Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnek, hogy emberek...

Mit tehetnek, hogy emberek mellett ne erezzem magam ilyen kényszeresen unalmasnak?

Figyelt kérdés
Alapjába véve zárkózott vagyok, mostanában próbálok kitörni belőle, bar vannak emberek akik mellett valaha képes voltam felszabadulni és olyankor nem tartom unalmasnak magam, s alapból sem vagyok annyira az, érdekes dolgok érdekelnek. De mostanában amikor próbálok megnyílni, nagyon megrémiszt, hogy mennyire "unalmasra sikerülök", de mar annyira, hogy nekem is faj és nem folytatom, pedig csak közeli ismerősök(család) közt próbálom de nem a szövegeimmel van bajom, vagy ilyesmi, hanem unalmasan beszelek, kb. a jobaratokbol Ross-hoz hasonlítom, csak lány változatban.

2013. febr. 17. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem megfelelő embereknek akarsz megnyílni. Ez nem úgy megy, hogy fogod magad és akkor fűnek-fának feltárod a lelked, meg magad, nyilván nem véletlenül vagy zárkózott. De sokkal jobb unalmasnak lenni, mint egy erőltetett figurának, egyszer úgy is lesznek olyan emberek ahol ez az "unalmas vagyok" probléma soha fel sem fog vetődni.
2013. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is tudom, csak az a baj, hogy nagyon sokszor zárkózott vagyok, elég zavaró, őszintén legmélyebb vágyam, ami talán csak illúzió, hogy megtaláljak valakit, akivel minden jó, de hiába alapozok erre és hiába varom ezt, míg ott tartok, hogy a régi legjobb barátnőmmel sem tudok jól beszelni, habar megváltoztunk mindketten, de attól meg nem kell zavarba lennem mellette. Es ha azon kapom magam, hogy megismerek embereket, pl. neten akik különc felek, ráadásul önmagamat latom bennük, akkor is aggódom, és nem igen merek találkozni velük, mert aggódom, nem lesz olyan jó, ha rám telepszik ez a nagy unalmasság. Tehát nem ez a probléma, és sokszor elképzelem, hogy olyan jól eltudnék beszélgetni valakivel, de amikor oda kerülök nem igazan megy. Talán olyankor természetesebbnek kellene lennem, mintsem azon agyaljak, hogy milyennek latnak? De családon belül is, kedves testveremmel, aki nem ítélkezik mert ismer, és barmit mondanék neki, hihetetlenül unalmas hangom van olyankor. Bar elgondolkodtam, hogy milyen fura erőlködnöm neki, o is megszokta, hogy milyen vagyok, de elegem van, meguntam a ezeket a kifogásokat, úgy érzem mintha nem lennek olyan helyzetbe, hogy a "lelkem óhajának" éljek, mert elég ellentmondásosnak tűnik..
2013. febr. 17. 18:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Talán csak túl sokat agyalsz ezen tényleg. A kommunikáció mint olyan, szerintem természetesen kellene, hogy jöjjön. Egyébként én is hasonlóan érzem magam már egy jó ideje, mint te és azzal próbálok ezen változtatni, hogy próbálom teljesen magamat adni. Vannak nekem is érdekes témáim, akkor azokról fogok beszélni és nem próbálok más idióta témáihoz hozzászólni, ha egyszerűen nincs mit. De ez sem fog csak úgy menni, elég sokáig tartanak az ilyen dolgok, szóval azt tudom tanácsolni, hogy te is próbálkozz és ne add fel, aztán előbb-utóbb kiforrja magát az egész :)
2013. febr. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is jobb unalmasnak lenni, mintsem erőltetettnek, de sokszor úgy érzem tőlem minden szó erőltetett, az a baj, hogy valamikor én is abban hittem, hogy találok valakit, akivel igazan szót értek, de egyszer találtam, és meg sem volt "beteljesült", bar mondhatnám azt is, hogy nem volt igazan "hozzam való" de ilyen hozzáállassál létezik egyáltalán ilyen ember???? a klónomat hiába keresem, mert ilyen tuti nincs:)
2013. febr. 17. 18:27
 5/7 A kérdező kommentje:

ma 18:24

most olvastam:) köszönöm, ez alap, ki kéne tartanom, bar könnyebb amikor jó neki lendüléssel indul egy beszélgetés(ritkán), meg nem próbáltam, túllepni ezen az unalmas figurámon:))

Nem is csak az idióta témákkal van a baj, sokszor nem mertem olyan dologhoz szólni, amihez tudhattam volna.. de nem agyalom tovább. de úgy érzem tényleg kínosan unalmas hangom van néha..

2013. febr. 17. 18:34
 6/7 anonim válasza:

Nem kell mindenki számára szórakoztatónak, érdekesnek lenned, mert egyénfüggő, hogy kiből mivel váltod ezt ki. Én is magányosabb típus vagyok, és már kamaszkoromban is ott volt ez a probléma, hogy unalmasnak éreztem magam, mert én nem tudtam a többiekkel beszélni, holott csak annyi volt, hogy túlságosan más voltam mint az "átlagtini".


Ha belegondolok, szerintem egy ember nem az adott témától lesz izgalmas, hanem attól, ahogy ahhoz az adott témához hozzááll, a fogalmazásától, a gondolataitól. Érdekelhetnek valakit érdekes dolgok, ha nem tud róluk beszélni, nem tudja kifejezni magát velük kapcsolatban. Egy valóban érdekes emberrel pedig beszélgethetünk akármilyen sablon témáról, az érdekes is marad. Szóval ne görcsölj, fogadd el magad és légy szabad. :)

22/F

2013. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez nekem is feltűnt, már rég felfedeztem a saját "előnyeimet":)) én is kiskorom óta zárkózott és barátságtalan vagyok, de eléggé unom ezt az állapotot, de eddig elég rossz irányba tartottam kétségbeesésemben, hogy mindenkinek megakartam felelni, sokkal nagyobbat dob, ha megnyugszom, sokaknak annyira jelentéktelen dolog ez, nekem meg minden napom leköti:))

Amikor egyedül vagyok, sokszor nagyon boldog vagyok úgy, és szeretem amikkel foglalkozok, de sokszor, görcsölve mégsem tudom kifejezni, hogy milyen érdekes számomra:)) bár nem is arra figyelek, hogy számomra az-e, hanem a másik számára, de ez rossz irány;))

2013. febr. 18. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!