Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el az agyi...

Hogyan fogadjam el az agyi korlátaimat? El kell fogadni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Hiába szeretnék, sose leszek olyan okos ember, mint amilyen szeretnék, ettől folyton frusztrált vagyok, rátesz egy lapáttal az öngyilkossági gondolataimra, kétlem, hogy akár az alapképzést is elvégezném az egyetemen, nem hogy a mestert. Hogyan éljek így?? Semminek se látom értelmét..
2013. okt. 25. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
El kell fogadni - vannak határaink.Ez a kiindulás.. de azt kell keresni, hogy tudod fejleszteni magad? az egyetem kérdésben fordulj ahhoz a tanárodhoz, akit kedvelsz, akiben bízol. Ő kívülről jobban látja, hogy hol tartasz: segíteni tud, hogy készülj a felvételire, vagy hogy hova menj. Hányadikos vagy?
2013. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
most kezdtem az egyetemet es kicsit ki vagyok borulva, nem utom meg a szintet..
2013. okt. 25. 22:53
 3/14 A kérdező kommentje:
kihagytam egy evet amikor semmit nem csinaltam, es mar tanulni sem tudok, ugy erzem csodod mondok teljesen :(
2013. okt. 25. 22:56
 4/14 anonim ***** válasza:
hol vagy? (ha akarod pirvben)hiba volt egy évig semmit sem tenni- ezek a legértékesebb évek, elpazaroltad. De akkor ott van olyan tanár, akitől segítséget tudsz kérni? Egymásnak nem tudtok segíteni? Nehéz az első két év általában mindenhol. Ezen az éven túljutsz, könnyebb lesz. Tehát:fogadd el magad. Nem csak az okosság számít - párhuzamosan a megértés is halad, a világ, mások és önmagad megértése intuitíve, nem racionálisan. Nagyon fontos még, hogy valamilyen kifejező eszközöd legyen. Ennek hiánya okozhatja a frusztráltságot. Ének? zene? írás? rajz? (írjál - mindennap, az segít, hogy rendeződjenek az érzéseid. Minden nagy író írt naplót, az fontos az önmegismeréshez is, a kifejezéshez is.
2013. okt. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
regen irtam naplot nagyon sokaig, zeneltem, verseket,novellakat irtam, ma mar semmit se csinalok csak ragom magam. Tudom hogy hulyeseg volt semmit se csinalni, de nem vettek fel egyetemre es mar attol elegge megzuhantam
2013. okt. 25. 23:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Jó. Akkor meg van: tessék újra zenélni, írni. Milyen szak? A csak racionális ismeretek tanulása elakaszt. "Gömbszerűen" kell fejlődni, minden irányban. Milyen hangszer?
2013. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
mar mindegy... amugy bolcseszeten vagyok
2013. okt. 25. 23:17
 8/14 anonim ***** válasza:
Keresd azokat az előadásokat, amik megérintenek. Mélyedj el egy irányban, tdk? Jó lenne egy tanárral beszélni ezekről. Nem mindegy, dehogy mindegy. Vannak az ember életében mélypontok, azon túl kell lendülni. A hangszer nagyon jó.. Játsz egy kicsit most rajta.. Szia! Jó legyél.
2013. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*Játssz!
2013. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaidat! Jo ejt
2013. okt. 25. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!