Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találjam meg az egyensú...

Doruss kérdése:

Hogyan találjam meg az egyensúlyt tanulás és pihenés/szórakozás közt? Hogyan osszam be az időmet? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Ennek az egyensúlynak a kérdése különösen kétségbeejtő hétvégén és szünetek közben, mint pl. most is.

Az a baj, hogy ha ilyenkor tanulok, akkor végig rossz érzésem van és utólag is, hogy szünet/hétvége volt és én végigtanultam az egészet, nem is kapcsolódtam ki, nincs is életem.

Viszont ha mást csinálok, akkor meg azt nem tudom élvezni, merthogy tanulnom kellene, mert nem leszek kész időben.

És ez még csak a gimnázium!

Arra gondoltam már, hogy mondjuk fél nap tanulás, fél nap pihenés, de ha már elment valamelyikre egy fél nap, nem nagyon tudok mit kezdeni a másik felével. Ráadásul egy csomószor elhatározom, hogy na most leülök és pár óra alatt mindent megcsinálok (ami amúgy nem lehetetlen), tök jól haladok, aztán egyszer tartok egy kis szünetet és utána nem bírok újra tanulni. Mivel motiváljam magamat?

Bármilyen tanács, egyéni tapasztalat nagy segítség lenne.



2013. okt. 30. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Előbb a munka(jelen esetben tanulás), aztán a szórakozás :)

Régebben én is így voltam a tanulással, ha "pihentem" utána nem volt már kedvem, energiám újra neki esni:) Próbálj meg annyit beiktatni egy napra ami közben nem kell pihenni:)Vagy arra gondolni, hogy hipphopp letudod az egészet és már mehetsz is a dolgodra. Vagy ha sikerülne annyi erőt összeszedni, és magadba vésni hogyha tanulni kell nincs mese.Sajnos amiben sikeres szeretnél lenni abba millió erőt,időt,energiát kell fektetni.Próbálj meg játékszabályokat felállítani mint pl: "ha ezt a tantárgyat megtanulom eszek egy falat csokit, vagy 20perc tv,vagy akármi ami jutalom neked:) Persze, ha sikerül leküzdeni a pihenés utáni "nem akarást". Ennél még sokkal nehezebb dolgok is lesznek az életben! Ki lehet bírni, én is kibírtam:) Inkább tanulnék matekot, mint az ikreim kakis pelusát cserélgessem:)) Természetesen mindegyik dolgoknak meg van a maga szépsége, imádom őket, amit a tanulásról nem tudok elmondani:))

2013. okt. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

két klasszikus mondás

"előbb a munka, aztán a szórakozás" (hogy a sorrend tiszta legyen)

és

"8 óra munka, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás":D

2013. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is nehéz.


Mert ha sokat vagyok társaságban, akkor az itthon töltött időt végig kell tanulnom, sokszor éjszaka is. Így nem marad időm magamra, a hobbijaimra, a punnyadásra. Elfáradok, nyűgös leszek.

Ha nem vagyok annyit társaságban, hanem itthon ülök, hogy jaj majd most punnyadni fogok, akkor elkezdek tanulni és nem tudok megállni.



Nekem néha beválik a fél nap-fél nap. Főleg szünetekben. Már második nap tanulok, minden nap pár órát. Erőteljesen szem előtt tartom, hogy aznap is haladjak, hogy ne maradjon sok az utolsó napokra, VISZONT gyorsan haladjak, hogy aznap tudjak rendesen pihenni is. Nehéz folyamatosan motiválni magadat, de újra és újra próbálkozni kell.


A másik... biztosan jó módszerekkel tanulsz?

Nálam ez volt még régebben hiba.

2013. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Szerintem nincs baj a tanulási módszereimmel, inkább csak a motivációval vannak gondjaim. Na meg tantárgyfüggő is a dolog, pl. a humán tárgyaktól vért tudok izzadni, főleg a töritől, mert az sokszor magolós és a részletek megtanulása nehezen megy.

2013. okt. 30. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!