Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem magam rondának?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. 157 cm, és 49 kg. Nem látom megfelelőnek a testem. Úgy érzem, hogy le kell fogynom. Minden nap szembesülök a ténnyel, hogy az osztálytársaim sokkal karcsúbbak és szebbek mint én. Hiába beszélnek ki a barátaim, és folyton flegmán viselkednek, és rosszakat mondanak rólam, hozzájuk viszonyítom magam. Gondolom az is keresztbe tesz, hogy akárhányszor próbálnék barátkozni, ők elnyomnak, megaláznak és lenéznek. Van egy fiú, akinek követem az eseményeit Twitteren, Instagramon. Ő tökéletes, és gyötör belül, hogy ilyen lányra mint én, soha nem nézne, és ha mégis, akkor meg csak kinevetne. A jövőmet is úgy látom, hogy teljesen egyedül leszek. Ha meglátok egy szép lányt, görcsbe rándul a gyomrom, mert hozzá képest egy semmi vagyok. Rémes érzés esténként úgy elaludni, hogy úgy érzem a világ legrondább embere vagyok, és sohasem leszek olyan szép mint más lányok. A szüleim azt mondják, hogy szép vagyok, de tudom, hogy ezt csak azért mondják, mert a lányuk vagyok, és én pont így vagyok jó nekik. Próbálok példát venni a nővéremről, hogy legyek olyan szép mint ő, de teljesen különbözünk. A húgomat is sokkal de sokkal szebbnek látom... pedig ikrek vagyunk, és eléggé hasonlítunk is. Szinte már fáj tükörbe nézni is. Hogyan tudnám elnyomni ezeket a dolgokat? Vagy hogy ne gondoljak ezekre a nap minden egyes percében?
2013. nov. 3. 01:37
 1/3 anonim ***** válasza:

A szepseg nem csak a kulsobol fakad, hanem a belsobol is.

Azok az osztalytarsak olyan jo emberek is? Hisz irod, hogy kibeszelnek, es flegman viselkednek stb stb,

SZerinted ez a szep ember?

Vagy csak az lehet szep aki cerna vekony?

Kisse eltulzod a dolgokat, mert biztos nem vagy a vilag legrondabb embere..

Vegyel elo egy papirt, ird le mik a jo tulajdonsagaid, kulsoleg es belsoleg..koncentralj azokra amik jok benned,

azon meg ami nem annyira jo probalj valtoztatni...de realis celokat tuzzel ki..

ne akarj modell alkatu lenni, ha nem olyan alakkal szulettel...

nagyon sok szep no van, akinek nem nem mondel alakja van.

probald meg magadat azokhoz hasonlitani akik rosszabbul neznek ki toled, es legyel hálás ,hogy

nem ugy kell kinezned...ha allandoan csak a szep lanyokat nezed csak a kedvedet rontod el.

2013. nov. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 JohnTitor ***** válasza:
Ebből mondjuk nem derült ki, hogy valójában is csúnyán nézel ki, vagy csak azt hiszed.
2013. nov. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Én azt tanácsolnám, hogy találj magadnak valamit, ami nagyon érdekel. Lehet sport (én ezt javasolnám), lehet tánc, vagy bármilyen hobbi, amit örömmel csinálnál, tudnál benne fejlődni, tanulnál belőle és tudnád hosszabb ideig csinálni. Zongorázni, nyelvet tanulni, kutyát tartani, bármit, érted?

Lényeg, hogy ne azon rugózz reggeltől estig, hogy kinek vagy szép, és kinek nem. Hogy magaddal elégedetlen vagy, az látszik az arcodon, a tartásodon. Ezért mondom, hogy mással töltsd meg a fejed, másra használd az idődet. Az a tied, és soha senki nem tudja neked visszaadni azokat az órákat, amiket önostorozással töltesz.

Ezt mondom a saját gyerekemnek is. :)

2013. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!