Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha létezne ilyen ajánlat...

Ha létezne ilyen ajánlat elfogadnád? Egy évig élhetsz ahogy akarsz, de utána meghalsz.

Figyelt kérdés

Szóval tényleg, ahogy akarsz. Oda mehetnél ahova akarnál, a pénzzel nem lenne semmi gond, sőt magad választhatnád meg a nemedet, a külsődet, és az semmit sem változna, nem lennél beteg se. És olyan házad, palotád stb. lehetne amilyet szeretnél, kocsid, és olyan embereket 'kívánhatnál' magad köré amilyeneket akarnál, tökéletes barátokat, szerelmet, családot. Ez a 'mennyország' lenne EGY év. Utána meghalnál. Nem fájdalmasan, csak úgy hirtelen megállna a szíved pl. És nem mennél a pokolba se meg semmi, csak simán meghalnál, és utána lenne az amiben hiszel, lélekvándorlás, mennyország, akármi.


Elfogadnád ha létezne ilyen? Ha igen, akkor milyen lenne az az áloméleted?


2013. szept. 28. 20:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, és természetesen még az adottságaidat is megválaszthatnád, pl hogy milyen nyelveken tudj (max 4 azért), és hogy érts a rajzoláshoz, énekléshez vagy bármihez!
2013. szept. 28. 20:55
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem fogadnám el. Nem vágyom palotára és luxusra. Jó könyvekre vágyom és jobb sakktudásra. Idővel megszerzem majd őket, de nem egy év alatt. És nem egy évig szeretném őket használni.
2013. szept. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem elfogadnám egy év földi paradicsom majd pedig az öröké valóság a mennyben ez elég jól hangzik
2013. szept. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát azt nem tudom, hogy a mennyben-e, de végül is mondom ez attól függ hogy miben hiszel, mi van a halál után. :) én magam a lélekvándorlásban hiszek. de egyébként én is elfogadnám, nem is gondolkoznék rajta. :) úgy értem, jobb egy év tökéletes élet mint 70 évnyi sz@rság.
2013. szept. 28. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen! Határozottan igen!

Kérdezted azt is, hogy milyen lenne az áloméletem. Huszonakárhány éves lennék (maradnék lány), delfinidomár, dúsgazdag, egy palotában élnék. Külsőleg sportos alkat szeretnék lenni karakteres arccal, derékig érő barna hajjal (érdekes módon a barna jobban tetszik, mint a szőke), sötétzöld szemmel. Belülről is a legjobb tulajdonságokkal lennék felszerelve. A barátom Avicii, vagy Leonardo DiCpario lenne. Limuzinnal járnék mindenhova, esetleg egy piros Ferrarival. Lenne sok igaz barátom, akikkel minden este elmennénk valami elit helyre bulizni. A családban annyit változtatnék, hogy papám még éle, illetve lenne 2 3 éves ikerlányom. A barátommal és a gyerekeimmel beutaznám a világot. Szeretnék jól írni, énekelni, színészkedni, és az új külsőmmel modellkedni. A 4 nyelv, amit választanék: Angol ,francia, svéd, és japán.


Hmm... szeretek álmodozni. De most jön a pofára esés, a kiábrándulás, hogy mindez csak egy álom. Jajj de utálom az álmodozás utáni perceket.

15/L

2013. szept. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes az amit leírtál. Ebből remek elgondolkodtató filmet lehetne csinálni, csak megvalósítani nem lenne egyszerű :D De én is gondolkodtam már hasonlókon, pl tehát, hogy ha egy dolgot kívánnék mi lenne az stb. Jó kérdés, tényleg nagyon irodalmi, de szeritnem egyértelműen egy év hibátlan boldogság, mintsem szenvedés. Utána örök béke, jól hangzik.
2013. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem fogadnám el, mert ha elfogadom,letelik az az 1 év, akkor utána mi lesz, ha meghalok? én nem csak 1 évig akarok boldog lenni
2013. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előre jelzem, hogy én nem veszem komolyan a kérdést - nyilvánvaló okokból. De érdekesnek találom, ezért válaszolok. :)


Nem igazán hiszek semmiben, de ezzel lényegében eladná a lelkét az ember. Tehát akkor már kizárt, hogy a mennybe kerüljön, vagy jobb sorsba szülessen újjá, mint a jelenlegi életében nem?

A lélekvándorlásnál is így van, nem? Mert egy indiai ismerősöm, aki a lélekvándorlásban hisz, vagyis az van a vallásában, ő mondta, hogy ha nem megfelelően éli az életét, akkor rosszabb sorsú emberként születik majd újjá.


Egyébként én biztos alkudoznék, mert szinte az összes létező nyelvet akarnám tudni és még ezer más dolgot, illetve külön záradékokat kellene belevenni a szerződésbe, hogy mi van azzal, amit én (ezeknek az alapképességeknek a segítségével) saját magam érek el, építek fel. :D Mondjuk ha mindenképp meg kell halnom utána, akkor mindegy...

De biztosra veszem, hogy ha lenne ilyen és esetleg elfogadnám, akkor megpróbálnék valamit ügyeskedni, hogy ne kelljen meghalnom vagy tovább tartson vagy hasonló.

Jó lenne erről álmodozni, de túlságosan racionális vagyok már hozzá, ezért nem is kezdek bele, hogy milyen lenne az életem. Inkább megpróbálom elérni azt, amit szeretnék és akkor úgyis meglesz életem hátralévő idejében. A legtöbb dolog úgyis megszerezhető, elérhető. Persze a külső kissé behatárolt, de ha semmiképp sem tudja magát elfogadni az ember akkor azért elég sok mindent tehet még (plasztikai műtét és egyéb beavatkozások, színes lencse, hajfestés, paróka, stb.). Az egészség igen csábító, mert annál sajnos akkor is beüthet a baj, ha az ember vigyáz magára, de biztos ez a "szükséges rossz", hiszen semmi sem lehet tökéletes.

Azt hiszem én próbálom úgy felfogni, hogy ez az a lehetőség, az ajánlat. Tehát már megkaptam és próbálom ebből kihozni a legtöbbet.

(Amúgy is az érdekelne, aki tudna nekem ilyen ajánlatot tenni és, hogy hogyan tenné. Csak mert akkor kérném azt a hatalmat is és hátha azzal már többet tudnék kezdeni és 1 év után nem lenne vége minden jónak. :P)

2013. okt. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 he.csongi válasza:
Attol függ hány éves lennék ha 79 alatt akkor nem de ha 80 vagy fölötte akkor elfogadnám.
2013. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem fogadnám el! Én szeretem az életemet, bár teli van nehézséggel, de kié nem? Amit csinálok, ahhoz meg egy élet is kevés, nem hogy egy év.
2013. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!