Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan éljek úgy, ha számomra...

Hogyan éljek úgy, ha számomra semminek nincs értelme?

Figyelt kérdés

Nap mint nap előjön belőlem ez az érzés, mintha kiesnék a "szerepemből" és kívülállóként látnám magam és a világot. Ekkor rendkívül értelmetlen minden, de olyan szinten rossz ez az érzés, hogy már elviselhetetlen. Ezért nehezen végzem el a feladataimat a hétköznapokban és bár vannak céljaim, motivációm és hitem már nincs, ezért sorra mindent feladok.

Van aki hasonlót érez? Nem tudom mit lehet tenni, hogy lehet így élni.

24/L



2013. aug. 30. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg magadtól, hogy mi az amire a legjobban vágysz (reális dologra gondoj, ne lottó ötösre vagy Brad Pittre), aminek a legjobban örülnél ha másnap bekövetkezne és mindent másképp látnál utána. Gondolom valami hiányzik az életedből, már annyira, hogy semmi más nem érdekel. Ezt keresd meg és tűzd ki célul, tegyél érte mindennap, hogy mihamarabb bekövetkezzen.
2013. aug. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az előző szerintem jól leírta a lényeget, abban az esetben, hogyha olyan vágyad van, ami reális. Ha nem (és nem kell feltétlenül az anyagi világhoz kapcsolódnia, mint a lottó ötös vagy Brad Pitt) akkor nem tudom, mihez lehet kezdeni.


Ezzel az érzéssel nem vagy egyedül, mert magam is ebben a borzasztó állapotban vergődöm egy jó ideje, szóval én megértem a helyzeted.

17/L

2013. aug. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
hasonlóan érzek én is
2013. aug. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van mert valamilyen külső behatás folytán eltávolodtatok saját magatoktól, az igazi énetektől, illetve néha még a külvilágtól is el akartok bújni.

Ugye minden embernek meg van az élethez való szükséglete. Étel, víz, alvás, szex, öröm, fejlődés, munka, célok, pénz, stb.. Van erről egy jó kis elmélet (piramis) annak utána nézhettek. A lényeg, hogy vagy megszünteted a lejjebb található láncszemet, pl étel, és máris nem lesz más gondod, csak azon fog járni az eszed..:D

Vagy szépen megismered önmagad, segítséget kérsz és elfogadsz. Én egy igazán jó barátot (ha nincs, pszichológust) illetve sok meditálást, esetleg sportot ajánlok. A meditálás, barát miatt könnyebben visszatérsz önmagadhoz, néha másokon keresztül sokkal jobban ismerhetjük meg önmagunkat. A sport pedig segít levezetni a felgyülemlett felesleges/negatív energiát.

Ami még fontos az a hit. Tessék nyitott szemmel járni, olvasni, tanulmányozni a különféle kultúrákat, vallásokat és találni egy hozzád illőt. Rengeteg segítséget tud nyújtani a hit, mivel ez az akaraterő erős megnyilvánulása.

Remélem kicsit tudtam segíteni a válaszommal.:)

Be happy

2013. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!