Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki sokat tanult, az mind...

Aki sokat tanult, az mind megőrült vagy besavanyodott?

Figyelt kérdés

Tényleg ki lehet készülni, ha sokat tanul valaki? Mindenhol ezt hallom. :(


Ugyanakkor baromira nem tudok ezzel egyetérteni.

Ugyanis szerintem biztos van valami "gikszer" az olyanok lelkében, akik mániákusan meg akarnak felelni a tanárok és az iskola által állított követelményeknek, akár úgy, hogy nem halogatnak, mindent időben csinálnak, mindenből saját legjobbjukra törekszenek.

Másrészt az ilyenek akkor stresszelnek, ha NEM tudnak megfelelni a követelményeknek. Ha tanulnak, attól nyugszanak meg.

Illetve a tanulás változatos dolog (nem monoton, mindig más van "terítéken"), és ha többet tud az ember, akkor - felfogástól függően természetesen - van abban valami szép.


2013. nov. 19. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd, amit leírtál elég közhelyes. Én nem akarok "megfelelni a tanárok és az iskola által állított követelményeknek". Én csupán magamnak akarok teljesíteni és a jövőmért. Viszont amikor este 11 kor rájössz, hogy azt se tudod amit meg akartál tanulni elég sz@r érzés. Szóval rengeteget tanulok; "Ha tanulnak, attól nyugszanak meg" <- NEM !
2013. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pont, hogy azt igyekeztem cáfolni, ami közhely és azt igyekeztem leírni, amit én érzek.


Én igenis attól nyugszom meg, ha tanulok, és ha van időm rá, ha nem vagyok elmaradva. Ugyanis akkor legalább azt elmondhatom magamról, hogy ami rajtam múlt, azt megtettem.

Én inkább azt érzem közhelyesnek, hogy attól lesz valaki ideges, hogy tanul.

Ugyanis szerintem logikusan az idegesítő, ha nem teszel azért, hogy tudd, és az a megnyugtató, ha teszel érte.


És úgy gondolom, hogy ha valaki NEM stresszel a tudattól, hogy ő most halogat és utolsó pillanatban kell összecsapja, esetleg nem is fog sikerülni, akkor igenis halogasson.

Engem EZ stresszelne fel, ezért NEM tudok halogatni, mert úgy egy pillanat nyugtom se lenne, ha az aznapi "adag" nincs meg.

2013. nov. 19. 14:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a közhelyekkel, ha nem értesz velük egyet. Nyilván lehet stresszesen is tanulni, illetve lehet ésszel is csinálni, ahogyan remélhetőleg te is csinálod. Ezt nem kell tovább bonyolítani, van aki az egyik kategóriába tartozik és van aki a másikba.
2013. nov. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azoknak nincsen semmi baja akik tanulnak állandóan.

Csak azoknak van, akik nem tanulnak.

2013. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3mas állandóan nem lehet tanulni ezt te is tudod jól, az ilyen ember behülyül és képtelen lesz az önálló gondolatokra, mármint az önmagából fakadó gondolatokra, nem azokra amiket MÁSOK tanítottak neki, hogy gondoljon
2013. nov. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5ös - Nem a 3as-ra gondoltál, hanem a 4esre :)
2013. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
gondolatolvasó vagy! :D
2013. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 - Gyakorlom, mi tagadás xD
2013. nov. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!