Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Erkölcsileg elfogadható egy...

Erkölcsileg elfogadható egy nőtől, ha megpróbálja tönkretenni az életét annak, aki megerőszakolta, miután az már letöltötte a büntetését?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
55%
Meg a gyilkosnak is megbocsatanak, vagy legalább elfogadják idővel, neked kellene továbblépni, ráadásul eselyes, hogy a menyasszony tud a múltjáról, elvégre egy letöltött börtönbüntetésnek nyoma van. Akkor mi van? Megy tovább az élet.
2013. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
51%

Nehéz ügy. A gond az,hogy ami megtörtént azt nem teszi jóvá a másik büntetése. A büntetés igazából azért van,hogy elgondolkozzon az illető a tettén és mások is,mielőtt ilyenre vetemednek.

Akin elkövették,viszont megváltozik,de hogy hogyan dolgozza fel,az sok dologtól függ.Én lehet megmondanám,de félek nem hozna megoldást ,csak rosszabb lenne. Hiszen onnantól már te is átlépnél egy vonalat.Azt se lehet tudni,hogy ez mit váltana ki a férfiből.Lehet ez az egész tovább mélyítené a sebed.

2013. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak két évet kapott, akkor nem nemi erőszakért ültették le, mert azért 5 év a legkevesebb. De lépjünk ezen túl. Vegyük azt, hogy valóban erőszak volt.

A te életed nem lesz boldogabb azzal, ha őt tönkreteszed.

A bosszú bosszút szül.

És azért sem tudok mit mondani, mert nem ismerem a férfit.

Mit tett az eset óta, milyen ember, merre változott.

Ha egy egyszeri eset volt, s minden jelét mutatja a megbánásnak, ha próbál segíteni, ha törődik veled, figyelemmel kíséri a sorsod, de másnál keresi a boldogságot, az is egy eset. Ekkor nem tenném meg, amit kérdezel. Kivéve azt, ha nem az erőszak fáj, hanem az, hogy nem hozzád tér vissza.

De ha egyébként is egy rabiátus ember, akinek az életvezetése olyan, hogy számítani lehet arra, hogy mások életét is tönkre fogja tenni, akkor talán figyelmeztetném a menyasszonyt. De ne lepődj meg, ha esetleg az ellened fordul.

2013. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:

1978. évi IV. törvény

197. § (1) Aki mást erőszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel közösülésre kényszerít, vagy más védekezésre, illetőleg akaratnyilvánításra képtelen állapotát közösülésre használja fel, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) az erőszakkal, avagy az élet vagy testi épség ellen irányuló közvetlen fenyegetéssel közösülésre kényszerített sértett a tizenkettedik életévét nem töltötte be,

b) a sértett az elkövető nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt áll,

c) a sértettel azonos alkalommal, egymás cselekményéről tudva, többen közösülnek.

(3) A büntetés öt évtől tizenöt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdés a) pontja szerinti erőszakos közösülés a (2) bekezdés b) vagy c) pontja szerint is minősül.


Tehat 2, azaz kettő évtől indul, a minimum 5 évhez ott vannak a súlyosbító körülmények.

2013. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:

14: köszönöm a helyreigazítást. Nem jól tudtam.

A mondanivalóm lényegén nem változtat.

2013. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 A kérdező kommentje:

A menyasszony nem tudja, megismerkedtem vele és azt sem tudja, hogy börtönviselt. Azt akarom, hogy egyszerre találkozak velük a nő lakásában, ahol élnek és ott mondjam el. A szemébe akarom mondani, hogy mennyire élvezem, hogy most nem én vagyok kiszolgáltatva, hanem ő.

Nekem senki sem adott kárpótlást, a bűnöst büntetik, de az áldozatot nem kárpótolják és ez igazságtalan. Ő eljött bocsánatot kérni és én meg is mondtam, hogy mivel kárpótolhatna, de ő ezt nem tette meg. Magára vessen!

2013. aug. 30. 14:20
 17/71 anonim ***** válasza:
Így ezek alapján módosítom a korábbi válaszaimat: Nem, nem fogadható el a bosszúállás.
2013. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:

menj és tedd tönkre az életét de ne csodálkozz hogyha utána te szívod meg jobban... nemtudom hogy gondolod de szerinted csak úgy nézné hogy beállítasz és esetleg tönkre teszed a kapcsolatát? hát megnyugodhatsz hogy nem ennyi lenne csak...

mellesleg hogy erőszakolt meg? mert az sem mindegy... mert hogyha be voltatok állva akkor te is ugyanúgy tehetsz róla, amúgy ismerted elötte vagy nem?

2013. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:
Aznap ismertem meg. Nem voltunk részegek, talán ő egy kicsit. Követett hazafelé. Legyen elég ennyi.
2013. aug. 30. 15:07
 20/71 anonim ***** válasza:
ja értem az más, akkor ne haragudj. De akkor is veszélyes lenne mert nem hiszem hogy szelíden fogadná, főleg mai világban...
2013. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!