Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Erkölcsileg elfogadható egy...

Erkölcsileg elfogadható egy nőtől, ha megpróbálja tönkretenni az életét annak, aki megerőszakolta, miután az már letöltötte a büntetését?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 09:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:

"Zsarolás bűntettét valósítja meg az, aki jogtalan haszonszerzés végett erőszakkal, vagy közvetlen fenyegetéssel mást arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel kárt okoz. Egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Akkor is tényállásszerű a cselekmény, ha a tettes más számára törekszik realizálni a vagyoni előnyt.

Különbözik a rablástól abban is, hogy a kényszerítő és a sértetti magatartás időben is elkülönülhet, például nem azonnal történik a pénzösszeg átadása, hanem az elkövető által megjelölt későbbi időpontban.

Tettese bárki lehet, az is, aki saját tulajdonú dolgát, vagyoni követelését kényszeríti ki.

A bűncselekmény a kár bekövetkeztével válik befejezetté. A kár vonatkozhat ingó vagy ingatlan dologra, vagyoni követelésre, vagyoni kötelezettség vállalására.


Okozati összefüggésben kell állnia a kényszerítés által kiváltott magatartással.

Amennyiben az erőszak alkalmazása megtörtént, de a kár nem következett be, zsarolás kísérlete állapítható meg.

Csak egyenes szándékkal valósítható meg. A haszonszerzés célzata akkor jogtalan, ha az elérni kívánt vagyoni előny objektíve jogtalan, és az elkövető tisztában van azzal, hogy az őt nem illeti meg. Objektíve jogtalan a haszon, ha jogszabályba ütközik, jogszabály megkerülésével kötötték ki, illetve ha társadalmi érdekbe, etikai normákba ütközik."

2013. szept. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:
Ha feljelentene, a menyasszonya megtudá az igazat és elhagyná. Ez nekem megéri, még ha börtönbe is kerülnék.
2013. szept. 7. 10:55
 53/71 anonim ***** válasza:

Szar lehet h nem olyan válaszokat kaptál amire számítottál.

Talán el kellene godolkodni a válaszokaon, nem pedig egy ötéves szintjén ragaszkodni a saját beteges elképzelésedhez. MENJ ORVOSHOZ MERT BETEG VAGY!!!!!!!

2013. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
59%
Hat, ha ilyen hatással volt rad egy egyszeri erőszak, ahol ráadásul meg is büntettek az elkövetőt, akkor nem ajánlom a börtönt....
2013. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:

A zsarolást nem,de a kárpótlásra igénytartást megértem. Tudom nem lehet magát a megtörtént dolgokat meg nem történté tenni,de nem is erre kell a pénz,hanem arra,hogy pl egy ilyen esetben sérült ember pszichológusára stb.

Az a gond,hogy ezt az egészet olyan emberekkel kellett volna megosztanod,akik átéltek már ilyen helyzetet és az ő tapasztalatukból kellett volna tanulni és az szerint cselekedni.

2013. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:

AAA, ha meg is kapja a penzt akkor se fog elmenni pszichologushoz, mert nincs betegsegtudata. sztem az "eset" elott se volt szazas.

amugy eddig is mehetett volna, TB fizette volna orvosi rendelvenyre...mert ugye van allami pszichologia is.

2013. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 A kérdező kommentje:
Nem kaptam meg a pénzem, elmondtam a menyasszonyának, ő pedig elhagyta. Most közösen terjesztük a városban, hogy mit tett, vége az új életének, legközelebb meggondolja.
2013. okt. 30. 12:29
 58/71 anonim ***** válasza:
48%
Gratulálok, nem gondoltam volna, hogy ilyen jól sikerül.
2013. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
Büszke lehetsz magadra. Tükörbe nézni tudsz meg? En szeme kopnem magam a helyedben.
2013. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
Megmentettem egy lányt és megbüntettem egy bűnöst, aki ellenem vétett, büszke vagyok.
2013. okt. 30. 18:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!