Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért a tinédzser kor a legszebb?

Miért a tinédzser kor a legszebb?

Figyelt kérdés

Nekem már most nem tetszik az életem, akkor mi lesz velem később?

15/F



2013. okt. 20. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta ezt a hülyeséget? Én semmi pénzért nem lennék újra kamasz, örülök, hogy vége...
2013. okt. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a kor a legszebb, amelyből a legtöbbet tudod kihozni. Ebből kiindulva minden kor relatív annak függvényében, hogy ki hogyan boldogul vele.
2013. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elsőhöz. 18 vagyok, és utálok visszagondolni arra, amikor 14-16 voltam.
2013. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne hidd el, akárki mondta!
2013. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem is tudom, akkor még volt valamiféle identitásom az élet felé, de úgy 20 éves koromra teljesen elvesztettem valahol...
2013. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is még kamasz vagyok és vannak amiket nehezen viselek el, de a közelemben élő 20 évnél idősebbek (és most nem közeli rokonokra, stb gondolok) mind azt mondták hogy ebben a korban csinálták a legnagyobb hülyeségeket , mert ugye nem úgy volt mint ma h nem lehet 18 alatt inni de ez senkit sem érdekel, hanem akkor még volt értelme és izgalma ha áthágták a szabályokat, és hatalmas baromságokat csináltak,amiken amúgy jókat szakadok...20-25 körül meg már nekik is kevesebb idejük volt/van szórakozni a haverokkal, így ami volt az visszasírják..
2013. okt. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert az embert ilyenkor járják át a legintenzívebb érzelmek, ekkor vívja a saját kis szabadságharcait - tiszta, idealista szívvel, az igazság jegyében. Ebben a korszakban fejlődik a legtöbbet a személyiség, a végére kialakulnak bizonyos nézetek, képes leszel megmondani, hogy számodra mi elfogadható és mi nem. Közben persze sokszor változhat még az ízlés, mert mindent meg kell ismerni ahhoz, hogy rájöjj, mi az, ami neked megfelel, de a végére lenyugszol, és már nem lesznek kétségeid affelől, hogy ki vagy valójában. A fekete és a fehér mellett megjelenik a szürke, és ezek különböző arányban kevert árnyalatai. Észreveszed, hogy magadért, a saját életedért csak te vagy a felelős, és ennek tudatában hajlandó leszel tenni a jövődért, sokszor kockázatos dolgokba is vágsz a saját érdekedben anélkül, hogy bárki fogná a kezed. De azt tudni kell, hogy semmit sem szabad elsietni, és hogy mindig van segítség. Ha nem is nyilvánvaló, hogy honnan jön, biztos lehetsz benne, hogy az életed akkor is zajlik, ha nem csinálsz semmit. Néha maguktól is megoldódnak a problémák, csak várni kell. Aztán felnőtt fejjel fogalmad sem lesz majd arról, hogy miért írtad azokat a verseket, miért éreztél elviselhetetlen haragot, miért gondolkodtál úgy, ahogy.
2013. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

16 éves fiú vagyok.

Mióta tinédzser lettem, frankón minden a feje tetejére állt az életemben.

Nagyon szeretnék már túl lenni a pubertáson, mert már elegem van a bizonytalanságból magamban szemben, az érzelem és hangulatingadozásokból.

Teljesen össze vagyok zavarodva, néha már úgy érzem, hogy megőrülök.

És persze ezzel a gyönyörűségesen szép korral jött a meggondolatlanság is.

Közel 1 évnyi kínszenvedés után, elmondtam a fiúnak, akibe szerelmes voltam, hogy a fiúkat is szeretem, és totál belehabarodtam.

Aztán ebből hatalmas galiba lett, és erre még temérdek probléma jött.

Ma már antidepresszánst és szorongásoldót szedek.

Valóban fantasztikus ez a pubertáskor..

2014. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért mondják ezt, mert ilyenkor rendelkezik az ember a legnagyobb szabadsággal a legkevesebb felelősség ellenében.

Szabadsággal, mert nagyon sok minden kipróbálhatsz és ki is kell próbálnod, hogy végül eldönthesd, kivé szeretnél válni. És közben viszonylag kicsi rajtad a felelősség, mert a társadalom elnézőbb egy kamasszal, és mert (jó esetben) van mögötted egy támogató közeg, amelyik engedi, hogy elkövesd a magad egészséges tévedéseit, anélkül, hogy valóban megsérülnél.


Ez persze az ideális eset. És mindig megvan az árnyoldala is.

Az identitáskeresés nagyon kemény harc, az ember bizonytalan, változékony, az első saját döntések néha visszaütnek, az emberi kapcsolatok és az érzelemvilág egyre bonyolultabbá válik, és persze ott van a csapongás az álmodozás és az ébredő racionalitás között...


22 vagyok, és valamilyen szinten most zárom le ezt a korszakot. Költözés, egyetem előtt állok, és rettegek tőle.

Most jöttem rá, hogy bármennyit szenvedtem 15-19 évesen, soha nem rendelkeztem és nem is fogok többé annyira szabadon rendelkezni magammal, mint akkor.

Innentől felelős vagyok magamért. És komolyan elbukhatok, és akkor soha nem fog elkapni már senki.

2014. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!