Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tanuljam meg elfogadni...

Hogyan tanuljam meg elfogadni önmagam?

Figyelt kérdés

amikor tükörbe nézek valami hátborzongató látványt látok..

ha dicsérnek,akkor mindig azt mondom,hogy a lovam volt az ügyes,ha csapatba versenyzek,akkor a csapat volt a jó.Ne szeretem ha dicsérnek.Csúnyának és kövérnek látom magam(153 cm 47kg)belül nagyon könnyen összetörök,mindenki azt mondja,hogy az önbizalmam egyenlő a nullával,de szerintem meg az önbizalmammal semmi gond nincs.

Segítsetek! mi lehet a gond? hogy tudnék ezeken változtatni?

13/L



2013. máj. 6. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

"mindenki azt mondja,hogy az önbizalmam egyenlő a nullával,de szerintem meg az önbizalmammal semmi gond nincs. "


Na jó, ezt nem egészen értem. Az önbizalmad tényleg egyenlő a nullával, de ezt te is leírtad, hiszen azt mondod, nem tudod elfogadni önmagad, ergo nincsen önbizalmad.

Amúgy szerintem ezt azért lehet, mert

a) tini vagy

b) nem hoztad ki magadból a maximumot

Ez utóbbin könnyen tudsz változtatni. Kezdetnek vágass valami egyedi frizurát egy jó fodrásszal (!), olyat, amiről te is érzed, hogy jól áll. Ez sokat dob az önbizalmon, mivel, mikor ránéznek az emberre, az első dolog, ami szembetűnik, az arca, és ezzel együtt a haja. Jut eszembe, arc! Pattanásos, heges a bőröd? Próbáld eltüntetni őket tonikkal vagy menj kozmetikushoz, addig is, amíg látszanak, használj rájuk egy kevés korrektort. A súlyodra annyit mondanék, hogy ha nem vagy elégedett az alakoddal, semmi esetre se koplalj! Maximum vond ki az étrendedből az egészségtelen ételeket. A sporttól izom épül, és nem mellesleg felfrissít - bár ahogy olvasom, te sportolsz, és ez tök jó! Már hogy a csudába lenne "csak a lovad jó"? Ha Te nem ülsz rajta, nem csinált volna semmit, főként nem nyert volna versenyeket. "A csapat volt jó"? Abban benne vagy Te is, nem? Fel a fejjel! :)

2013. máj. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

a bőröm nem pattanásos,csak minimálisan grízes és piros :// próbáltam már sok féle krémet.tonikot,szappant,de semmi. Fodrásznál pedig egy éve voltam,vágattam frufrut,ami most nekem elfogadhatóbbnak tűnik. Koplalni nem szoktam,versenyszerűen lovagolok,és minden nap futok 3-4km-t.:) meg szemüveges is vagyok,szóval valamennyire ez is zavar(szemüveg nélkül meg mint egy majom)

És még egyszer nagyon köszönöm a választ!!! :)

2013. máj. 6. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!