Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tűzzek ki célokat?...

Hogyan tűzzek ki célokat? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Elég az, ha napi célokat kitűzök, vagy szükséges hosszútávúakat is? Mert így elég nehéz belegondolni, hogy hol tarthatok ekkor meg akkor, sajnos nagyon pesszimista vagyok a legrosszabbra számítok. Egy napra még tudnék tervezni. Nem tudom, hogy van az arany középút azok között, hogy mondjuk felírom célnak azt is, hogy most megiszok egy teát, és "ezaz, ezt is kipipálhatom", és a között, hogy mondjuk 3-4 év múlva egy jó autóm lesz.

Remélem érthető a kérdés:)18f



2013. júl. 23. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a napi célok kitűzése ugyan olyan fontos mint az életcélok. Például,hogy " na a mai napot hasznosan fogom eltölteni,nem a TV előtt fogok punnyadni." Végül is ez már egy lépcső az életcélok megvalósításához..:D

Na meg,ha látod ,hogy "igen, ezt is kitűztem magamnak célul és tessék,meg is csináltam.." akkor az önbizalmadat is növeled,szerintem..

Szóval,igen mindenképpen érdemes ..:)

2013. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is mind a kettő fontos,bár a te esetedben a rövidtávúra koncentrálnék jobban egy kis ideig.

Szerintem egy pesszimista felfogású személynek ha a jövőt tervezgeti,a gondolatai túlságosan útban vannak az érzéseinek.Példa a kocsi:

Érzés:Annyira szeretném azt a kocsit!

Gondolat:Úgyis széttöröd te szerencsétlen,ne álmodozz!

Valahogy így képzelem:-D

A rövidtávú célokat hamarabb el lehet érni mielőtt a gondolataid bezavarnának,és egy idő után már nem érzed magad olyan kilátástalannak,nem leszel annyira pesszimista és kritikus magaddal szemben.

2013. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!