Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert nem tudok annyira...

Miert nem tudok annyira gerinces ember lenni hogy nemet mondjak, amikor legszivesebben nemet mondanak? (bovebben lent)

Figyelt kérdés

Normalis valaszert megy a zold kez

Peldaul a munkahelyemen:nekem nem lenne kotelesegem, hogy en azt a munkat elvegezem. Mert lenne dolgom de megis mikkor jon a fonok a masik reszlegrol(akki tulajdon kepen nem is a fonokom csak annak a masik reszlegnek a fonoke) es engem kap el mert ippen arra megyek es megker szepen,hogy vegezem mar el ezt a munkat meg azt tegyem rendbe es en csak annyit mondok ,,jo...jolvan...'' pedig nekem o nem is a fonokom mert en nem ahhoz a reszleghez tartozom de megis fuggunk a masik reszlegtol ma pl: nem volt rend es megkert h pakoljak rendet mert nem volt hely es en azt mondtam ,,jo'' pedig azt kellet volna mondanom hogy: ,,nekem nem ez a dolgom, en masik reszleghez tartozom'' Es sokszor ugy erzem h viszaelnek a tolleranciamal, meg hogy mar pofatlanok a fonokok, hogy annyi mindent ramsoznak(munkat)mert a kollegam azt mondja ,,en ezt nem csinalom'' vagy ,,nem erdekel kerjetek meg mast, most van dolgom'' es persze hogy engem kernek meg...pedig nincs szuksegem + munkara, az a kollegam akki ezt mondja lenne ideje sokszor nem csinal semmit fokep o dolgozik ott de megis en velem redeztetnek ottan a dolgokat mert en nem vagyok elege bator, sztm lassak hogy felek nemet mondani es kihasznalnak,( pedig legsziveseben azt mondanam hogy ,,NEM, Hagyatok beken mert nyakig vagyoka munkaban'' 20/F es van mmikor ugy erzem mikkor kernek tollem valamit h migyart sirok mert nem merek nemet mondani! de eltitkolom (helyesirasi hibakert bocs, nem magyar a bulengyuzetem)



2013. okt. 22. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig meg kéne embereld magad. Mond azt, hogy neked nem ez a dolgod és kész. Ha nem tetszik mutasd meg a munkaköri leírásodat, hogy te pontosan miért is vagy ott, mi a feladatod és kik azok akik parancsolhatnak neked.

Vagy találj ki valami kifogást. Fogd simán az idő hiányára. De mindenképp az elsőt válaszolom, hogy máskor se kérjenek meg.

2013. okt. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha minnel tobbet megcsinalod amire megkernek, annal jobban radtelepednek, mert erzik, hogy te "kihasznalhato" vagy.

Elso valaszolo is irta, vhogy neked kell odatenned magad, es megmondanod, hogy ne haragudjon de te nem ahhoz a reszleghez tartozol, es neked van mit tenned...

Azon meg el kene gondolkodnod, hogy mitol felsz, hogy nem tudsz visszautasitani vmit, vkit?

Attol felsz-e, hogyha nem-et mondasz a masik fonoknek, esetleg arthatna a munkahelyednek?

Vagy attol, hogy nem vagy jo ember, ha nem teljesited masok kereseit stb stb ilyesmiken...

2013. okt. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Saját magaddal b...ol ki.

Ott kell hagyni őket mert az ok már rád szálltak.

2013. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!