Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy hozzam össze, ti mit...

Hogy hozzam össze, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok. Most szeptemberben kezdtem egy OKJ képzést (szoftverfejlesztőt). Szerettem volna diákmunkára járni, de hihetetlenül el lett cseszve az órarend mivel az egyik nap délután, a másik nap délelőtt, a harmadik nap pedig reggeltől késő délutánig vannak az óráink. Talán ezzel gond sem lenne, ha Budapesten élek, de vidékről járok és napi 2,5-3 órát utazok és vonat késétől függően 1-2 órát simán várakozással töltök naponta.

Időközben rájöttem, hogy semmit nem ér az OKJ-s szoftverfejlesztő képzés. Egyrészről kevés 2 év, másrészről teljesen nem ideillő anyagokat veszünk, ill. nem is érdekel. Sokáig szakácsnak akartam menni, de végül sajnos ide jelentkeztem. Most reménykedem, hogy februárban indítanak majd keresztfelvételis szakács képzést valahol.

Ezek mellé jönnek az általános problémák. Nincsenek barátaim stb. stb..


Szóval a fő problémám az, hogy nem tudom mit kezdjek magammal. Nem tudom, hogy szerezzek pénzt, nem tudom, hogy maradjak-e ezen a képzésen. Felszeretnék költözni albérletbe Budapestre, de nincsenek barátaim akikkel erre lehetőségem lenne és pénzem sincs. De amíg itt lakom és ennyire el van cseszve az egész órarend+utazás addig pénzt sem tudok szerezni. A szüleimnek nincs erre pénze és normális tanácsokkal sem tudnak ellátni, szóval vegyétek úgy, hogy egyedül vagyok.

Tényleg fogalmam sincs, hogy mi lesz, mi van, teljesen össze vagyok zavarodva.

Pluszban pedig ott a szokásos egyedül vagyok sztori, az összes lelkizés hülyeséggel együtt.


Nem akarok már panaszkodni meg a többi, de lövésem sincs merre kezdjem az egészet. Mi lenne az első logikus lépés? Hagyjam ott az iskolát?


2013. okt. 9. 18:13
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Ha most kezdted és nem tetszik, az nem túl jó, de ha ingyenes a képzés, akkor szerintem ne add fel és végezd el ezt a képzést. Sosem tudhatod, mikor jön jól, hogy van egy szakmád, pláne ha ingyenes a képzés. A nyári szünetben tudsz majd pénzt keresni diákmunkával, vagy hétvégenként ha van rá módod, mert ez az össze-vissza órarend valóban necces.

Ha viszont nagyon elszánt vagy, ami a szakácskodást illeti, akkor hagyd ott ezt a sulit ha valóban nagyon nem tetszik és jövő szeptemberig gyűjthetsz pénzt munkával és szeptemberben Bp-n vagy otthon elkezdheted a szakács sulit, de ehhez az kell, hogy valóban kitartó légy, mert igazából ha az ember belekóstol a felnőtt életbe, vagyis hogy van pénze és a munka után szabadideje, akkor lehet, hogy nem fűlik majd a fogad a sulihoz újra.

És egy amolyan tanács-féle, vagy meggondolod, vagy nem. A szakács szakma valóban jól hangzik és érdekes is, de sokszor csak szezonra (nyár) vesznek fel szakácsokat, aztán mikor beáll az ősz-tél, akkor elküldik őket, mert kevesebb a vendég, plusz azt is gondold át, hogy sokszor késő este ill. hétvégén, ünnepekkor is dolgoznod kell majd szakácsként. Valakinek persze ez nem gond, de meg kell fontolni, hogy te milyen vagy.

Remélem valamennyire segítettem. Hajrá! :-)

2013. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!