Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem vagyok normális. Miért...

Nem vagyok normális. Miért vannak ilyen elmebeteg gondolataim?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Szeretek egyedül lenni, mert ilyenkor álmodozok, elképzelek valamit, és senki sem zavar meg. Ez még rendben is van, csakhogy ellenben másokkal én nem egy csodaszép rózsaszín álomvilágba képzelem magam, hanem inkább egy horrorfilmhez hasonlóba, ahol meg akarnak ölni, kínoznak, fogva tartanak. Úgy 8 éves korom óta ezt csinálom, akkoriban én voltam a főszereplő, másokkal együtt bezártak valami sötét helyre, ahonnan nem lehetett kijönni, és én voltam az, akit élve felvagdostak, a lehető legkülönbözőbb módon megkínoztak stb. a többiek csak nézték, nem sokat tehettek, de őket nem bántották. Sokszor kicsit más jellegű dolgot képzeltem el, pl. hogy egy 5-6 éves kislány vagyok, aki beteg, és különböző kezeléseken, vizsgálatokon esek át, a lényeg, hogy mind nagyon fájdalmas, én meg csak üvöltök. Vagy mondjuk hogy megerőszakolnak.. Később ez mind csak annyit változott, hogy a főszereplő nem én lettem, hanem vagy a legjobb barátnőm vagy egy olyan személy, aki azt sem tudja, hogy én létezem, de én szeretem ill. inkább csodálom őt. Számomra ő egy tökéletes ember, egy példakép, egy csoda. Legtöbbször ők ketten együtt vannak ebben az "álomvilágban" meg még a családjuk. Én magam nem is szoktam benne lenni, inkább skizofrén módon elképzelem, hogy én vagyok a barátnőm vagy az a bizonyos személy. De a kínzások, a fájdalom ugyanúgy megmaradt. Általában senki nem hal meg, ez a csodálatos személy a hős, aki minden fájdalmat kibír meg megmenti a barátnőm vagy a családját meg ilyenek. Ezek nem álmok, mikor ébren vagyok, elképzelem, és élvezem, tök jó, órákon át el vagyok, minden egyes nap többször is kitalálok valami történetet. Nem szeretem én a fájdalmat, nem akarom, hogy bárkivel is megtörténjenek ezek, amiket elképzelek, szörnyű dolgok, egyszerűen nem tudom miért, csak úgy képzelem, semmi valóságalapja, csak úgy jó és kész. Évek óta agyalok, hogy miért csinálom ezt, de ötletem sincs. Mi lehet ennek az egésznek oka? Nem mintha nekem ez rossz lenne, elvagyok vele, szeretem ezt csinálni, de rá akarok jönni, hogy miért vagyok ilyen.
2013. aug. 26. 17:10
 1/8 anonim válasza:
Hát basszus ez elég betegesen hangzik... :/
2013. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elég furcsa, de én is szoktam hasonlókat elképzelni, és én is jól érzem magam tőle. én még álmodni is szoktam ilyet, bár akkor én kínzok meg gyilkolok másokat. betegnek hangzik, de valaki azt mondta, ez amolyan feszültség levezetés az agynak, és ne féljek, nem vagyok pszichopata. hát nem tudom.. valójában a légynek sem tudnék ártani szóval lehet valóság alapja. lehet nálad is valami ilyesmi.
2013. aug. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyesek így vezetik le a belső feszültséget és fájdalmat. Lehet az oka gyerekkori trauma vagy elnyomott érzések stb.

Sokan inkább fizikailag vezetik le, mint pl sport.

Beteges és nem egészséges dolog az biztos. Régebben ritkán nekem is voltak ilyen gondolataim, ára úgy vélem én is így vezettem le a feszültséget és fájdalmam. Felszabadítóak voltak a gondolatok és sokkal nyugodtabbnak éreztem magam. Mára már inkább sportolok és megtanultam azóta kezelni a stresszt és a velős vívódásokat. :)

2013. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát gyerekkori traumám nem igen volt, nem hinném, hogy ilyesmi az oka. Akkor lehet én is így vezetem le a feszültséget, nem tudom.. de amúgy sportolok is pici korom óta.
2013. aug. 28. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy pszichológus ismerősöm azt mondta, hogy ha megfordul az a fejedben, hogy megőrültél, akkor tuti, hogy normális vagy! :)
2013. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez tetszik!:))
2013. aug. 28. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyeneket(is)szoktam képzelni,csak én többnyire képzeletbeli személyekkel.Évek óta megvannak,van nevük,személyiségük,szokásaik,mindenféle:)

Erősen ajánlom hogy kezdj el történeteket írni:)

2013. aug. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia. Nekem is igy indult. Ismerosokkel, csaladdal, baratokkal, film szereplokkel stb, kepzeltem el kalandokat, horrortorteneteket, thrillereket, stb. Orakon at elfekudtem es ezen kepzelegtem. 14 evesen elkezdtem irni. 15 evesen igazi konyvet kezdtem el. Most 17 eves vagyok, 12 konyvet irtam, es mindet kiakarom adatni, egy gondolatom sem akartam, hogy elvesszen. Ennyi ido alatt szinte profi iro lettem es az a vagyam, hogy a kepzelgeseimet folyton leirhassam, megorokithessem. Imadom. Probald ki, eleinte vazlat szeruen leirni, majd ha olvasol valamit es tobbszor ugyanazt vagy egy sorozatot, akkor lesz szokincsed es rovidesen atveszed az iro irasi stilusat, enis igy csinaltam:)
2014. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!