Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehetnék újra boldog, ha...

Hogy lehetnék újra boldog, ha megutáltam magam a tetteim miatt?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél évben rengeteg olyat tettem, amik miatt már egyszerűen utálom magam. Több mint 2 hónapja megismertem egy fiút, akibe teljesen beleestem, mondhatni a fél nyarat együtt töltöttük utána. Tudta miket tettem, de 'elfogadta' őket mert tudta, hogy mennyire megbántam őket és, hogy már nem tennék olyanokat. Aztán vagy 2 hete feljött az egyik dolog és teljesen kiakadt, elhordott mindennek(persze jogosan, de tényleg őszintén megbántam őket! és ő ezt tudja:/) pedig ő sem egy szent! Voltak verekedései, bírósági ügye, drogozott, listát vezet tizenévesen a lányokról akikkel kavar, iszik, cigizik...és én soha nem mondtam rá semmit! A lényeg az, hogy az én dolgaim úm. 'nyílt titkok', sosem terjesztettem őket és csak azoknak mondtam el akikben nagyon megbízok, mégis elkezdtek kiszivárogni és nem tudom mihez kezdjek:// Megutáltam magam teljesen.A fiúval be is fejeztük már és hiába van 1-2 aranyos srác, aki próbálkozik már nálam(pedig tudják miket tettem, de mégsem ítélnek el)..mert már én érzem azt, hogy meg sem érdemlem a szeretetet...Azt érdemlem, hogy szidjanak, lenézzenek mindennek mert egy r*banc voltam..Szerettem azt a fiút, de ő mégsem tudta feldolgozni, hogy Őt tényleg szeret(t)em és, hogy nekem ő más mint a többi, mert 'elfogadta' a dolgaimat de sokszor felhánytorgatta őket a veszekedéseink során...Mit tegyek? Mindent megbántam már, de a múltam egyszerűen nem hagy nyugodni..:/ Meg is érdemlem de már szinte magamat büntetem lelkileg..Elmúlik ez? Lesz valaki aki így is eltud fogadni?
2013. szept. 26. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
A kapcsolatok sikeressége azon múlik elsősorban, hogy magaddal hogy állsz. Általában azok a nők, akik saját magukat nem tisztelik eléggé, azok mennek bele számukra megalázó helyzetekbe, élnek le egész életeket elnyomásban, stb. Fiatal vagy, hisz kamasz kategóriában írsz, tehát még van esélyed egy boldog és kiegyensúlyozott életre, és időd is van, hogy ezt létrehozd! Nincs más út, mint megbocsátani magadnak, és dolgozni azon, hogy jobb, teljesebb ember legyél. Nem javaslok most neked párkapcsolatot, és nem a korod vagy a korábbi tetteid miatt. Hanem egész egyszerűen azért, mert nagy hiba, ha másoktól várod el, hogy téged teljessé, nyugodttá tegyenek. Először saját magaddal kell egyensúlyba kerülnöd, megbocsátanod magadnak és helyére tenned a dolgokat, és akkor teljes emberként léphetsz bele egy új kapcsolatba, ami nem a másikra való támaszkodásból áll majd, hanem két egyenlő ember társkereséséről. Adj időt magadnak, gondold végig milyen voltál, és milyen akarsz lenni a jövőben, akár írásban is sorold fel magadban, miben változtatnál,és azt milyen úton érheted el, majd tegyél érte! A kapcsolatokkal pedig várj, amíg kellő erővel, gerinccel és önbizalommal nem tudsz a saját szemedbe nézni a tükörben! Megéri! (tapasztalat)
2013. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek! Kapcsolatot én sem szeretnék még egy darabig, mert először magamat szeretném rendbe tenni lelkileg, ezt a 'jelölteknek' is megmondtam már. Érzelmi roncsként mihez kezdenének velem? Ismerem már magam, szinte 'várnám', hogy mikor kezdik el ők is mondogatni, hogy egy r*banc vagyok. A sikerességhez tényleg nagyon fontos, hogy hogyan áll az ember magával.Ha lenézi magát akkor semmire sem megy(szerintem). Írásban már én is felsoroltam, hogy miken szeretnék változtatni, miket szeretnék elérni. Nagy nehezen elfogadtam magam, megbocsátottam magamnak mindent pedig nehéz volt, de most, hogy ez a fiú hordott le....így már el is hiszem, hogy egy nagy r*banc vagyok! Nem tudom már úgy felfogni, hogy mindenki követ el hibákat...nem megy...csak arra gondolok, hogy megérdemlem, szenvedjek csak mert nem érek többet! Nem normális, hogy lassan egy hete sírva alszok el és sírva kelek, de ez így nem mehet tovább ezért kértem itt segítséget..hátha:/
2013. szept. 26. 11:23
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kellett áttenni a kérdésemet a "Kamaszok" kategóriából ide. Kamasz vagyok és kifejezetten kamaszok válaszaira voltam kíváncsi!:s Szerintem azt több velem egyidős olvasgatja de köszi...
2013. szept. 26. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!