Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szinte belebolondulok a...

Szinte belebolondulok a megfelelési kényszerembe, van megoldás?

Figyelt kérdés

Mindenki felé (saját magam felé főleg) iszonyatos erejű megfelelési kényszer van bennem. A legjobbat akarom kihozni mindenből, és ha nem sikerül, akkor napokig rossz kedvem van, de persze nem látszik, mert igyekszem vidámnak mutatni magam. Ha például a barátom és a családja mondják, hogy menjek nyugodtan, akkor általában 25x megkérdezem, hogy ugye biztos, hogy nem zavarok? Ha pedig náluk vagyok mindent igyekszem úgy csinálni hogy úgy tűnjön, mintha ott sem lennék. (általában csak a táskám, a cipőm, és a kabátom utal arra, hogy ott vagyok, de legtöbbször csinálok valami közös programot) Enni sem tudok náluk. Egyszerűen nem megy le a falat a torkomon, akkor sem, ha már szédülök az éhségtől. Nem akarom, hogy azt mondják, kieszem őket a vagyonukból. Most úgy alakult, hogy az elmúlt 4 hétvégén én mentem, meg most is nekem kell(ene), de félek, hogy ez már túlzás, és úgy fogják érezni, hogy túl sokat vagyok ott. Ráadásul jövő héten is nekem kell mennem, mert egy tanfolyamot végzek éppen, és tőlük szoktam órára menni.(minden 2. héten) Mit tegyek, hogy ne érezzem magam feleslegesnek? Itthon is mindent próbálok úgy csinálni, hogy anyámnak se legyek zavaró tényező, és ha barátoknál vagyok például, akkor kajával, innivalóval felpakolva megyek oda, hogy semmit ne kelljen elfogadnom, sőt, még a vendéglátóimnak is viszek valami apróságot, amit szeretnek. Mit tegyek? Már néha a sírás kerülget, annyira feleslegesnek érzem magam mindenhol, de amúgy meg az emberek úgy látom, szívesen fogadnak.


19L



2013. okt. 30. 13:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az anyukád rajtad vezeti le a saját feszültségét, ezt fel kellene neked tudni lassan ismerni és dolgozni, hogy nem jogosak a balhék köztetek, te jó lánya vagy, megtettél amit csak tudtál. Nem kellene bűntudatot érezned folyamatosan azért, mert létezel. Szerethető vagy te is, különben a barátod nem lenne veled. Ebből az érzésből kellene kiindulnod és felerősítened kicsit, hogy ha ő tud szeretni, akkor csak van benned valami, ami érdemes a szeretetre. Te most szerintem nem szereted saját magad, úgy érzed, hogy megtűrt senki vagy, folyamatosan adni akarsz, csak hogy ne rúgjanak beléd. Ezen a gondolaton kellene sokat dolgoznod, de amíg anyukáddal élsz és tőle függsz anyagilag, addig elég nehéz lesz, mert tőle folyamatosan azt a visszajelzést kapod, hogy kevés vagy.


Egyébként mi lenne, ha az előre izgulás helyett (már 4x te mentél hozzájuk, úristen mi lesz, ötödjére ciki lesz menni) azt mondanád határozottan a barátodéknak vagy az anyjának, hogy "nem szeretnél zavarni náluk, természetesen boldogan mész hozzájuk, ha esetleg túl soknak találnák már az alkalmakat, akkor szóljanak". Szóval úgy alakítanád, hogy előre közlöd emberekkel, hogy x dolog fog történni, nem szeretnél zavarni, ezért szóljanak ŐK neked, ha már zavaró lennél. Így te tudod, hogy fognak szólni, ha zavarsz, te pedig talán el mered engedni magad pont azért, mert megígérték, hogy szólnak - és így nem neked kell haptákban feszengened náluk.

2013. okt. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!