Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » MI ez?! Teljesen kikészültem,...

MI ez?! Teljesen kikészültem, nem csinálhatom ezt tovább. Na de mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kancsal vagyok kiskorom óta.Műtötték,de így is látszik még.Utálom.Dagadt vagyok,6éve próbálkozok fogyni,de nem megy.Anyámék elcsesztek,utálom hogy ilyen szokásokat vettem fel tőlük.Nem tudok tanulni,nem tudok leülni és magolni.Kéne,de nem tudok rendesen.Mostanában csak zabálok.Reggel,délben és délután.Nem sportolok egy hónapja,gyengének érzem magam.Fáj a térdem,nemrég voltam ortopédián,azt mondták x lábam van,és a túlsúlyom is rátesz.Utálom magam,minden étkezés után sírok.Tegnap éjjelt is végigsírtam.Egyedül a barátomtart talpon.A tudat,hogy van,és szeret..16/L
2013. okt. 16. 21:27
 1/2 anonim válasza:
Csak tisztelni tudlak, én fele Ennyi problémával omlottam össze.
2013. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:

Minden problémád forrása az, hogy nem vagy képes kezelni, kontrollálni, felülbírálni az érzelmeidet.


Gyanítom, hogy nem is akarsz igazán változni, a kérdés feltevésére is inkább látnál egy #1-hez hasonló választ, ami ugyan az égvilágon nem old meg semmi problémát, de legalább érzelmileg tetszetős. Az én válaszom meg valószínűleg nem fog annyira tetszeni, pedig a valódi megoldását a problémáidnak ez hozná.


> Kancsal vagyok kiskorom óta.Műtötték,de így is látszik még.


Tudsz ellene tenni? Akkor tegyél ellene. Ha nem tudsz, akkor meg van értelme siránkozni? Attól jobb lesz? Elmúlik a probléma? Fogadd el, hogy ez most így van. Vannak, akik ennél sokkal súlyosabb problémákkal is vidám életet élnek. Miért? Mert elfogadják, hogy amin nem lehet változtatni, azon nem érdemes rágódni sem.


> Dagadt vagyok,6éve próbálkozok fogyni,de nem megy.


Ez pedig rajtad múlik. Ha a vágyak legyőzik az akaratodat, akkor nem is fogsz tudni fogyni, és akkor szenvedni fogsz. Ez is egy választás, de nem sajnállak érte. Az életed a te kezedben van, ezen kizárólag te tudsz változtatni, senki más nem fogja helyetted megoldani a problémát. A kérdés, hogy képes vagy-e ezt belátni, és adott esetben akaraterővel átvinni ezt a belátást annak ellenére, hogy az érzelmeid, vágyaid mást akarnak diktálni.


> Nem tudok tanulni,nem tudok leülni és magolni.


Ez is akaraterő kérdése. Nem akarsz tanulni, mert senki nem szeret tanulni. A kérdés, hogy képes vagy-e ezt elnyomni magadban, összeszedni magadat és mégis tanulni.


> Mostanában csak zabálok.Reggel,délben és délután.


Pedig a problémád az, hogy dagadt vagy. Két mondattal előbb legalábbis ezt állítottad. Megint olyan dolgot teszel, ami maximum a problémák egy rövidtávú érzelmi kezelése, ahelyett, hogy racionálisan működnél. Inkább akkor keress más olyan érzelmi levezetést, ami ha nem is oldja meg a problémáidat, de legalább nem tetézik azokat.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Nem azt mondom, hogy az általam leírt út könnyű, vagy hogy gyorsan lehetne elérni. Én magam is bizonyos esetekben képtelen vagyok még bizonyos jellegű problémákat ésszerűen kezelni, de azért szépen lassan haladok. Nekem is van sok problémám, sokkal súlyosabbak is, mint a tieid, de szépen lassan megoldom őket lépésről lépésre, egyiket a másik után. Közben mégis képes vagyok jól érezni magamat, sőt úgy alapból ritka, hogy boldogtalannak érezném magamat, mert tudom, hogy én irányítom az életem és jó irányba irányítom. Igen vannak problémák, akadályok, de pont azért vagyok ember, hogy képes legyek ezeket megoldani.


Ha egy lakatlan szigetre kerülsz egy hajótörés miatt, akkor három lehetőséged van:

- Pityeregsz. Aztán szép lassan éhen halsz.

- Elkezdhetsz tutajt építeni. Magyarán elkezdheted megoldani a problémákat.

- Vagy elkezdhetsz házat építeni, szerszámokat készíteni. Magyarán elfogadva a helyzetedet, megpróbálhatsz a legtöbbet kihozni az adott helyzetből.


A három viszont ritkán működik együtt jól. Az utolsó kettőt még lehet csinálni egyszerre, párhuzamosan, de pityeregve, siránkozva nem igazán szokott jól menni sem a tutajkészítés, sem a házépítés.

2013. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!