Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak lustaság ellen?

ZoeB3 kérdése:

Mit csináljak lustaság ellen?

Figyelt kérdés
Elegem van magamból! Régen nagyon jó tanuló voltam, most viszont egyre romlik az átlagom. Már nagyon sok rossz jegyem van, pedig még csak most kezdődött a suli. A szüleim és én köztem nagy a feszültség. Mindig veszekszenek egymással a jegyeim miatt, és Anya is állandóan ellenem fordul. Én nem akarok szégyent hozni rájuk, de valahogy mégsem úgy mennek a dolgok ahogy menniük kéne. Nagyon szeretem az iskolámat, az osztályt, a barátaimat. Nem lennék képes ott hagyni őket és átmenni másik suliba. A gondom a tanulással van. Nem tudom hogy hogy tanuljak. Ha hazajövök a suliból eszem, kicsit pihenek, de az a pihenés túlságosan is hosszúra nyúlik és nem tudok tanulni. Nem tudom, hogy hogy vegyem rá magam arra, hogy leüljek tanulni. Ha le is ülök akkor elhúzom a tanulást pl: töri. Aláhúzom a lényeget és elkezdem megtanulni, de túl sokáig tart és a végén megunom és nem érdekel. A rövid távú memóriám nem a legjobb. Hogyan tudom rávenni magam a tanulásra és gyorsan, de hatékonyan tanulni? Segítsetek!

2013. okt. 28. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Onfegyelem tanulasaval. Edzeni kene magad, ugy mint ahogy a sportolok edzik a testuket.

Pl ugy hogy beallitasz egy ebreszto orat, hogy mondjuk pihensz eves utan pl.20 percet...es ha csorog mert lejart a 20 perc akkor

muszaly ravenned magad, hogy tanulsz...nincs kifogas, hogy meg majd 5 perc mulva stb stb...

ha megtanultal vmit, akkor jutalmazd meg magad utana..(azert ne csokival :))

Aztan beszelned kene szuleiddel,mondani nekik hogy ne veszekedjenek, mert most nehezen megy a tanulas neked.

Inkabb probaljanak segiteni, es megerteni.

Valoszinu a szuleid es kozted levo feszultseg miatt is romlott az atlagod.

Beszelj a baratokkal is errol, kerdezd meg oket ok, hogy tanulnak, ha rendesek es batoritanak teged az csak jot tesz neked....

2013. okt. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ez elöttem válaszolónak igaza van,én még azt tenném hozzá hogy mondjuk 20perc pihenés után menj el futni vagy edzeni 30percet,de azt intenzíven és fáradtan(testileg)már könnyebb a dolgokra figyelni és ha tanulsz próbálj gyorsan magolni aztán ismételgesd magadban amíg jól nem megy.Nekem beválik,remélem neked is befog! :)
2013. okt. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
én is ugyanilyen vagyok :D.. sztem ne ülj le akkor ,hanem feküdj az ágyadra és próbáld meg úgy
2013. nov. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!