Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha választhatnátok, ti hogyan/...

Ha választhatnátok, ti hogyan/mikor halnátok meg/illetve hogyan semmiképp?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit morbid a kérdés, de szerintem páran már elgondolkoztunk rajta, főleg nagy filmek után, hogy mégis, hogy NEM akarnátok meghalni, vagy mi lenne még elfogadható?


Csak, hogy példát írjak:

Számomra az szinte teljesen mindegy mikor halok meg, csak valami fontos dologért tegyem, tehát önfeláldozó jellegű legyen, vagy pedig ne legyen teljesen értelmetlen balesetszerű halálom.


Ahogy semmiképp nem akarok meghalni: valami balesetben, vagy pedig betegségben (tehát rák, AIDS).


Nektek mi erről az elképzelésetek?



#halál #halál módja #szeretétek
2013. okt. 7. 20:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fájdalommentesen, pl elüt egy busz akkor egyből haljak meg és ne kínok közepette. Pl azt sem értem aki felvágja az ereit. Miért jó ha fáj? Vagy felakasztás se jó mert ha nem hal meg egyből akkor megfullad. Ha megölnének akkor előtte ne nagyon kínozzanak. Magamat csak gyógyszer túladagolással. Igen, már sokat gondolkodtam ezen.
2013. okt. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Halálra röhögném magam és a halál a lassan átfagyás régebben egyáltalán nem volt bajom a hideggel de egyszer brutál átfáztam
2013. okt. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Csak azt tudom, mi az, amit biztosan nem szeretnék: azt hogy egy pszichésen sérült ember kirohanásának legyek az áldozata, úgy hogy nem is ismer engem, csak pont rosszkor vagyok rossz helyen. Pl. elkezd valaki lövöldözni csak úgy, vagy olyan sorozatgyilkos, aki véletlenszerűen választ áldozatokat és pont engem szemel ki, vagy valamiféle tudathasadás miatt előtör valakinek a gyilkos énje és pont én vagyok ott. Ilyesmitől valamiért kifejezetten fóbiám van. Nemtudom miért, fogalmam sincs, honnan jött egyáltalán ez az "ötlet"... Ezt leszámítva viszont nem szoktam a saját halálom körülményeiről gondolkozni, úgyhogy a többire nemtudok válaszolni.
2013. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

óóóó, gyógyszer túladagolás sem olyan jó ám:D ha nem kezdesz el vég nélkül okádni, akkor elindul benned a bűntudat, a meggondolás, hogy mégsem akarsz meghalni.. sok gyógyszertúladagolt holttestét hánytatásra utaló nyomok között találták meg, vagyis meggondolta magát és küzdött, hogy mégsem akar meghalni... egyébként meg iszonyatosan fájhat tőle a bélrendszer, a máj.. és sok esetben nem sikerül, mert a szervezet kilöki (kihányod) és akkor csak 2 évig agonizálsz májelégtelenséggel, és utána halsz meg... az meg fáj mint a veszett fene..


Kérdező, kicsit sok hősfilmet néztél:D


a halálom legyen befejezett, teljes. úgy menjek el, hogy ne hagyjak magam mögött elmondatlan szavakat, nem-megcselekedett tetteket

párnák között, emberséges állapotban (nem magam alá szarva, nyált folyatva..), lehetőleg otthon, esetleg éjjel, alvás közben

de legyen azért egy haldoklási folyamat előtte (kb 1 hónap) amikoris a környezetemben élők már számítani tudnak a halálomra, így nem éri őket sokként

és mosolyogni fogok:)


"Ha jő a vég, hát jő a vég,

azt mondod majd "semmiség!

megittam mit megihattam, ami volt, az pont elég!"

2013. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Mindenkitől köszönöm a szép, elgondolkodtató választ, különösen a 4-es gondolatmenete tetszett :D


Eltaláltad, gyakorlatilag a három testőrön meg a vasálarcoson nőttem fel, plusz ilyen nagy hazafias dolgokon, mint a Rettenthetetlen és társai, szóval ez már ilyen beidegződés, de jobban átgondolva én is vagy a te alternatívádat választanám, vagy pedig egy olyan lehetőséget, amiben emlékezni fognak rám.


Upsz elfelejtettem a felsorolásból, hogy őrültként sem kívánok meghalni, szörnyű lehet :-/

2013. okt. 7. 20:43
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Amit eltudnék fogadni halált ha választhatnék, az mindenképpen valamiféle harcban,csatában lenne.

Hogy hogyan nem akarok meghalni, arra már több mindent is tudok mondani.

Nem akarok vízbe fulladni, az számomra az egyik leghátborzongatóbb. Nem akarok sem szívrohamban, sem agyvérzésben meghalni és semmi ezekhez hasonlóban.

És végül nem akarok valamiféle váratlan halált sem halni, ez alatt ilyeneket értek hogy félrenyelek valamit és megfulladok, fejemre esik egy cserép, legurulok a lépcsőn és szerencsétlenül esek. Ezek főleg azért nem "tetszenek" mert hiába gyors, a veled lévőnek ez szerintem a megrázóbb... Mentek az utcán beszélgettek, minden tök jó erre a fejedre esik valami nehéz tárgy és meghalsz...

2013. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Minél később szeretnék meghalni, hogy amíg élek is tudjak hasznosat tenni a világért. Amikor eljön az ideje igazából csak az számít nekem, hogy a szeretteim tudják mit gondoltam róluk és hogy viszonyultam hozzájuk (akármilyen csöpögősen hangzik). Persze legjobb módja a gyors és fájdalommentes, de mivel nem mi választjuk meg a halálunkat, úgy ezt se mi választjuk meg, szóval én ezen nem is töprengek, lesz ahogy lesz és egyszer túl leszek rajta. Ahogyan nem szeretnék az az értelmetlen fajta. A gondolatát is utálom annak, hogy akár balesetből vagy egy idióta sofőr miatt legyen oda minden. A testi funkciók működésképtelensége is szörnyű, de valamilyen szinten még elviselhető, ha az ember agya épp.
2013. okt. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, szóról szóra leírtad az álláspontomat a témában, olyannyira, hogy az szinte már ijesztő. Az értelmetlen, "derült égből galambszar" típusú halál gondolata az én lelkületemnek traumatizálóbb, mintha valamiért, valami célból, egyszóval okkal történne. Ennél még az is jobb, ha meggyilkolnak.
2013. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy látom mindenki attól ódzkodik.
2013. okt. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ilyen szép kis szám kikerekedett :D Nos kedves utolsó előtti, engem pedig megnyugtat a dolog, hogy más is van aki hasonlatosan gondolkodik a halálról mint én :D


Bár nem hinném, hogy annyira meglepő, senki nem akar olyan halált amit nem befolyásolhat még bizonyos mértékben sem.

Mert pl azt, hogy lelőnek, még legalább kapsz rá esélyt, hogy felvedd a harcot, vagy megpróbálj tenni valamit, de most kapsz valami halálos vírust és kampeca, na az még egy olyan dolog, amit nem akarok.


De a hirtelen, vagy a teljesen értelmetlen halál még ennél is riasztóbb.


Egy nagy hősies halál, amibe önszántamból megyek bele és tudom, hogy halálommal segítettem esetlegesen másokon, már sokkal megnyugtatóbb, vagy pedig öregen, de nem betegesen, végelgyengülésben egy szép életet és sok tudást magam mögött tudva, elfogadva a véget tudnék még elképzelni.


Kiegészítő kérdés: ti egyébként mit gondoltok. Vajon a halállal véglegesen törlődünk, vagy pedig valamilyen módon fennmarad/továbbál/átkerül a lényünkből valami? (vallástól függetlenül, főleg az eddigi válaszolók álláspontja érdekelne)

2013. okt. 8. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!