Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Komoly önértékelési problémám...

Komoly önértékelési problémám van mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az egész azzal kezdődött, hogy egyre csúnyábnak láttam magam... Elkezdtem fogyokúrázni olyan szinten hogy anya azt mondta ha még 1 kilót lemegyek orvos hoz visz:/ De én kövérnek látom magam!!! Egész nap azzal vagyok elfoglalva, hogy hogyan áll a hajam mert nekem baromira nem tetszik!!! Folyton bajom van valamimmel!!! Sokat sírok azon hogy milyen ronda vagyok és milyen kövér. A családom, barátaim szerint vékony és helyes lány vagyok...Kérlek segítsetek!!!

13/L 167cm 49 kiló



2013. aug. 28. 20:43
 1/1 2xSü ***** válasza:

[link]


Megfelelő adatokkal behelyettesítve:


Testtömegindex: 17.6

Percentilis: 25-50 között

A gyermek normál testsúlyú.


Magyarán normál testsúlyú vagy. A Percentilis alapján inkább az átlag alatt, de még normális.


Ez nem vélekedés, vélemény kérdése, hanem ténykérdés. Ezt érdemes fejben tartani.


Hogy a hajad hogy áll – hacsak nem teljesen szénaboglya – a legtöbb embert nem érdekli. De tényleg nem. A külső persze valamelyest segít bizonyos emberi kapcsolatok kialakulása során, de alapvetően alig-alig van jelentősége a baráti sőt a párkapcsolati viszonyok terén. Ismerek olyan lányt, aki úgy néz ki, mintha a címlapról lépett volna ki, mégis boldogtalan, nincsenek barátai, évek óta szingli. Persze, mert ha öt percig beszélgetsz vele, akkor inkább hazamennél.


Ismerek olyan lányt is, aki ugyan jobban megnézve határozottan kövér, mégis hajlamos vagy erről megfeledkezni, mert annyira vidám és jó fej, hogy mindenki keresi a barátságát.


Gondolkodj el, kiket kedvelsz és kiket nem? Kinek a „teljesítményét”, erényeit ismered el és kiben látod ezek hiányát? Kire nézel fel, és kit tartasz elrettentő példának? És most vesd össze azzal, hogy hogy néznek ki…


A média ad egy hamis képet, nem kell neki felülni. Már eleve az a kép is hamis, hogy ennek különösebben nagy jelentősége lenne. Élvezd az életet, és ne generálj saját magadnak problémát. Minek az neked?

2013. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!