Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire 'tökéletes'?

Miért vagyok ennyire 'tökéletes'?

Figyelt kérdés

egy 97 kilós gömbölyű lány vagyok :) egyszerűen meg vagyok magammal elégedve. szerintem tökéletes vagyok. igaz, sokan csúfolnak a súlyom miatt, ezért elhatároztam hogy mindenben a legjobbat fogom nézni. ezért is vagyok ilyen tökéletes. többször is próbálkoztam lefogyni már, de egyszerűen nem megy. pedig mindent kipróbáltam. de nem baj. én így vagyok megelégedve a súlyommal, kinézetemmel ahogy van! nem kellenek kenceficék, sminkek és más szerek. lehet hogy ez azért van, mert má annyira zavart hogy kicsúfolnak? azért van ez a "tökéletes vagyok"? nem. cseppet sem! én tényleg így vagyok tökéletes ahogy vagyok! bár bánt, hogy bántanak, de nem lehet mit tenni. ebben a világban már minden a kinézetre megy kb. :( egy ember az életben egyszer él. és mégis úgy bánnak vele, mintha úgy is mindegy neki, mert a következő életében majd jobb lesz neki. szóval borzalmas. sokat sírtam emiatt, meg hát ezektől a dolgoktól. köszönöm hogy végigolvastad!


Egy 17 éves kövér lány.:(



2013. szept. 3. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Egyáltalám nem vagy tökéletes. Egyszerüen csak önimádó vagy. Ha annyira tökéletes lennél nem lennél 97 kg és nem írnád ide ezt a kérdést. Ez itt az igazság!
2013. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:
100%

Nem-nem. Ez teljesen rossz hozzáállás. Értem mi a célod vele, de pont fordítva kellene, mint ahogy leírtad.


Nem vagy tökéletes. Ezt nagyon reálisan tudatosítani kell magadban. Igen, kövér vagy. Igen, van még számtalan hibád, mind mindenkinek. De van számtalan jó tulajdonságod, mint mindenkinek. Nekem is van számtalan hibám és számtalan erényem. Az erényeimet próbálom kamatoztatni, elmélyíteni, a hibáimat meg kijavítani. Nem mondom azt, hogy tökéletes vagyok, mert akkor nem tudnék a fenti alapján működni. Egy ideig lehet tudnám ámítani magamat, de hamis képet alakítanék ki magamról, ami idővel csak problémák és boldogtalanságok forrása lenne.


A „kérdésben” akármennyire állítgatod, hogy tökéletes vagy, mégis az egészből az sül le, hogy érzelmileg igenis bánt, hogy hangoztatnak egy hibádat. A végén is ott a szomorú szmájli. Ebben is pont ellentétesen kellene – szerintem – hozzáállni. Igen, vannak hibáim, igen számos hibám van. De ez nem fogja meghatározni a hangulatomat, az érzéseimet. A tetteimet igen, de a lelki állapotomat nem. Tehát a hibáidat – és persze az erényeidet – úgy kell magadban nem csak elfogadni, de erősen tudatosítani is, hogy közben megmaradsz derűsnek, kiegyensúlyozottnak, cselekvőnek, objektívnek.


Tehát inkább mond azt: „Igen, kövér vagyok, ez egy hiba, de rajta vagyok a megoldáson is, de ettől még jól érzem magam a bőrömben.”.

2013. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem meg tökéletes vagy úgy, ahogy vagy, és nem szabad hagynod hogy más megbántson! nagyon is jól állsz a dolgokhoz, mert ez a legfontosabb, az önelfogadás! hogyha egészséges vagy, akkor a súlyoddal sincs semmi gond, van akik egyszerűen csak alkatilag olyanok. akkor van csak baj ha már nem vagy egészséges de addig tökéletes vagy úgy ahogy vagy! kitartást!
2013. szept. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia ha csúfolnak bántó dolgokat mondanak akkor néz bele egy tükör be és mondj magadra valami szépet :)
2013. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

> hogyha egészséges vagy, akkor a súlyoddal sincs semmi gond


A kettő összefügg egymással. A túlsúly számos egészségügyi kockázattal jár. Az ideális testsúly – ami persze függ a magasságtól is – nem légből kapott valami, hanem az egészségügyi problémák gyakoriságából lett megállapítva.


Tehát az ideális testsúly nem vélekedés, nem szubjektív kérdés, hanem objektíven jól meghatározható.


> mert ez a legfontosabb, az önelfogadás


Ebben igazad van, de ehhez megfelelő önértékelés is kell. Ha olyannak látod magad, amilyen nem vagy, akkor nem önmagadat fogadod el, hanem a magadról alkotott talmi képet. És ez bizony nem jó. Ha túlsúlyos vagy, nem az a megoldás, hogy azt mondod, ez így jó, hanem ha azt mondod, hogy ez így lehet, hogy nem jó, de együtt tudsz ezzel élni.


Igen, attól, hogy ha testsúly szempontjából nem vagy tökéletes, attól még ez csak egy szelete az ember tulajdonságainak. Ismerek olyan lányt, aki kb. hasonló testsúllyal rendelkezik és annyira jó fej, annyira közvetlen, hogy jó vele együtt lenni. A környezete is ezt tükrözi vissza, nagyon kedvelik, rengeteg barátja van. Ha rá gondol valaki, valószínű nem a testsúlya fog az eszébe jutni. Meg ismerek olyan lányt, aki úgy néz ki, mintha a címlapról lépett volna le. De nincsenek igazán barátai, párkapcsolatai, mert ha beszélgetsz vele fél órát, akkor inkább úgy érzed, jobb lenne valahol máshol lenni. Róla sem az jut az emberek eszébe, hogy milyen szép.


Egyik sem tökéletes. Mindegyiknek megvannak a hibái. De ha lehetne választani, akkor inkább a túlsúlyos lány helyében lennék. A testsúly tehát fontos, de nem a legfontosabb. Ha tudsz változtatni, változtass. Ha nem tudsz, akkor könyveld el, hogy ez egy olyan hiba, amivel jelenleg nem tudsz mit kezdeni, tehát tökéletesen mindegy, hogy így, vagy úgy állsz hozzá, akkor sem változik semmi. Akkor meg miért rágódnál rajta feleslegesen.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


> Szia ha csúfolnak bántó dolgokat mondanak akkor néz bele egy tükör be és mondj magadra valami szépet :)


Az a baj az alacsony szintű érzelmekkel, hogy azt a környezet váltja ki. Pont ezért kell ezeket az érzelmeket elcsendesíteni, hogy a saját lelkiállapotod a saját döntésed legyen és ne a környezeted alakítsa azt ki.


Annyiban jó tanács persze, hogy ilyen esetben jó tudatosítani magadban, hogy van egy csomó pozitív tulajdonságod, és ezekkel együtt kell a hibáidat is nézni, magyarán jó, ha emlékezteted magadat, hogy miben vagy jó, sőt jobb, mint az átlag.


De annyiban rossz tanács, hogy ha pusztán pozitív érzelmeket akarsz ezzel indukálni, hogy ebből egy dolgot lehet megtanulni, azt, hogy a környezeted – ide érve magadat is – határozza meg az érzelmi állapotodat. A negatív érzelmeket nem pozitív érzelmekkel kell elfedni, abból csak érzelmi káosz, függőség alakul ki. Úgy fogsz érezni, ahogy mások, a helyzet, a véletlen hozza. A negatív érzelmeket meg kell zabolázni, hogy annyira halkak legyenek, hogy ne befolyásoljanak téged. (Ugyanez igaz bizonyos pozitív érzelmekre is egyébként, sőt azok még inkább veszélyesek is.)

2013. szept. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2XSÜ

Érdekes amit mondasz pszichológusnak tanulsz ? :)

Elég jól eltaláltál pár dolgot mint pl hogy a környezetem befolyásolja az érzelmi állapotomat sokszor átveszem a környezetem érzelmeit és én is olyan hangulatba kerülök ezért is csinálom azt hogy pozitív érzelmekkel fedem ezeket el és így kikerülök a letargiából önutálatból depiböl és hasonló negatív állapotokból és újra elönt az erő életkedv

De azt hogy lehet elérni hogy ezek a negativ hatások ne legyenek rám befolyással mert akár hogy is próbáltam nem tudtam elérni

2013. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!