Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy bírjam ezt...

Mit tegyek, hogy bírjam ezt még 2 évig?

Figyelt kérdés

A suliban sincsenek barátaim sőt kiközösítettek ,de otthon sokkal rosszabb az anyunak és az apunak totál átverik már elnézést.Tettem fel kérdést egyszer ,de ez most más.Nem bírom tovább a suliban sem otthon.Tegnap fent voltam neteztem este 10-körül volt és az anyám beront elkezd kiabálni és verni.én meg megmondtam neki ,hogy utálom és 18leszek már itt sem leszek.Erre ő ezt mondta: ugyan te kinek kellenél nézz már magadra!Még a saját pi. csá. dat sem tudod kitörölni és tisztára elkezdett löközni mintn ,ahogy a cigányok szokják egymást máskor meg nagyon kedves stb...Apámmal is vannak problémák az egész családdal.Már nem bírom totál ideg vagyok.Mindennap gyomorgörcsel és sírva megyek aludni nem is tudok nagyon aludni mert féllek ,hogy másnap mi lesz a suliban és otthon.Mit tegyek ,hogy bírjam ki ezt a 2évet?A kollégium nem lenne jo?

16/l



2013. okt. 1. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

A kollégiumot NEM ingyen adják.


Talán NE netezz este 10-kor suliidőben, tanulj rendesen és ezzel is kevesebb konfliktuslehetőséget adsz otthon.

2013. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért ne netezhetnék? Nem azzal volt a baja.Megengedte!+meg kellet beszélni a praxot de mind1.Ja és rendesen tanulok a legrosszabb jegyem a 3-as!Igyekszem tanulni ,hogy hamarabb elmehessek!és azért írok hibássan mert diszleksziám van nem tehetek erről!De próbálok tenni ellene pl.: otthon gyakorlom az írást és az olvasást stb...
2013. okt. 1. 17:36
 3/8 anonim válasza:

16 évesen feltételezem hogy nem fősulin vagy egyetemen vagy, így kaphatsz kollégiumot költségmentesen, azonban ott is van kaja, meg egyéb, amire kell némi kiadás.


De ez még csak a kisebbik rossz, mert ehhez 18 év alatt szülői engedély is kell.


Hát nem tudom. Nem ismerlek, nem is láttalak még, de mindenkinek van valahol egy párja, bár ezt mondjuk még én se láttam soha.


Egyébként én 19 éves vagyok csak fiú, és pont ezért jöttem koliba, mert otthon nem az, hogy problémák voltak nagyon, csak anyám még mindig megpróbált ugráltatni, amivel nem is gondom volt, inkább csak azzal, hogy indokolatlanul, rögtön akart mindig mindent. Csak magára van tekintettel.


Bár amióta kolis vagyok, szerencsére mintha máshogy kezelne hétvégente.

2013. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Első.... te nem voltál még tinédzser? Semmi kiugróan rosszat nem csinál ez a gyerek, és talán megjegyezném, hogy az internet adta lehetőségekkel ha már szóban korlátozva van, akkor írásban tudhat barátkozni.


Kicsit lehetnél megértőbb... Minek vagy itt ha az empátiád 0?


Kérdező. Igaz a kollégium nincs ingyen. Ha van valahonnan pénzed, az egy nagyon jó ötlet, másrészt szerintem nem fogják neked állni.

Van olyan, amikor anyukád nem mérges? Akkor kellene beszélj vele, de nem egyedül, hanem édesapáddal együtt hármasban. Szépen nyugodtan elmondod, hogy milyen rossz neked, hogy sírva alszol el, borzasztóan érzed magad a családi légkörben, elmondod az iskolai problémákat is, és hogy egy ilyen borzalmas nap után te csak arra vágysz, hogy a szerető családod várjon itthon, nem pedig a hajcibálás roma módra.


Ha ez sem segít, akkor javaslom hogy beszélj egyik nagyszülőddel, hátha tudsz váltani.


Megjegyzendő, a helyesírásod eléggé kifogásolható, ezek szerint a tanulmányokkal is hadilábon állhatsz. Ha elkezdesz tanulni, lehet kicsit türelmesebbek lesznek veled.

2013. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
"...A suliban sincsenek barátaim sőt kiközösítettek ,de otthon sokkal rosszabb ...." Ha mindenki szemben megy veled az autopályán, elöször azt hiszed, hogy mindenki megörült. Legalább második gondolatod azért az legyen, hogy lehet te mész rosszul!!!!
2013. okt. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De, voltam.

Viszont, ha kaki a helyzet otthon, nem teszek rá egy lapáttal, hanem meghúzom magam a sarokban.

Nem netezek 10-kor, lehetőleg nem adok SEMMILYEN támadási felületet, hanem úgy vagyok, mintha nem is lennék.

A 3-as pedig elég rossz jegy az én világomban.


És mi a fene az a prax?

2013. okt. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Megjegyzendő, a helyesírásod eléggé kifogásolható, ezek szerint a tanulmányokkal is hadilábon állhatsz. Ha elkezdesz tanulni, lehet kicsit türelmesebbek lesznek veled."


Ezért is írtam ezt. Bár akkor még nem olvastam, hogy 3-as a legrosszabb jegye, csak kikövetkeztettem.


Nekem is volt hármasom, bár nem volt ilyen családi körülményem, de ha így lett volna többet tanultam volna, hogy hamarabb elmehessek. (amúgy nekem matekból és kémiából volt)

2013. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

-Prax=munka gyakorlat minden héten gyakorolunk valamit a suliba ,de most meg megváltozott a terv és győrbe mentünk és ezt beszéltük meg az osztály főnökkel.

-Nekem csak helyesírásból van hármasom mert mondtam diszleksziás vagyok.

-Középiskolás vagyok.Szlovákiában élek és itt alapiskolában 9osztály van.Most avgyok elsős marketing szakon.

-Kedves 1 ne beszélj ,hogy tanuljak mert tanulok egész nap és hidd el a 3-ast is kijavítottam!Egész nap tanulok mivel nem engednek sehova sem és majd szeretnék tandíjat is kapni ,hogy koliba járhassak!

-Apa is ugyan olyan mint anya!De ő rosszabb ebben és mindíg anya mellé áll.A nagyijékkal nem tartjuk a kapcsolatott anyám miatt :S az apai felimről elhunytak.

-Ja és 1 ezzel nem provokálom ,hogy 10kor netezek inkább örülnek neki.Azzal idegesítem fel őket ha maszkálok a verandán pl: ha megyek tusolni vagy készülök iskolába.

+Tegnap nem adtam semmi féle okot ,hogy ezt tegye velem ,az anyám csendben voltam,elrakodtam,és vártam ,hogy mit mond azt osztály főnök.és hidd el náluk a gépezés nem provokácio fogd fel végre -.- csak bejött elkezdett kezdegetni a semmin és aztán verni.Szokta ezt csinálni...volt ,hogy haza se jöttem a sulibol ,de már pofozott

2013. okt. 1. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!