Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Oké, ez a kérdés elsőre nem biztos, hogy teljesen érthető, de részletezem.


14 éves lány vagyok, és szerintem depressziós, de nem vagyok benne biztos.

Eléggé sokat (talán túl sokat) gondolkozom a vagdosáson, öngyilkosságon, halálon, már többször elképzeltem hogy felvágom az ereimet, meg a saját temetésemen veszek részt, meg hasonló abnormális dolgokat. Folyamatosan rosszul érzem magam, fáradt vagyok, levert, ingerlékeny, nem tudok koncentrálni, és ha valaki hozzám szól, legszívesebben leüvölteném a fejét, hogy hagyjon békén. Ez vonatkozik a barátaimra is, de nem szándékosan csinálom. És persze nem üvöltök, mert elég jó színész vagyok, el tudom játszani, hogy nincs semmi bajom, nem akarom ezzel elrontani az előadást. Nem akarom, hogy bárki is aggódjon értem, mert nem érek annyit.

Az egészben az a legfurcsább, hogy semmi reális okom nincs erre az egész baromságra. A szüleim nem veszekednek, a tesóimmal jóban vagyok, van pár barátom a suliban is.

Szerintetek ez depresszió? Mit tegyek? Előre szólok, NEM beszélek róla a szüleimmel, mert nem akarom, hogy azt érezzék, elrontom a boldog családi életet a "problémáimmal". És NEM megyek se pszichológushoz, se pszichiáterhez, de még háziorvoshoz se, mert képtelen vagyok megnyílni idegenek előtt, még a szimpla beszélgetéstől is rosszul vagyok. (Persze így, a neten könnyebb.)

Igazából megölni sem akarom magam, mert azzal megint csalódást okoznék egy csomó embernek.


Szóval, mit tegyek?



2013. szept. 10. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát,ha úgy gondolod,hogy nem érzed jól a bőrödben és változtatni szeretnél keress fel egy pszichológust,akivel beszélgethetsz ezekről a furcsa dolgokról.Viszont,ha már kárt teszel magadban,akkor pszichiáterhez menj.


(pszichológus-csak beszélget veled)

(Pszichiáter-beszélget+gyógyszert ír ki)

2013. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves 1es kommentelő, már leírtam egyszer, hogy arra képtelen lennék. de azért kösz.
2013. szept. 11. 14:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Nemtudom, lehetséges, hogy ez normális, valamilyen szinten nem tudod elfogadni magad. Tudom, milyen érzés, szinte én is átesek rajta. Mióta tart ez?:) 14/l *
2013. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kb. 2012 október óta tart.

És nem hinném, hogy bármilyen szinten is normális.

2013. szept. 13. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
hát,de ha te nem tartod ezt a dolgot normálisnak,akkor miért nem mész el szakemberhez.Attól nem fogsz meghalni,ha leülsz vele és beszélgetsz egy kicsit vele.Másképp meg nem tudunk segíteni.
2013. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Pont ugyanez volt a helyzet velem a te korodban. Akár én is írhattam volna.


Pár és után elkezdtem a dolgok mélyére ásni, elmentem szakemberekhez is és azonnal bebizonyították, hogy transzszexuális vagyok és az erőszakos gondolataim és megnyilvánulásaim ennek voltak betudhatók. Azóta sikeresen nővé operáltak. Persze ez nem azt jelenti, hogy téged fiúvá fognak operálni, de a tünetek a te korodban nagyon hasonlóak, a másik amire gondolni tudok az a tudatalatti által elfojtott szexuális bántalmazás, amiben is volt részem. Nehéz dolog megtalálni a valódi okát a depressziónak, de vannak dolgok amikre csak húsz éves korom után jöttem rá utólagosan.

2013. szept. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszoló, leírtam, hogy rosszul vagyok, ha idegenekkel kell beszélnem, pláne saját magamról, és ezt szó szerint értettem. Lehet hogy ez valamilyen fóbia, nem tudom.
2013. szept. 14. 10:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonló a problémánk...

Sajnos én is félek az idegen emberektől, meg, ha magamról kell beszélnem mindig sírva fakadok, de ez az egyetlen út, ahhoz, hogy ne őrülj bele ebbe az egészbe.

Én azért nem mondom el a problémáimat az őseimnek, mert anya már csak azért is kiakad, ha hőemelkedésem lesz. Esténként ki szoktam magam sírni. Nekem ez segíteni szokott.

2013. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!