Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek miért jó a pesszim...

Szerintetek miért jó a pesszimista vagy épp az optimista világnézet?

Figyelt kérdés
és Ti melyikben éltek?
2013. jún. 15. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A pesszmista nem veszi észre, hogy igazából nem is történik semmi rossz vele, csak beképzeli, az optimista meg nem veszi észre, hogy milyen xarban van, csak kifogásokat gyárt. Én semelyik se vagyok, és mind2.
2013. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez a két tulajdonság is mint minden más,valami probléma könnyebbé tétele érdekében jött létre az emberben,az más kérdés hogy a két megoldás közül egyik sem tekinthető az abszolút tökéletes emberi vonásnak.


Én pesszimista vagyok.

2013. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gyémántlány ***** válasza:

Változó, helyzettől függő, hogy éppen optimistán vagy pesszimistán látom a világot.

Optimizmus az, mikor a világot jobbnak látod, mint amilyen.

Pesszimizmus az, mikor rosszabbnak látod, mint amilyen.

A legjobb világnézet pedig a realizmus, amikor a világot olyannak látod, amilyen. Én próbálok realista maradni. Általában azért sikerülni szokott. :)

2013. jún. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pesszimista világnézet esetén csak pozítvan csalódhatsz, ha csak nem vagy eléggé pesszimista :D mindig a legrosszabbra gondolsz - "úgyse sikerül" - én ebben élek bár ez az én helyzetemben, adottságaimmal inkább reálisnak modnanám már többször próbáltam optimistára térni de a sors mindig bemutatott egy nagyot - " ezt elb*sztad címszóval"- és jól pofára estem. Ez van.
2013. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyik sem jó, sosem szerettem a szélsőségeket. A realista a legjobb.
2013. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!