Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak a tinédzser kor miatt...

Csak a tinédzser kor miatt érzem így magam? Elkezdődött a 9. osztály és úgy érzem, hogy tök sok dolog van. Teljesen elhagyagoltam magam mióta elkezdődött a suli és sokkal nehezebb fáradt vagyok stb. vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
:(
2013. okt. 2. 12:28
 1/2 anonim válasza:

A gimnázium valóban nehezebb, több figyelmet igénylőbb mint az általános volt. Bár tudom ez nem fog tetszeni de a következő évek nehezebbek lesznek.

Az is közrejátszik, hogy most 2 és fél hónapos szünet után estél bele ebbe a hajszába. De ezt meg fogod szokni!

Ha a sok tanulástól érzed magad fáradtabbnak akkor biztos minden nap rendszeresen készülsz az órákra, és ezeknek bizony meglesz az eredménye, bár ez közhelynek tűnik tényleg így van. Én ezt ( a fáradtságot) szintén éreztem a gimnáziumi években, sajnos ekkor is szoktam rá a kávéra. De ezt semmiképpen sem ajánlom, mert hosszútávon nagyon veszélyes lehet! Több alvásra van ilyenkor szükség, de tudom ez nem megoldható a sok tanulnivaló miatt. Ha néha úgy érzed teljesen tele van a fejed, egy kicsit nem árt levegőzni ( ha csak 10-15 percre is) azután jobban fog fogni az agyad meglátod!

És ( ahogy említetted) persze a kamaszok hullámzó kedélyállapota is ráad ezekre egy lapáttal. ezt pedig sajnos sehogy se lehet kezelni. Pár év múlva kiegyensúlyozottabb leszel már.

2013. okt. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Fáradt vagy tehát kimerült vagy. Túlhajszolod magad, sokat tanulsz, ezért keveset alszol. Ez egyáltalán nem normális és főként nem egészséges. Sajnos ennyire sz@r a magyar oktatás. Tanulj, magolj sok felesleges vacakot, ha kell még az egészséged rovására is.


Lehet, hogy hülyén hangzik, de tanulj kevesebbet, tehát hanyagold a tanulást. Csak azokra a tantárgyakra hajts amik kelleni fognak a továbbtanuláshoz, ha nem akarsz tovább tanulni akkor pedig elégedj meg a közepessel. OKJ szakképzéseken nem nézik a jegyeket csak azt, hogy megvan az érettségid.

Élj, sportolj stb.


Abban az esetben, ha nem a tanulástól vagy fáradt (tehát nem tanulsz sokat, más okból kifolyólag vagy álmos) akkor pedig egyszerűen szánj több időt az alvásra. Ha eleget alszol és mégis fárad vagy akkor pedig sportolj és élj egészségesebben (egyél pl. kevesebb édességet, egyél több zöldséget, gyümölcsöt, persze a lehetőségeidhez mérten változtass).

2013. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!