Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A pályaválasztás küszöbén...

A pályaválasztás küszöbén állok és nem tudom mi lesz velem a furcsa világnézetem miatt, tudnátok tanácsot adni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ateistának és rosszabb pillanataimban passzív nihilistának tartom magam, de hiszem hogy nem elég leélni az életet egyhangúságban, mivel csak egy életünk van, ki kell használni. Ezért is furcsán nézek az olyan emberekre, akik pl szobafestők, vagy villanyszerelők akarnak lenni... és félreértés ne essék, nem akarom megváltani a világot, de úgy érzem, hogy én semmi ilyesmire nem tudnám feltenni az életemet, mert ha megtenném, akkor örökre bánnám és sose lehetnék boldog a munkámban. Szóval mit válasszak?

2013. júl. 19. 19:20
 1/6 SimkoL ***** válasza:
Legyél bölcsész. Akkor akár még pénzért is gondolkodhatsz azon, hogy miért nem más lettél.
2013. júl. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a lényeg...
2013. júl. 19. 19:51
 3/6 SimkoL ***** válasza:
71%

Én az életemet arra tettem fel, hogy boldog családban éljek. Több szakmám is van - nagy szórással - de én mindig is a gyerekeimnek és most már az unokáimnak élek. Több munkahelyem is volt, más - más szakmában. Amikor pályát választassz az még nem azt jelenti, hogy egész életedben azt fogod csinálni. Első szakmámban 2 évig dolgoztam. A következőben 21-et, és a 21 év alatt találtam meg azt amit igazán szeretek - programozás és annak oktatása -. Fiatalon nehéz nagyon jó döntést hozni. Eddigi életemben voltam vasutas, katona, rendőr, kocsmáros, gázcseretelep kezelő, sofőr, szőlőmunkás, raktáros, informatikus, boltos.

Szerintem ez nem volt egyhangú élet.

2013. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Vannak akiknek nem az a fontos, hogy munkaidejük alatt mit csinálnak, hanem hogy utána mit : )
2013. júl. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Bármit választasz, a poklot választod" . Ez egy könyvnek a címe, de most neked üzenem. Talán el kellene olvasnod. Kis vékonyka könyv, inkább füzetke. De nagy hatással van az emberre. OSHO nevű indiai tanító írta.


Félelmetes ez az egyetlen élet, amit elpuskázhat az ember. Látod, mennyivel boldogabbak, akik hisznek abban, hogy ez az egy élet csak egy a sok közül.

2013. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy boldogabbak akik hisznek, de ettől még nem tudom megváltoztatni magam, ezért a segítséget is a jelen körülmények között kérem, mert nem tudok eleget változni ahhoz, hogy a probléma megoldja önmagát és a kérdés tárgytalanná váljon
2013. júl. 23. 01:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!