Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nem merek...

Mit tegyek, ha nem merek énekelni, de van tehetségem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen tényleg van tehetségem, és érzékem is az énekhez, de annyira gátlásos vagyok, hogy nem merek hirtelen csak úgy elkezdeni énekelgetni, ha 20 éven át sosem énekeltem mondjuk a házban. Idáig egyedül sem mertem énekelni, annyiban változott a dolog, hogy már merek énekelni ha egyedül vagyok itthon (de ez nagyon ritkán fordul elő) . Ha itthon vannak a szüleim, akkor is csak olyan dolgokból "merek" részleteket énekelni, amik nincsenek túlspilázva, tehát egy egyszerűbb szövegrész, de képes vagyok kiénekelni egy Queen számot is, vagy képes vagyok "játszani" a hangommal. De egyszerűen nem merem elengedni magam,m és nem tudom legyőznia félelmeimet, nem merek énekelni, csak így, nem jön így a hang, félek kiengedni, nem tudom mit tegyek... nagyon zavar, hogy énekelni akarok, de félek...

#zene #harcos #ének #félelem #éneklés #önismeret #énekkar #nem merek énekelni #van egy level 80as paladinom #de kajakra
2013. aug. 27. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de pl elmehetnél szerintem vmi kórusba; de nemtom.
2013. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olyasmit szeretek énekelni, mint pl istván a király rockopera, körülbelül bármelyik száma ( az eredeti).

Vagy Fredy Mercury, Amy Winehouse, olyasmit, ahol lehet cifrázni a hangokat, esetleg kicsit jazzes alapok vannak benne, és van tűz/erő a dallamban, mégis lágy akár.

20 éves srác vagyok egyébként. Zenei téren nagyon sok minden tetszik. Zavart mindig is, ha valaki mert énekelni, és sokkal rosszabb volt mint én, és őt teljesen elismerték, hogy "milyen szép hangja van" pedig simán leénekelném... (oké ez egoistán hangzik, de ez az igazság). Nem tudom hogy győzzem le a démonaimat...

2013. aug. 27. 23:42
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

hol laksz?

amúgy annyi, hogy ha nincs otthon senki, akkor nyomd be hangosan a zenét.. lehetőleg valami zúzósat, hogy lehessen rá ordítani:D ajánlom a Tankcsapdát, ha szereted, de a szállj fel szabad madárnak vagy bármelyik pogány résznek a szólóját is szép fennhangon add elő, mintha neked kéne a színpadon állni.. artikulálva, hangosan, színészkedve, mintha nagy néphez beszélnél:D szerintem adja

aztán a hangos zenét, ahol az énekkel együtt énekelsz, cseréld le hangos karaokera.. akkor már csak Te énekelsz:)

kórus szintén jó, mert sokan vagytok, nem szégyen az éneklés sem, meg nem vagy zavarban mert sokan vagytok:D

írj rám, és mesélek még egy történetet, az is tanulságos:D

2013. aug. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hallod tegyél fel egy fülest, engedd bele a zenét és ereszd el a hangodat. Csukj be ajtót-ablakot, és akkor biztos hogy csakis a falon keresztül fognak hallani vagy azon keresztül SEM. Ne félj, hisz mit csinálhatnának ellene? Max megdicsérnek. Ha a tesód leszólna akkor meg mond neki, hogy kuss , meg hogy akkor beszéljen majd ha ő tud énekelni. Pls egy linket hogy hogyan énekelsz :)
2013. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szüleim mindig itthon vannak, és ha msot énekelnék azt is hallanák. Egy részletet éneklek majd, ami saját, aztán kiteszem majd ide ! :D Tudom, hogy nem kéne, hogy zavarjon, mégis félek... :S
2013. aug. 28. 12:53
 6/10 A kérdező kommentje:

Tessék: http://www.youtube.com/watch?v=EnGBXUgBTx8&feature=youtu.be


Bár nem lett túl jó, fogalmam sincs, hogy "elviselhető-e" a hangom, vagy van-e tehetségem, sosem mertem énekelni komolyabban.

2013. aug. 31. 18:54
 7/10 A kérdező kommentje:

Inkább ezt mutatom, itt jobban hallatszanak a hibák (de lehet hiba az egész :D )


http://www.youtube.com/watch?v=rsiTmsVlXsI&feature=youtu.be

2013. aug. 31. 20:19
 8/10 anonim válasza:
100%
Nekem rémesen nehéz volt legyőzni, ugyanezzel a problémával küszködtem , aztán a legjobb barátom átjött ,mondtam neki hogy éneklek neki de 1óra alatt tudott csak rávenni mert annyira féltem és akkor már gondoltam oké többet is tudok énekelni előtte és egyszer csak megszoktam és már bárki előtt tudok énekelni:) hozzátenném mi nagyon jó barátok vagyunk , neked is ezt tudnám ajánlani, vagy szüleidnek énekelsz vagy csak erőt veszel magadon hogy most akkor is éneklek:P ,hozzászoksz:D de nekem az is rengeteg erőt adott hogy akinek énekeltem előtte énekelt nekem és elég ratyi hangja voltxD előtte senkinek sem mertem énekelni és hónapokba telt mire úgy gondoltam hogy neki megmutatom mert érdekel a véleménye:)
2013. aug. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot, de ittvan ez a "madárka madárka" :D ÉS ez is kicsit hamiskás... pedig kiskoromban olyan 12 éves koromban nagyon tudtam énekelni. Aztán 7 éve kb nem énekeltem soha, mert nem mertem. :D
2013. szept. 1. 01:18
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia, hogy megy az éneklés?

Hasonló problémával szembesültem nemrég én is, pedig korábban éveken keresztül nem voltam gátlásos. Talán ez néha előveszi az énekest, vagy talán temperamentum meg idő kérdése, hogy mikor bukik ki az emberből, nem tudom.

Mindenesetre engem az a gondolat szokott megnyugtatni, hogy nem magamat kell előadnom, hanem a dalt. Azaz, ha vki épp hallgat engem, ahogy énekelek, gondolhat persze arra, hogy ilyen vagy olyan a hangom, de én arra koncentrálok, hogy, ha csak megközelítőleg is, de élvezze ő is a dalt úgy, mint én.

2014. nov. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!