Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az iskolában már miért nem...

Az iskolában már miért nem akarnak velem barátkozni?

Figyelt kérdés
Most 7. osztályos vagyok, fiú vagyok. Régebben, pár évvel ezelőtt az osztálytársaim próbáltak velem barátkozni, de nem sikerült nekik, nem akartam senkivel sem barátkozni. Akkor még nem jöttem rá, hogy így, barát nélkül nagyon rossz lesz nekem, erre tavaly jöttem rá. Most már próbálkozok, de nem sikerül barátkozni az osztálytársaimmal. Úgy érzem, hogy ha mondani akarok nekik valamit, mielőbb válaszolnak nekem, csak minél kevesebb időt kelljen velem tölteniük. Iwiwen, myvipen ha írok nekik, vagy olvasatlanul törlik a levelemet, vagy ha elolvassák, akkor meg nem válaszolnak. Mindig mindenből ki akarnak hagyni. Miért van ez? Magamat hibáztatom azért, mert régebben nem akartam senkivel barátkozni, de akkor ha most már mindent megteszek, hogy legyen végre barátom, vagy valaki, aki törődik velem legalább, akkor miért nem akarnak ők velem barátkozni? Mit lehetne tenni? Ebben az iskolában még van rá esélyem egyáltalán, hogy barátom legyen, vagy már ne is próbálkozzak barátkozással?
2009. nov. 6. 20:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És még kifelejtettem a szövegből, hogy az osztálytársaim pl. testnevelés órákon mindig lenéznek, bénának tartanak, talán az osztályom legbénább gyerekének. Ha két csapatot kell alkotni, mindig engem választanak be utoljára valamelyik csapatba, vagyis senki nem akar a csapatában látni, mert azt mondják, béna vagyok.
2009. nov. 6. 20:07
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Ne törődj velük. Fejleszd magad minél több téren. Tanulj, sportolj, stb. Legyél több náluk, és ne törődj a lenézéssel. Magaddal törődj, ne másokkal.
2009. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem az a legfőbb gondom első válaszoló, hogy lenéznek. Hanem az, hogy nem is törődnek velem. Nem barátkoznak. A hosszú szövegemet olvassátok el inkább, abban írtam le a főbb gondjaimat.
2009. nov. 6. 20:18
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

hát nem kis problémád van.

hány fős az osztályotok?

mennyi a fiúk-lányok aránya az osztályban?

mert biztos van egy-két gyerek, akivel tudsz barátkozni.

próbálj először lassan nyitni feléjük, ne támadd le őket egyszerre.

egy rokonom most mondta, (most kezdte a fősulit)neki megvolt a saját baráti köre, 5-6 ember, akiért tűzbe tenné a kezét, a többit meg sz@rd le. és igaza van.

és kitartás: két év és középsuli. ott már biztos hogy lesznek haverjaid, ha itt nem jönne össze. drukkolok neked

Sok sikert

2009. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Értettem elsőre is a gondod. Azért írtam, hogy fejleszd magad.

Te görcsösen akarsz barátokat. Úgy nem fog menni. Inkább amíg nem jönnnek, magaddal törődj (meg utána is főként). Ha elérsz valamit, idővel maguktól jönnek majd.

Mutasd meg, hogy te egyedül mire vagy képes. Ha elérsz valamit, idővel tisztelni fognak. Na nem mindenki, de egy részük igen. Az meg már az első lépés lehet.


Ui.: Nekem sincsenek barátaim, és nem is akarok. Kiválóan megélek nélkülük. De ilyen emberből elég kevés van.

(első)

2009. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy könnyű helyzetbe. Én azt mondom ha vannak jó fej lányok az osztályba próbálj velük barátságot kialakítani ha már a fiúk nem barátkoznak veled. Próbálj a lányokkal közös témát találni segíts neki bármibe stb...Én ezt lányként mondom:) Azok a fiúk meg nem érdemlik meg a barátságodat. És ahogy olvastam 7.-es vagy, már csak picit több mint 1 és fél év aztán úgyis átmész másik suliba. Addig meg túléled. sok szerencsét, hudd el lesz még jobb is :)
2009. nov. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Majdnem ugyanez volt velem is 7.-ben. Most 16 éves vagyok és 10.-es. Azt tudom mondani, hogy ne foglalkozz velük, éld a saját életedet, és TANULJ! Gimiben minden más lesz hidd el, nekem minden jóra fordult gimiben. Annyi haverom lett hogy borzasztó. Azt általános iskola egy instabil hely.

2009. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Bird ki az általános iskolát. Igazuk van a többieknek is hogy átmész másik suliba jobb lesz. Új hely tiszta lappal indulsz. Csak akkor van gond pl mint nálunk hogy a általános iskolából majdnem a fél osztály ugyanabba az iskolába és osztályba került.
2009. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Megértelek. Régen nekem volt egy ilyen fiú barátom, de elment a suliból. Őt is kiközösítették, csak én barátkoztam vele. Engem is volt egy időszak, amikor nagyon utaltak, de egy-két barátom mindig volt. És annyi elég is. De tudd, hogy ez nem a Te hibád, azért csinálják ezt, mert egyszerűen más vagy. Kiszúrják az ilyet. Vagy azokkal is szokták ezt csinálni, aki nem olyan verekedős, hanem szelídebb típus. Én nem ismerlek, nem tudom, Nálad mi van:D De ha ez megnyugtat, én sem vagyok jó tesiből, és engem is mindig utoljára választanak. Szóval megértelek...

egy hetedikes lány

2009. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Falun élek.3 igazbarátom van.1-el ovódás korunk óta ismerjük egymást,a többi meg nemrég jött egy másik faluból,ott megszűnt az iskola.IDEGENEK voltunk egymásnak 2 éve és megbarátkoztunk!A középiskolát is ezért várom-idegenek,új környezet,ismerkedési lehetőség..de az szociális öngyilkosság ha nem nyitsz mások felé..:S van esélyed általánosban is persze,de kevesebb,mint középben..1 évet még túlélsz,szerintem..:) Még nekem is túl kell élnem..felvételi meg a többiek:P
2009. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!