Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meglehet tanulni valakit...

Meglehet tanulni valakit szeretni? Vagy ennek mindenképp szívből kell jönnie?

Figyelt kérdés

Lehet valakit azért szeretni/megszeretni,mert ő szeret minket?


24/L



2013. nov. 15. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiszem...a szeretet nem tanulandó dolog. Ez igaz mind a barátságra,mind a szerelemre. Volt olyan barátnőm aki engem nagyon megkedvelt és én voltam számára a legjobb barátnője,de én ugyanezt nem tudtam viszonozni,egyszerűen bármennyire is próbáltam,nem tudtam annyira megkedvelni mint ő engem,én mást tartottam helyette az igazán jó barátnőmnek. És úgy szint a szerelembe..

Volt egy srác aki 6 éven keresztül udvarolt nekem és mivel nagyon jó embernek ismertem meg,rendes volt és tanult stb... én próbáltam megkedvelni..de nem ment.Nekem mindig csak barát maradt és azok közt sem a fontosabb barátaim közé soroltam..


Szerintem ,ha megismersz valakit ténylegesen,úgy értem már teljesen kiismered az embert hibáival,jó tulajdonságaival,mindenestül...akkor szívből meg tudod szeretni..vagy pont hogy nem.:)

2013. nov. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten meg lehet, de az már önmagad és a másik becsapása. Ha mindenképpen ezt szeretnéd, akkor az önáltatást javaslom, nézd csak a jó tulajdonságait és próbálj meg szemet hunyni a rosszak felett, esetleg tudd be azokat is a jó tulajdonságainak.

Még egyszer hangsúlyozom, ezt nem tartom jó dolognak, csupán releváns választ adtam.

2013. nov. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nekem már többször sikerült, és nem tartom sem csalásnak, sem önáltatásnak. Ha istenhívő lennék, akkor azt mondanám, hogy jó keresztény dolognak tartom. Ha a pszichológia felől nézem, azt mondom, hogy kevesebb a gondom. Igenis igyekszem szeretni a szomszédaimat, mert többet elviselek tőlük, ha arra koncentrálok, hogy jóban vagyunk.

Igyekszem megszeretni a lányom barátját, mert a lányom szereti. Igyekeztem megszeretni az anyósomat, és ezzel elértem, hogy ő is elfogadott.

Igazán szeretném megszeretni úgy általában az emberiséget is, mert sokkal kevesebbet mérgelődnék - így csak utólog tudom azt mondani, hogy már megint nem gondolkoztam. :)


Ha viszont szerelemről van szó, minimum becsülni kell ahhoz, hogy megszerethesd. Ha lenézed, ha gyengének tartod, nem fogsz szerelembe esni - nem érzel szexuális vonzódást - , és mindkettőtökkel kibánsz hosszú távon. Ha viszont szeret, becsülöd valami másért is, értékeled, amit érted tesz, vagy amit általában csinál, akkor eljuthatsz a szerelemig. Ez más, mint a szeretet úgy általában.

2013. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem meg lehetne. Ha nem jön magától aza bizonyos szikra kettőnk közt, nem tudod magadra erőltetni, hogy szeress valakit. Viszont sok esetben eleinte pl. nekem egy ember antipatikus, majd ha megismerem közelebbről, akkor nagyon megszeretem. De ez nem tanulási folyamat eredménye.
2013. nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!