Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nekem semmi sem sikerül, míg...

Nekem semmi sem sikerül, míg ismerőseim külföldön vagy itthon de mind sikeresek. Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés
Egy senki vagyok, ezen emésztem magam nap mint nap. L
2013. aug. 17. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Most mi is a kérdés? Az önsajnálaton és önsajnáltatáson kívül nekem semmi nem jött le... És így nem is lesz belőled semmi, legfeljebb az út szélére kerülsz. HA nem teszel ellene semmit, csak sírsz, akkor ne várj csodát!
2013. aug. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kérdésedben a válasz. Azt írod magadról hogy senki vagy, és egész nap emészted magad. Így még a legjobb képességű ember is csődöt mondana! Önbizalomhiány és önsajnálat mindent el tud venni.

Ha majd úgy kelsz fel, hogy azt gondolod, hogy hasznos ember vagy, megérdemled a legjobbat stb, a nap is rád fog sütni. Az emberben nagyon sok olyan tudatalatti mechanizmus működik amit pl kiskorából hozott. Akár az amit az anyukájától hallott és ráragadt, de elfelejtette, attól még ott dolgozik benne. Szóval ki kell mindenkinek takarítani a negatív berögződéseket. Addig is hasznos lenne pl Balogh Bélától hallgatnod a tudatalatti tízparancsolatát, akár esténként alvás előtt.

Csak az sikeres aki a kifogások könyve helyett a megoldások könyvét lapozgatja.

2013. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2013. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
RESET, hallgasd meg Brian Tracy főnix szeminárium hanganyagát (keress rá a google-n).
2013. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

22:26


22 éves vagyok.


Köszönöm a válaszokat! Meg fogom hallgatni mindkét anyagot.

2013. aug. 18. 12:17
 6/10 anonim ***** válasza:
A két anyag teljesen más típusú. Felvezetésnek inkább Bryan Tracyt ajánlom, hisz ha valaki nem jártas a témában akkor előnyösebb az. Ha pedig készen áll saját maga átprogramozására, akkor már alfában vagy thétában hallgatott anyagok a javasoltak. Dr. Domján Lászlóra is rákereshetsz, neki is van sok ilyen negativitást törlő anyaga. Pont ezért jók pl alvás előtt, hisz akkor az ego jobban ki van ütve és ezért hatásosabb a tanulás lelki szempontból.
2013. aug. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én vagyok aki kérdeztem, hogy hány éves a kérdező.

én is 22 vagyok.

javasolni nem sokat tudok, mert én is pont így vagyok.

utolsó:

nekem is volt egy hasonló kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

tudsz ajánlani valamit? a "programozás" érdekelne.

2013. aug. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hetes, Nagyon dicséretes hogy már érdekel a megoldás. Sokan odáig sem jutnak el hogy jó kérdést tegyenek fel. Nincs olyan hogy bevált recept mert minden ember más. Nekem pl az vált be először amit mondtam, hogy alvás előtt elkezdtem hallgatni pl Domján Lászlót, de eleinte Balogh Bélát és ez már az alvásproblémáimon segített, annak ellenére hogy először nem volt szimpi szóval csak hónapokkal később tértem vissza rá. Neked is saját magara kell figyelned. Pl hogy mi a probléma, és mi az ami bevált.. De az ilyen pozitív megerősítéses meditációk azért is jók, mert segítenek kirángatni az önsajnálatból. Nem kell koncentrálni rá miközben hallgatod (a többségre).

Ez egy folyamat, nem feltétlenül lesz jobb egyik napról a másikra. Ezért fontos a rendszeresség.

Másokhoz való hasonlítgatás felesleges, mivel minden ember más. Olyan nincs hogy kidobott idő. Mert képzeld el hogy az a bizonyos ember, akihez hasonlítod magad, sikeres most, de ő 20 év múlva fog összeomlani mert nem is így képzelte, meg csak a szülei után ment, meg ki tudja és sok rossz döntésével kell szembenéznie, míg van aki egész életében nem képes evvel szembe nézni. 22 évesen ráeszmélni a lényegre és jó kérdést feltenni meg egyenesen dicséretes, szóval máris büszke lehetnél magadra. Oshonak evvel kapcsolatos idézete:

""A létben senki sem felsőbbrendű, és senki sem alsóbbrendű. A fűszál és a csillag tökéletesen egyenlők...

De az ember magasabb rendű akar lenni másoknál, meg akarja hódítani a természetet, ezért folyton harcolnia kell. Minden e miatt a küzdelem miatt olyan bonyolult. Az ártatlan ember az, aki lemondott a küzdelemről; aki többé nem akar felsőbbrendű lenni; aki már nem akarja megmutatni, bebizonyítani, hogy ő nem akárki; aki olyan lett, mint egy rózsaszál, vagy mint egy lótuszlevélen ülő harmatcsepp; aki a végtelen részévé vált; aki eggyé olvadt, eggyé vált az óceánnal, és most már maga is csak egy hullám; akinek fogalma sincs arról, hogy mi az az "én". Az "én" eltűnése az ártatlanság."


""Az összehasonlítás teremti meg az alsóbbrendűség és felsőbbrendűség ideáit. Amikor nem hasonlítgatsz, minden alsóbbrendűség és minden felsőbbrendűség eltűnik. Akkor csak vagy - egyszerűen csak vagy. Egy kis bokor, vagy egy nagy, hatalmas fa... az nem számít - te te vagy. Rád van szükség. Egy fűszálra épp akkora szükség van, mint a leghatalmasabb csillagra. Anélkül a fűszál nélkül Isten kevesebb lenne. Erre a madárdalra éppen annyira szükség van, mint bármelyik Buddhára. A világ kevesebb és szegényebb volna, ha ez a madár eltűnne belőle.

Nézz csak körül. Mindenre szükség van, és mindennek megvan a maga helye. A világ egy szerves egység: senki sincs feljebb, és senki sincs lejjebb, senki sem felsőbbrendű, és senki sem alsóbbrendű. Mindenki összehasonlíthatatlanul egyedülálló."


Bocs, hogy ennyit linkeltem, de ez a kérdéseddel összefügg szorosan.


De én is pont azért nem szeretem a túl sok rizsát, mint pl Brian Tracy-t, meg idézeteket, meg minden egyebet, mert az nem gyakorlat, csak elmélet, de attól még lehet h sok embernek beválik.

Mindenképp keress valakit aki szimpatikus és tud ebben a témában segíteni. Lelki oldás, tanfolyam, agykontroll, sorselemzés, lamech, ki tudja, rengeteg a lehetőség, és nehogy azt mondd hogy probléma segítséget kérni, mert az is csak az egyén korlátjait mutatja, ha nem hajlandó máshoz fordulni. Ne legyenek korlátaid ilyen szempontból.

2013. aug. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köszönöm a választ.
2013. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm.


Szintén 22 éves válaszolónak:


A kérdésedet akár én is kiírhattam volna(főleg a munkára vonatkozó részt), asszem sorstársak vagyunk:)

2013. aug. 20. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!