Hogy küzdhetném le?

Figyelt kérdés
Először is bocsánat , hogy ebbe a kategóriába irtam , de minél több választ és segitséget szeretnék.Szerintem nálam gátlásosabb , maximalistább ember nincs , akinek ekkora a megfelelési kényszere. Mindenben a legjobbat szeretném nyújtani , még a boltig is 10 percig készülődök . Nem büszkeségből , de mindenki azt mondja , hogy nagyon szép vagyok DEEE egyáltalán nincs önbizalmam. Az arcomon néha pattanások jönnek ki , ilyenkor alapozóval takarom el a hibákat , de mikor nem tökéletesen tiszta az arcom akkor kimondhatatlanul rosszul érzem magam . Tükörbe se akarok nézni , undorodom tőle (pedig nem is feltünő , csak én reagálom túl ) , olyankor az emberek szemébe se akarok nézni , nem beszélgetek senkivel és alig várom , hogy elteljen a suli idő és haza mehessek (szinte bújkálok a suli folyosóján és kézzel takarom az arcom , hogy nehogy valaki észrevegye a bőrhibámat) El se hiszitek milyen szörnyű úgy felkelni minden nap , hogy rettegve nézek a tükörbe, hogy megint csúnya az arcom ? Ellenben mikor tiszta az arcom nagyon jól érzem magam , barátságos és nyilt vagyok másokkal szemben . Tudom SZÖRNYŰ még hallani is ezt a felfogást , de nem tehetek róla. Igy van ez a hajammal is , mikor rosszul áll vagy a ruhákkal. Ha tetszik amit a tükörben látok , jól áll és tetszik is a ruha ami rajtam van akkor egész nap jó kedvem van a suliban . Ha egy kis dolog is nem tökéletes rajtam ( haj, köröm , ruha, smink ) akkor elmegy minden kedvem és alig várom , hogy haza mehessek . Nagyon sokáig készülődöm minden hová , mindenre odafigyelek, próbálok !!!MINDIG!!! a toppon lenni . Nem csak a külsőmmel kapcsolatosan vagyok ilyen , hanem a viselkedésem szempontjából is . Mindenre oda figyelek, hogy szépen beszéljek , civizilizáltan viselkedjek.Egyszóval nagyon ritkán tudom elengedni magam .Nem tudnék ugrálni és vihogni az utcán meg hangosan röhögcsélni mert zavar , hogy más mit gondol rólam . iszonyúan gátlásos vagyok:(

2013. szept. 12. 03:11
 1/2 A kérdező kommentje:

Ezen kivül rengeteg dolgot nem teszek meg , amit szeretnék mert félek , hogy mit fognak rólam gondolni. Például bulikba nem merek inni (KICSIT) meg több pasival összejönni , mert félek hogy leri***oznak .

Ezen kivül ha pattanásos az arcom , stoppon vagyok vagy csúnya a hajam akkor nem megyek sehova, lemondom a jó programokat , a randikat illetve a barátokkal való szórakozást. Nagyon sok mindenből maradok igy ki és nagyon rossz érzés. Tudom , hogy hülye felfogás de nincs mit csináljak . Ha nem nézek ki tökéletesen akkor rosszul érzem magam és visszahúzódóvá , csendessé és rosszkedvűvé válok , pedig nem vagyok az.

A kérdésem az lenne , hogy tényleg csak én vagyok ilyen szerencsétlen vagy más is érez igy ?? Mit tehetnék ellene és hogy érhetném el , hogy ne érdekeljen ennyire a külsőm és le***am mások véleményt ? Kérlek segitsetek.



17L

2013. szept. 12. 03:18
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőként próbáld ki, hogy smink, és egyéb díszek nélkül elmész a legközelebbi boltba, postára. Rájössz, egy pattanástól, rosszul álló hajtól nem dől össze a világ.

Próbálgasd. Aki túlságosan skatulyából kihúzott, ahhoz még szólni sem igazán mernek.

Ugrálj, és vihogj az utcán, ha az esik jól!

Mit gondolnak? Kit érdekel? Az életünk végén jövünk rá, nem is úgy éltünk, ahogy szeretünk volna, hanem ahogy elvárták tőlünk.

2013. szept. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!