Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Legyek racionalista vagy...

Legyek racionalista vagy higyjek az álmaimban?

Figyelt kérdés
Anyában nagyot csalódtam, megkérdeztem tőle,hogy ő mindig gyárimunkás akart-e lenni(mert az lett),igaz szeretett ez lenni,mert rengeteg barátja és élménye volt itt(már mást dolgozik)de mondta, hogy szivesen lett volna költő, író is.én értetlenül kérdeztem mért nem lett az.Azt mondta,hogy ahoz sok pénz kellett volna, szüleinek pedig nem volt pénze kellett neki a szakma.én erre azt mondtam,hogyha iagzán író szeretett volna lenni az lett volna,de nem akart igazán mert akkor az lett volna,pénz ide vagy oda.Erre,hogy racionálisan kellene gondolkodnom, mert,hogy hoppon maradok, ha majd nem lesz pénzünk és az én álmaim is szerte foszlanak(nem is értem mért akarja,hogy ne legyen pénzünk..?)én eldöntöttem valamit, és azt akárhogyis, de megvalósítom, nem gondolkodok olyanon,hogy mi lesz ha nem lesz pénzünk meg ilyenek, én ezt eldöntöttem és kész.Vagy kellene tényleg egy kis racionalista gondolkodás?
2009. nov. 9. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit veszíthetsz, hátha működik a vonzás törvénye.
2009. nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én kő keményen racionalista vagyok!

tudom hogy sz@r nekem, de ettől még nem lesz jobb, nem árt ha vannak még álmaid, próbáld ki a köztes utat ;)

18/F

2009. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nem értek egyet a csalódásodban, ha nagyon író akart volna lenni anyukád, lehet hogy még most is nyomorogna, te pedig meg sem születsz.

hinni kell az álmaidban, ez így van, de azért vannak határok, ha túl sokat álmodozol valamiről, amit egyébként belátható időn belül nem érhetsz, azon veszed észre magad, hogy már változtatni is késő, mert nem lett belőled semmi. :)

szükség van a racionalista szemléletre is az élethet, akármilyen kiábrándító is.

2009. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

racionalistán cselekedj az álmaidért!

ha csak álmodozol, sosem éred el az álmod, és ha nem tudsz racionálisan gondolkodni, akkor sem. az álom arra való, hogy kitűzd a célt. a racionális gondolkodás arra, hogy elérd.

2009. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem keseregnék anyukádon, hanem inkább biztatnám, hogy most, amikor már megteheti, vágjon bele és írja le azokat az élményeket, amit gyári munkásként szerzett. Anyukád inkább lett egy megbízható gyári munkás mint egy folytonéhező-megkeseredett-sokadrangú író. Meglehet, hogy egy bestseller pihen a fejében.


Anyukád nem akarja, hogy ne legyen pénzetek, csak ő sem jövendőmondó, nem tudhatja, mit hoz a sors, de azt már tudja, hogy szegénynek lenni nem jó dolog és ettől szeretne megóvni téged.


A kérdésedre végre válaszolva: higgy az álmaidban, céljaidban és akkor meg lesz hozzá az anyagi háttér is, mert úgysem nyugszol majd, amíg meg nem teremted hozzá.

2009. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, álmodozni racionálisan kell! :D máris egy paradoxon :D...felesleges olyanakról álmodozni ami ugysem valósulhat meg...pl. soha nem fogom átvenni Bill Gates helyét a milliárdosok listáján :D... pl. nekem egyik nagy álmom egy saját vállalkozás. szerintem megvalósítható, na ez a racionális álom :D


(sajnos) a pénz fontos dolog és a művészmunkák nem valami jövedelmezőek. Az írói munkát is "rendes" munka mellett tudom csak elképzelni...hobby szinten...

2009. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!