Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem baj, hogy a nyarat a...

Nem baj, hogy a nyarat a hobbikra, sportra, olvasásra szánom, kevésbé a társaságra, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Számomra a nyár arra van, hogy végre olvassak regényeket (iskolaidőben a kevés szabadidőmből lusta vagyok erre szánni sajnos), végre kézműveskedjek, végre többet mozogjak és többet foglalkozzak a hobbijaimmal.


Más fiatalok vagy dolgoznak és haveroznak felváltva, vagy nyaralnak szinte egész nyáron vagy táborból táborba mennek.


Mikor épp valaki mesél, mindig elgondolkozom, hogy hiba-e, hogy én máshogy fogom fel, lesz-e hátrányom belőle.

Ugyanis én elképzelni se bírom, hogy folyamatosan társaságban legyek, iszogassak, strandoljak, kártyázzak, dumáljak.

A nyarat arra szeretem felhasználni, hogy a tanuláson kívül másban is fejlődjek.


Tudom, nekem nem annyira fontosak a társas kapcsolatok és maximalista is vagyok.

Nem tudok társaságban lenni, semmittéve lazítani és csak azt élvezni, hogy együtt vagyunk.

Csakhogy ebből lesz bajom később?

Alapvetően magamnak való ember vagyok, és amik érdekelnek, azok is fontosak a haverok mellett. ISTP személyiségtípus vagyok, az ISTP-k jó műszaki érzékűek, szeretnek bütykölni, technikáról, tudományról gondolkozni, egyedül lenni. Lehet, hogy ezért vagyok ilyen?


Amúgy haverozok én is, hívnak ők is, szervezek én is, strandolunk, piknikezünk, kirándulunk, társasjátékozunk, sétálunk. Kettesben is "elkapjuk egymást" dumálni, kisebb csoportokban is. Szóval nem ülök itthon H-V. Viszont mondjuk 7 napból hármat már egyedül töltök, és ki is töltöm a napomat, ma is egyedül voltam és csupán két óra volt semmittevés ebből.


20/L


2013. júl. 22. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt hittem, kihalt ez az embertípus. Egyáltalán nem baj, ha az elmédet frissíted. Igaz, kimaradsz néhány füves, átiszogatott eseményből, de hidd el, ők bennük sem sokkal több emlék mered meg róla! Amire te fogsz emlékezni, az egy életen át hasznos lehet! Szinte hihetetlen, de vannak olyan fiúk, akik hasonlóan gondolkodnak!
2013. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért ne bántsuk a party-sokat se!

Nem ez a két véglet van.

Nem feltétlen isznak ők se.

2013. júl. 22. 22:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy hol vannak ilyen gondolkozású fiúk?
2013. júl. 23. 11:21
 4/5 anonim válasza:

Nagyjából én is ilyen voltam/vagyok


27/F

2013. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy, a partikon nem nagyon szoktak forgolódni. Nem bántunk senkit, aki szórakozni vágyik, azt sem. Azért "találták ki" a társasági életet, hogy társaságban szórakozzunk, sok-sok emberrel meg lehet ismerkedni, de sajnos azt kell mondjam, nem azokkal, akik kimagasló értelemmel rendelkeznek. Néha ugyan ők is, mi is elmegyünk oda, de sem a lányok, sem a feltűnni vágyó fiúk nem nagyon találkoznak velük, mert meghúzódnak a háttérben. Azután szépen lemorzsolódnak.


A társadalmat persze igyekeznek a maguk módján építeni, de nem feltétlenül a fejlődést szolgálja. Azt, hogy extra körülmények között lehet szórakozni, nekik köszönhető, még akkor is, ha a "partisok" igényeit, a partisok találták ki. A megvalósítás, már nem az ő érdemük, mert míg ti mulattok, addig ők visszahúzódva, sokszor kigúnyolva, kiközösítve megalkotják nektek a technika vívmányait. A lézerorgona lehet, hogy nektek jutott eszetekbe, de a megalkotását nekik köszönhetitek. Lánchidas cigivel, koktélos pohárral a kezükben, ők sem tudták volna megalkotni...


De hidd el, vannak!

2013. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!