Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha választhatnátok, ti hogyan/...

Ha választhatnátok, ti hogyan/mikor halnátok meg/illetve hogyan semmiképp?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit morbid a kérdés, de szerintem páran már elgondolkoztunk rajta, főleg nagy filmek után, hogy mégis, hogy NEM akarnátok meghalni, vagy mi lenne még elfogadható?


Csak, hogy példát írjak:

Számomra az szinte teljesen mindegy mikor halok meg, csak valami fontos dologért tegyem, tehát önfeláldozó jellegű legyen, vagy pedig ne legyen teljesen értelmetlen balesetszerű halálom.


Ahogy semmiképp nem akarok meghalni: valami balesetben, vagy pedig betegségben (tehát rák, AIDS).


Nektek mi erről az elképzelésetek?



#halál #halál módja #szeretétek
2013. okt. 7. 20:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés és jó alap a filozófiai vitákhoz is. Az ember agya még erősen fejletlen a legtöbb dolog megértéséhez, ehhez is. Azt sem tudjuk még, hogy az agy hogy működik(, valamilyen szintem tudjuk, de teljesen átfogóan távolról sem). Én szeretném hinni, hogy van mód valamely formában tovább fenn maradni, akár egy energiagócként. Előbb-utóbb úgy is megtudjuk. Ettől független nem állítom, hogy ez így van csak én szeretném ezt hinni. Kár lenne mindent kitörölni, ha egy egész életen át tanul az ember. :D
2013. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

gyerekek, túl sok tévét néztek:D ez a sok harc, öldöklés meg hősködés.. nem akarom leszólni a filozófiátokat, sőt, érdekes, de azért felhívnám a figyelmeteket valamire:)


lényegében olyan halált akartok, ami valamilyen szinten megváltja legalább a környezetet, és emlékezni fognak a halálotokra...

ki tudja, hogy mit tett életében Leonidas, a spártai király, a 300 vezetője? google, wiki nem ér!:D gyanítom, hogy nem sokan.. a halálának történetét mindenki ismeri, de az életét nem

jó ez? én nem hiszem..

"Ne a holtakra figyelj, hanem az élőkre"


tegyük fel, hogy jön valami gonosz, és mondjuk le akarja lőni valamelyik szerettedet... Te hősiesen odaálsz és felfogod a golyót, meghalsz a szeretted helyett... helyett? inkább előtte... egy valós gonoszt ez a cselekedet a legkevésbé sem hatja meg, csak annyiban húztad át a számításait, hogy mégegyszer meg kell húznia a ravaszt.. megérte? nem.. de gondolom ennél azért összetettebb helyzetre gondoltatok, de a valós életben azért ennél összetettebb lövöldözés nem sűrűn fordul elő:D


a halállal való megváltás hosszú távú? nem! gondolj csak a spártaiakra... a 300 után még egy elég rögös háború következett, és valószínűleg a Thermopüllai csata nincs benne a perzsa törikönyvekben, mert nem érdemel szót, hisz azon kívül, hogy hősies halál volt, nem változott a tény, hogy egy batár hadsereggel voltak Hellász földjein...


inkább élj úgy, hogy még életedben megváltsd a világot! vagy legalábbis elkezdődjön a folyamat!

erre példa? penicilin:D az antibiotikum egy hatalmas áttörés volt arra, hogy emberek túléljenek olyan betegségeket.. mint a nátha:D emberek régen belehalhattak abba, amit Te minden év telén elkapsz!


Ne a halálod legyen emlékezetes és sokatmondó, hanem az életed!:)

2013. okt. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Persze, hogy az esélye gyakorlatilag nulla annak, hogy a hőn áhított halál jusson nekem, de a kérdés tudtommal arra vonatkozott, milyet választanék, ha megtehetném, nem volt olyan megkötése, hogy életszerű és a hétköznapokkal összeegyeztethető legyen. A mártírhalál még csak nem is fizikálisan lehetetlen dolog, egyszerűen a megvalósulása olyasmi, amihez nem érdemes komolyabb reményeket fűzni. De attól még alapjáraton ez a legszimpatikusabb, tehát ezt fogom ide leírni válasz gyanánt. Az egyébként tökéletesen igaz, hogy elsősorban az élők között töltött éveimet kéne értékessé tennem, részemről nem is jelentettem ki semmit, ami ennek az ellenkezőjére utalna, sőt, ez a kérdés gyakrabban üt szöget a fejembe, mint a topic központi témája.

Kérdezőnek:

Én az emberek általános fájdalommentesség-igényéből kiindulva lepődtem meg az egyezésen. Legalábbis az ismerőseim körében ez elterjedtebb, mint az értelmetlenségtől való iszony, az itteni kommentárok olvasásába pedig bele sem kezdtem, mielőtt írtam volna egy sajátot. Mondjuk én nem éppen a "nem kapok esélyt a kikerülésre" oknál fogva vagyok olyan véleményen, amilyenen, inkább az zavar, hogy a véletlen törvényét leszámítva semmihez nem tudok kötni egy ilyen eseményt... elég nehéz ezt szavakba öntenem.

Nem különösebben nyugtat meg az örök-lét eszménye, úgy értem, ha már élek, most akarom úgy csinálni, hogy ne kelljen az egészet fölöslegesnek minősítenem. Az igazat megvallva nem látok több értelmet a halhatatlanságban, a túlvilág is hidegen hagy, ugyanis nekem ez sem adna megfelelő magyarázatot arra, miért kerültünk ide. Még ha Isten kormányoz is felülről, azt végső soron önnön szórakoztatása érdekében teszi, ami számomra azt bizonyítja, azért kaptuk ezt a lehetőséget, hogy jól érezhessük magunkat a kiaknázása közben. Arra viszont jelenleg is képesek vagyunk, nem kell hozzá végtelen hosszúságúra nyúlnia a létezésünknek.

18:59 voltam, és remélem, kielégítő.:D

2013. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

hűha:D

13as, igazad van, a kérdés nem erről szólt, és nem is a válasz létjogosultságába kötöttem bele, vagyis hogy értelmes válasz e, hanem inkább abba, hogy érdemes dolog e.. de igazad van:)


az örök lét meg unalmas:D

2013. okt. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Abban a részében meg neked van igazad, hogy valóban nem érdemes, én csak azt fejtettem ki, miért ne tegyél úgy, mintha az itteni kommentelők másképp gondolkodnának erről, mint te. Tulajdonképpen mindkettőnknek igaza van, ezzel lezárni szerintem megalapozza az elégedettségünket :D
2013. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Egyetértek, vitatkozni felesleges, de ettől függetlenül köszönöm a választ attól is aki a 300as vs. Valóság példával jött, bár a kérdés tényleg nem arra irányult. Nade hogy válaszoljak is:

Természetesen nem azt mondjuk hogy ez egy célkitűzés, hanem ha már választhatnék, akkor miért választanám a harcbani halált. Példa: Petőfi. Sose láthatta a 300at a Párnák Közt Meghalniban mégis megfogalmazta miért érdemes meghalni, én pl ezt a filozófiát követem, mert globális szemmel nézve, ha már az unokád is meghalt senki nem fog rád emlékezni, de ha tettél valami fontosat azért amit szeretsz és mondjuk annak a védelmében halsz meg, a nagyobb jóért, akkor több embernek teszel jót, mintha 80 évesen visz el valami betegség, vagy elüt egy busz.


Persze nem mi választjuk halálunkat, ezért vitázni is ezen feleslefes. Éncsak azt várom el, hogy mindenki aki akarja a Saját Álláspontját írja le, ha van. A feltett 3 kérdés bármelyike érdekel, de főleg az elsőre vagyok kíváncsi.


Még 1xer köszi a válaszokat!

2013. okt. 9. 22:33
 17/24 anonim ***** válasza:
Én azért írtam, hogy szeretnék minél tovább élni, hogy hasznosat tehessek az emberiséggel vagy nem is tudom, hogy hogy fogalmaztam, mert fizikusnak tanulok. A természettudományok művelését és azokban való alkotások azok, amik képesek hosszú távon megváltoztatni az emberiség jövőjét. Én ezért csinálom ezt, másfelől meg mert iszonyúan tetszik és sok kérdésre szeretnék választ kapni. :D A tudomány mai szintjén pedig egy emberi élet igen kevés. Már nem Ampere idejében élünk, hogy félév aktív tanulással a teljes fizikát tudjuk, most ott állunk, hogy egy évtizedig tanulunk egyetlen egy kis részét neki, amiben később dolgozunk majd, mert az egész akkorára nőtte ki magát, hogy lehetetlen megtanulni az egészet és nem csak az idő hiány miatt is, hanem maga a hatalmas tudás mennyisége miatt is. Halhatatlan nem akarnék lenni, de egy 10.000-100.000 évet elfogadnék. Kis koromban sose értettem, hogy miért akarják az emberek, hogy emlékezzenek rájuk és miért akarnak maradandót alkotni. Bár még fiatal vagyok, de ahogy eljár felettem is az idő ezt egyre inkább megértem.
2013. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Hát,filmekből kiindulva,nagyon nem szeretném,ha egy bekattant pszichopata,vagy más őrült kínozna halálra. Vagy valami járványban "zombisgyilkosemberállatok" nyírnának ki. Amúgy fulladásos halált semmiképp sem akarok.


Hát már idősen (de nem magatehetetlen vénasszonyként),gyors,fájdalom mentes halált szeretnék.

2013. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Ha most őszintén le kéne írnom azt mondanám hogy egy kis szobában hullámzó fényekkel marihuána hatása alatt utoljára meghallgatni a kedvenc számaimat!
2013. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Öregen, természetes halállal.
2013. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!