Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Iszonyatosan utálom a cigányok...

Iszonyatosan utálom a cigányokat. Mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Üdv! Én egy 23 éves magyar fiatalember vagyok. A szüleim egyáltalán nem tekinthetőek rasszistáknak, számukra ugyanis csak jó és rossz ember van, s hát ennélfogva kizárt dolog, hogy belém lenne nevelve a gyűlölet, amit a cigányok iránt érzek.


De mégis. . . ha csak meglátok egy cigány embert, pláne egy férfit, harag és düh kerít hatalmába, aminek nem igazán tudom az okát. Irritáló hatást gyakorol rám már a látványuk is. A helyzet egy idő után tovább romlott, mert már nem csak a cigányokat utálom, hanem azon magyar vagy más nemzetiségű embereket is, akiknek a beszédstílusában, viselkedésükben cigány jegyeket vélek felfedezni.


Istenigazából soha nem történt velem olyan dolog, ami megmagyarázhatná ezt az utálatot. Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy mire fel ez az ellenszenv, alighanem a pocsék magatartásukkal, a bűnözői hajlamosságukkal, a kizárólag maguknak köszönhető életkörülményeikkel, a higiénia hiányosságaikkal, valamint az iskolázatlanságukkal takaródznék. És az a legrosszabb az egészben, hogy a lelkem mélyén én magam nem is érzem azt, hogy bűn utálni a cigányokat. Mintha csak egy rossz és elbagatellizálható emberi tulajdonságom lenne. Mit gondoltok erről?



2013. szept. 29. 03:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Addig örülj, amíg nincs valódi okod a gyűlöletre.
2013. szept. 29. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%

persze,hogy lehet tenni ellne.

a fóbiákat úgy kell legyőzni,hogy megismered az adott dolgot.

szóval kövess el valami piti bűncselekményt,amiért leültetnek.

a börtönben,fogházban a bent lévő 80%a roma,egész nap velük kell lenned,megszokod megismered őket és a 3. hónap végére már együtt fogtok szalonnázni.

2013. szept. 29. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
98%
Nem vagy egyedül,hidd el...Úgy gondolom elég okot adtak az utálatra.Persze,biztos van köztük normális,kár hogy én még eggyel sem találkoztam...
2013. szept. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy egyedül!!! Nekem is cigány dobják van!!! Elsőnek hasonló jókat! ;)
2013. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Fóbiám* előző voltam
2013. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
20%
Előítélet: A történelem visszatükröződése
2013. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát az biztos hogy nem egyszerű eset ez a téma. Bár most hallottam hogy végre cigányokat is elítéltek rasszizmusért. Talán azért van ennyi ellenszenv a magyarokban a cigányok felé, mert úgy érezzük hogy ők "kiváltságos helyzetben" vannak mint mi. Nekik nem baj ha le pocskondiáznak minket magyarokat, de ha te véletlen kimondod a szádon hogy cigány ők már 30-an körül állnak és kötekednek veled. Na ez a rasszizmus. Szerintem rengeteg magyar van aki ha cigányt lát a parkban csapatostul szotyolázni, inkább a másik úton megy nehogy beléjük kössenek! Mi kis város vagyunk, a város szélében van egy focipálya. Na itt minden hétvégén történik valami bűncselekmény. a sötét bozótosban autóban üldögélve hangos zenét hallgatva iszogatnak a cigány fiatalok és ha valaki arra jár azt megtámadják. múlt héten muszájból arra mentem a 4 éves láynommal, még csak szürkület volt, de ők már ott voltak. rettenetesen féltem átmenni ott, de végül minket nem bántottak, de az újságban volt hogy nem egy kiskamaszt megtámadtak és kiraboltak ezen a környéken. Magyarokkal is nyilván előfordul, de nem ekkora számban. Dolgozni nem szeretnek de pénz a z kell, így elveszik másoktól. Persze tisztelet és mélységes tisztelet a kivételnek. Van jópár cigány barátom és ismerősöm akik fittyet hánytak a fene nagy származásukra, hátat fordítottak a nem igazán példát mutató rokonságnak és ma boldog MAGYARKÉNT asszimilálódva élik az életüket. Ha már magyarok vagyunk miért kell ekkora hangsúlyt fektetni abba ha valaki cigány? Magyar állampolgár rá is a magyar törvények vonatkozzanak! teljesen megértelek.
2013. okt. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
67%

Akkor is ezt éreznéd, ha meghívnálak hozzám egy baráti beszélgetésre?


Úgy gondolom, tisztességes, dolgos, nem segélyeken élő romák (cigányok, mindegy) vagyunk, tisztábbak és jobban neveltek, mint sok magyar.


Nem putriban élünk, nem is lakótelepen. A környezetünk, szomszédok, kollégák megbecsülnek.


Nekem ennél több nem kell.


A gyűlöletetekre pedig magasról teszek. Én becsületes ember vagyok, a feleségem is az, és a két gyereket is ilyennek neveljük. Aki ennek ellenére gyűlöl a bőrünk színe miatt, azt csak szánni tudom.

2014. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
72%
#8 bennetek is ott a roma vér, csak jól tudjátok titkolni!!!! Én is haverkodtam egy cigánnyal, aki rendesnek tűnt, fél évig tette a normálist, aztán kiderült, hogy olyan nyomorult mint a többi!!!!!
2018. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
86%
Ezzel semmi baj nincs. A cigány nem ember. Ne akarj ez ellen tenni semmit. Az összeset le kell mészárolni.
2018. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!