Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan weboldalt,...

Répási Vendel kérdése:

Tudtok olyan weboldalt, könyvet, bármit mondani, ami fiktív idegen lények biológiáját/felépítéséről szól, szigorúan tudományos keretek között?

Figyelt kérdés
Egyszer egy ifjúsági ismeretterjesztőben láttam olyat, hogy érdekességképpen beletették, hogy a naprendszerünk bolygóin milyen életformáknak kellene létrejönniük, hogy kibírják az extrém körülményeket. Ilyeneket nagyon jó lenne pihenésképpen nézegetni, de csak akkor érdekesek, ha tényleg tudományosan vázolják fel, és nem csak a képzeletükre támaszkodva alkotják meg őket. Előre köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 9. 21:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A spektrumon volt erről egy műsor, ami azt taglalta, hogy fiktív bolygókon adott körülmények mellett milyen élővilág alakulhatna ki.

A lényeket tudományosan animálták meg, részletesen voltak felépítve, táplálékláncokat is készítettek és 4-5 fajt dolgoztak ki bolygónként.


De sajnos nincs meg a műsor címe, szóval azt neked kell megkeresni, mert már nem emlékszem rá.

2013. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Szecsői Tibor ***** válasza:

Előző lehet, hogy erre gondol, ha nem, akkor is érdekes :)

Alien Planet. Benne van a jútúbban:

http://www.youtube.com/watch?v=BNLfNe12BKE

2013. jún. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha ebben vannak a bálnaméretű repülő izék, akkor ezt már én is kerestem, köszönöm:D
2013. jún. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Szecsői Tibor ***** válasza:

Spoilers! (River Song után szabadon)

Amik egy gázóriás felső légkörében repkednek? Az lehet, hogy másik, cserébe viszont ebben vannak kétlábú (elől egy, hátul egy) gepárdkoppintások :).

2013. jún. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg úgy rémlik, hogy ráadásul gázbolygón éltek. Az egy másik része ennek, vagy egy teljesen másik műsor?
2013. jún. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Szecsői Tibor ***** válasza:
Szerintem az egy másik műsor lehet, de nézz szét esetleg a related videos-ban, hátha megtalálod azt is. 5+ éve láttam ezt is, nem nagyon emlékszem már rá, szóval akár még az is lehet, hogy ebben volt :).
2013. jún. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Szecsői Tibor ***** válasza:

[link]


Ez lehetett az szerintem, bár gyanítom, ez csak egy részlet.

2013. jún. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az lesz. De igazából visszavonom a korábbi köszönetemet, mert bármi ilyesmivel szívesebben foglalkozom így vizsgaidőszakban, mint tanulással, szóval ez most pont nem jókor jött :D
2013. jún. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Na, Hawkingnak is x műsorát lementettem már, hogy amint lehet, megnézem, azt hiszem ma se alszom..
2013. jún. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Starman válasza:
A Magyar Csillagászati Egyesületnek van egy könyve erről, a címe: Asztrobiológia. De ez inkább az élet lehetőségeit mutatja be a Naprendszerben és a Naprendszeren kívül. Meg az élet keletkezésével foglalkozik.
2013. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!