Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Semmi nem jön össze nekem,...

Semmi nem jön össze nekem, elegem van az életkörülményeimből, van értelme az életemnek így?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és egy átlagosnak tűnő családban élek, középiskolába járok.

A fiatalok szemében mindig is én voltam a nyomorék senki akit ki kell közösíteni, vagy piszkálni kell, de barátkozni senki se képes velem, hiába próbálkozok.

Viszont gyakran hallom a többi fiatal beszélgetését, és ők már tudják, hogy mit akarnak csinálni középiskola után, hova akarnak továbbtanulni, nekem is kéne, de nekem fogalmam sincs még. Annyit tudok, hogy valami természettel kapcsolatos dolog lenne jó nekem, de nincs semmi életcélom, ők már ezzel előrébb vannak.

Ezenkívül az itthoni körülményekből is elegem van, már irritál, hogy a testvéremmel, egy depressziós és skizofrén egyénnel kell egy házban élnem, ha ránézek már elromlik a kedvem. Az anyámékkal meg nem tudok megbeszélni semmit úgy igazán, az anyám nem hajlandó elvinni pszichológushoz, pedig már mondtam neki.

Elegem van már, hogy nekem semmi nem tud összejönni, semmihez se értek, és senkivel sincs szinte normális kapcsolatom.

Van így még értelme élnem? Mert egyre gyakrabban gondolok az öngyilkosságra, ez nekem már így nem megy.


2013. nov. 19. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:

"Van így még értelme élnem?"


Van.

2013. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az írásod alapján elég értelmesnek tűnsz. Ebből el lehetne indulni.. mondjuk tanulni vmit, ott már olyanokkal találkozol akikkel van vmi közös.
2013. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kata-Kata válasza:
Tudod előtted áll még az egész élet, és nem lesz mindig ilyen rossz. Keress egy olyan felnőttet az ismerőseid között kiben megbízol, felnézel rá, próbálj neki mesélni a gondjaidról, sokszor az is segít. Próbálj rá jönni, mi az ami miatt a többi fiatal kiközösít, változtass rajta. Esetleg keress más hasonlóan kiközösített fiatalt, próbálj vele barátkozni. Pár év és a magad lábára állhatsz, akkor családi gondjaid is elmúlnak. Addig is olyan iskolába menj továbbtanulni, ahol van kollégium.
2013. nov. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!