Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan rángassam magam vissza...

Hogyan rángassam magam vissza a valóságba? Hogy "kényszerítsem" magam rá, hogy a valóságban és ne az álmaimban éljek?

Figyelt kérdés

Annyira jó elmerülni a saját álomvilágomba és elmenekülni a valóságból...el a gondok,az emberek elől...nem a hülye gondolataimon rágódni,elfeledkezni mindenről és egy "másik" világba csöppeni. Valahogy egyszerűbb elmenekülni az érzéseim,a gondolataim elől és "kilépni" a saját életemből. Nem tudom,hogy értitek-e mirő beszélek... tudom,hogy ez egy hülye kérdés... de gondoltam talán tudna valaki segíteni... jelenleg a környezetemben egyetlen ember sincs aki megértene...

néha annyira egyedül érzem magam. nem vagyok depressziós meg ilyesmi,de... egyszerűen nem tudom megérteni az érzéseim.

egy 16 éves lány


2009. febr. 21. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Hát igen, kezdesz felnőni :) ez igy van, majd ha szerelmes leszel akkor meg azt fogod kérdezni, hogy birnék másra gondolni? :D


Egy 17 éves fiú és fülig szerelmes :D

2009. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hnle ***** válasza:
88%
Nekem is pont ugyanez a problémám, nagyon érdekelne egy épkézláb válasz.
2009. febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyáltalán nem baj ha néha álmodozik az ember,fejleszti a képzelőerejét.Ilyen korban meg természetes,tudom miről írsz,nagyon ismerős:-),de hidd el eljön annak is az ideje,hogy csak a valóságban élj,addig örülj ameddig álmodozhatsz,azt nem veheti el tőled senki.

Amikor majd családod lesz,férj gyerekek,hétköznapi gondok,akkor is lesz olyan hogy jaj, de jó lenne ha... de akkor már tudni fogod hogy nem dughatod homokba a fejed,hisz felelősséggel tartozol otthon,munkahelyeden.Most meg miért ne álmodoznál.Nincs veled semmi baj:-)

2009. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 yuda ***** válasza:
100%

Megvan az ideje és a helye az álmodozásnak is-ez ellen nem kell küzdeni--másik oldala,hogy a valóságot úgy ismered meg,ha benne élsz,hús-vér emberekkel beszélgetsz,dolgozol velük,mindennapi kapcsolatban állsz,kijársz a természetbe,növényeket,állatokat látsz---tehát amit mondani akarok,az,hogy a valóságot nem a szobádban találod meg,hanem megfogható lények,dolgok társaságában-ezért mozdulj ki.

Máshogy nem lehetséges.

2009. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ezt én is irhattam volna.. jól megfogalmaztad;)

30évig éltem igy!!!!!!!! (most 30vagyok)

elvoltam én a kis világomban!!ettől rengeteg barátom volt, állandóan jövünk-megyünk, de én más világ vagyok. naiv, jóindulatú és jót váró, a kis világomban csak jók az emberek, ott senki nem ad olyat, amit ő sem szeretne kapni, azért jó mindenki.. kiállnak mellettem a barátaim, őszinték, korrektek, megbizhatóak...de csak a kis világomban.. és akik mellettem voltak , a valóságban, hát nem ez volt jellemző rájuk.. áltattam én magam egy ideig, de minek? hiába fogadtam be a kis világomba őket, csalódtam.. mindig.. és mindig.. aztán újra hittem , remélte, biztam, ... és újra csalódtam.. átgázolnak az emberek rajtam, mintha egy sin lennék.. én pedig csak pislogok..

és MOST lett elég. ezzel a kis világommal és naiv jóságommal senkit sem tudok felmutatni. érdekek az emberek, a kapcsolatok. nem érdemlik meg a jóságom. ezért nem kapják meg többet. ha nekik a rossz kell, (mert az kell!) adom azt.. engem ez felébresztett. kicsit későn.. de elkaptam;) ne várj eddig..

2009. febr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen az eddigi válaszokat ^^ na igen,majd ha szerelmes leszek...hát erről nem nagyon tudok mit mondani...nem volt még részem benne.

A 4. válaszolónak: tudom,hogy nem a szobámban találom meg a valóságot,ezzel nincs is semmi baj,mert van sok barátom és nem egész nap a szobámban kuksolok,nem ezt írtam. De értem mit akarsz mondani,úgyhogy köszi a válaszod. :)

Az utolsó válaszolónak: köszi,örülök hogy jól ki tudtam fejezni magam... féltem,hogy nem fogjátok érteni miről is beszélek XD a csalódások már megvoltak...nem is kevés és épp ezért nem tudok már bízni az emberekben. Tapasztaltam,hogy hiába vagyok én kedves,őszinte velük,hogyha egyszer én azt kapom vissza,hogy becsapnak amikor csak tudnak és megbántanak amikor csak lehet. Épp ezért jó az "én világom". Ezért írtam a kérdésben,hogy "elmenekülök a valóságból".

Mégegyszer köszi az eddigi válaszokat és várom a továbbiakat is. ^^

2009. febr. 24. 15:33
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, csak érted, nekem most ütött vissza, h elmenültem a valóságtól!!! csúnyán visszaüt és felébreszt, mert emiatt egyedül vagyok a világban, a csalódás esélyét sem adom már meg, igaz, ettől keményebb lettem és érzéketlenebb, de egyedül lenni nap mint nap -ez sem egy élhető forma, hosszú távon, az biztos! ki kell lépned onnan, majd megtapasztalod. mert a kis világom miatt már olyan ártatlan és ne bánts virág lettem ennyi év alatt, h lassan életképtelen leszek (értem ez alatt, h nem tudom elfogadni, h öldösés, verekedés van, h nappal menet közben ki akarták rabolni a táskám-valóban!!!!-,stb... és mivel muszáj itt élnem, és életben maradnom, ideje beállnom a sorba, és ezekkel a játékszabályokkal játszanom. mert se munkám, se társaságom nem lesz.. most tanulom, h úgy veszem az embereket, ahogy ők engem!!!! kezdek ráérezni. van társaságom, de barátnőm nincs:( viszont a szivem sem törik össze.. CSAK annyit adok ezentúl, amennyit kapok, és azt is kezdje ő, soha többet ne én..
2009. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!