Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy győzzem le ezt a "figyeln...

Hogy győzzem le ezt a "figyelnek-engem-fóbiát"?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, csak a saját szobámban érzem jól magam, ahol folyton le van húzva a roló és az ajtóm zárva, akkor is, ha egyedül vagyok itthon. Most például néhány napig máshol voltam, egy nagy házban, csak a tesóm és én, külön szobában, ott is ajtó zárva, róla lehúzva, de így is folyton a rejtett kamerát kerestem a szobában, mert hogy biztos van, valaki biztos figyel.. Vendégségben vagy valami ismeretlen helyen is mindig azt keresem, hogy hol egy kamera, ami figyel, vagy valaki tuti leskelődik a másik szobából, aztán kb. mozdulni sem merek. Ha az utcán sétálok, minden emberről aki csak véletlenül felém fordítja a fejét, vagy rám néz, azt hiszem, engem figyel. Ha jól tudom, hogy egyedül vagyok itthon, és mindenki csak este jön, dolgoznak, ráadásul más városban, akkor is ha egy kis hangot is hallok (a kutya/macska a kertben vagy a szél esetleg) azt hiszem van itt valaki. Ha az utcán hallok valamit, vagy megáll itt egy kocsi, folyton ki kell néznem, hogy mi van, ki az, addig nem merek semmit csinálni. Kb. 8 éves korom óta ez van, de akkor még nem volt ennyire "súlyos" a helyzet, aztán mikor kb 10 éves koromban tényleg eldugott a bátyám egy rejtett kamerát viccből a szobámban, és a szüleimmel együtt nézték a nappaliban a TV-n, hogy mi mit csinálunk a barátnőmmel, aki épp nálam volt, akkor tényleg még sokkal jobban megerősödött ez bennem. Tegnap a barátomat is kikészítettem már ezzel. Jól tudtam, hogy a szüleim nyaraltak és a tesóm se itt lakik, 2 napig senki nem jön hozzám, tényleg tudtam. Itt voltunk a barátommal ketten, estefelé fekszünk az ágyban, én hallottam, hogy nyikorgott az ajtó, és meggyőződésem volt, hogy itt van valaki. Biztosan figyel minket. Szegénnyel mindent végignézettem, nem volt ugye itt senki, de közben végig olyan rossz érzésem volt, hogy valaki engem akkoris épp lát. Meg a gépemen is a webkamerán ilyen kis lecsukható izé is van, de nekem az sem elég, mindig a fal felé fordítom, meg sokszor letakarom még vmivel. Szerintetek mitől alakulhatott ez ki bennem? Mit csináljak ezzel? Hogy győzzem le?
2013. júl. 26. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
először is ez most vicc? túl sok horrort nézel...na de komolyra fordítva szót, az utcán tök normális, hogy óvatos vagy mert elég sok durva dolgot hallunk manapság, szerintem ezzel semmi gond, én is mindig megnézem a körülöttem lévő embereket...a kamerás dologgal csak annyit tudsz kezdeni szerintem, hogy amikor hazamész körülnézel(pl.: benézel az ágyad alá, ha az megnyugtat) hidd el egy ídő után megfogod unni, és tudni fogog, hogy semmmi illetve senki nem figyel téged!!!!
2013. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De mennyi idő után? Kb. 8 éve ilyen vagyok, és fogalmam sincs mitől. De nem a horrotól, azt biztos, nem is nézek horrort. Régen sokat néztem, de nincs olyan, ami ijesztő vagy félelmetes, legalábbis engem egyik se ijeszt meg, még az se, ami a 25 éves bátyámat igen. Nem vagyok ijedős. Amúgy az ágy alá nem nézek be meg ilyenek, tudom, hogy nincs ott senki. Csak ha hallok valami hangot vagy látok valamit, akkor nézek folyton körül, mert azt hiszem, figyel valaki, vagy ha idegen helyen vagyok. Nem tudom mit kezdjek ezzel.
2013. júl. 28. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!