Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hagyták a szüleim, hogy...

Miért hagyták a szüleim, hogy elhízzak? Miért nem tudok túllépni ezen és miért nem tudok lefogyni?

Figyelt kérdés

19 éves férfi vagyok. Kiskoromtól dagadt vagyok, jelenleg 163 kg vagyok. Miért hagyták ezt a szüleim és, ha hagyták akkor most miért nem segítenek? Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Hogy fogyjak le?

Ellehet képzelni milyen az életem.

Még -100 fokban is izzadok. Nincsenek rám ruhák. A tömegközlekedési járműveken nem férnek el mellettem az emberek. 2 lépcsőfok után már megfulladok. Folyamatos hátfájás és derékfájás. Ezen felül ott a sok belső személyiségi defektem. Szociális életem nulla. Egy merő nagy szar vagyok. Nem tudok lefogyni, nem tudok élni. Ez mellett nem vagyok semmiben jó, legalább egyfajta egyensúlyként például jó lennék valamilyen téren, pl. reál tantárgyakból vagy valami, de az sem. Hülye vagyok mint a föld, az érettségi eredményem csupa kettes.

Természetesen kanos vagyok mint egy kutya, már mindenre rágerjedek.

Egy kész katasztrófa vagyok, mi a fsz bajom van? Mivel érdemeltem ki ezt a helyzetet?



2013. nov. 20. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez most vicc??

Ugye nem azt akarod mondani, hogy a szüleid a hibásak, hogy te ész nélkül zabálsz?? Hogy nem vagy képes felemelni a segged, és elmenni sportolni??

Az igénytelenséget, lustaságot csakis magadnak köszönheted.

Siránkozás helyett kezdj el sportolni. Mondjuk menj konditerembe, és izzadj ott a futópadon, a súlyok emelése közben. Nem árt étrendet is változtatni, és erősen diétázni.

2013. nov. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én ugyan ilyen vagyok, csak lányba. :)

De én nem teszem érte felelőssé a szüleim, hiszen az én testem. Ha mindig csak másokat hibáztatsz, soha nem fogsz változni.

2013. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudok étrendet változtatni. Nincs pénzem a szüleim pedig nem adnak. Próbáltam diákmunkát, de nem bírom. Olyan itthon mintha egy metamfetamin függőnek egy metlaborban kellene lennie. Teljesen elvesztem az agyam, ha megérzem pl. a pizza szagát amit anyám készít.


Miért az én hibám, hogy dagadt vagyok? Miért az én hibám az, hogy már nagycsoportban 50 kg voltam a korosztályom duplája és ezt a tendenciát a mai napig tartom.

Ez nem csak egyszerű lustaság. Már 1001-szer belekezdtem a kondizásba, volt, hogy az utolsó összespórolt pénzemből vettem magamnak gyümölcsöt és napi 2 almán életem 1 hétig, de nem bírom.

2013. nov. 20. 20:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Már bocsika, de igenis a te hibád hogy dagadt vagy, és lusta.. Ha nagyon akarnád, letudnád győzni a lustaságodat, sportolnál, helyesen étkeznél, és lefogynál. De te nem is igazán akarsz. Csak rínyálsz, másokat okolsz, de változtatni nem akarsz, mondván, hogy nem tudsz.

Tudod nem 2 almán kell lenni 1 héten át.. 2 almával egy egészséges alkatú ember is kidőlne. Nem 1001 konditerembe kell elmenni, hogy 1 hét után felad. Nem anyád pizzájára kell kicsoszogni és megenni, mert megkívántad.

kezd azzal, hogy gyakorlod a fejed jobbra-balra mozgását. Majd amikor anyád kiabál, hogy-

- kész a pizza, gyere enni!

Te vagy kiszólsz hogy kösz nem kell, vagy kicsoszogsz és a fejed jobbra-balra mozgását gyakorolva mondod a bűvös szót

NEM KELL


Majd szépen elkezdesz rendesen étkezni.

Oké, nem tudsz egészséges kajákat enni, mert nincs rá pénzed. De valamit eszel nem?? Anyád főz nem??

Nos akkor a második lépés:

Naponta 5x étkezel,, de KEVESET!

Előveszel egy kistényért. Olyan kis süteményes tányért. Előveszed a konyha mérleget, és a tányérra csakis 100grammos ételek mehetnek. Ha pörkölt van nokedlivel, akkor csak annyit tegyél a tányérra hogy ha leméred ne legyen több 100 grammnál. Az 5 étkezés:

1. reggeli: ne egyél kenyeret, de bármi mást eszel, csakis kis tányérra pakolj

2 tízórai: Ez legyen joghurt, vagy gyümölcs, vagy zöldség

3. ebéd: Bármi amit anyud főz, de csakis kistányér 100 gramm

4. uzsonna: Amit tízóraira is ettél

5 vacsora: akár eheted azt amit ebédre de kistányér- 100 gramm.


Hogy miért ragaszkodj a kistányérhoz: Pszichés ok miatt: A nagytányért is megpakolod, hogy tele legyen, és mindent megeszel róla. A kistányért ha 100gramm étellel megpakolod, akkor tele lesz. Ugyanúgy tele pakolod mint a nagytányért csak itt jóval kevesebb étel van rajta. Még valamit. Érdemes az ebédet vacsorádat úgy feldobni, hogy a köret mellé mindig tegyél főtt zöldséget. (párolt borsó, vagy bébi répa, vagy vegyes zöldség) Ez nem drága.


A sport: Na ez az amire nincs kifogás: MENNI KELL, még akkor is ha nagyon izomlázad van. Ha esik, ha fúj akkor is menni kell.

Nem 1001 konditerembe befizetni, csak egyet kell igénybe venni.

Összeállítasz magadtól vagy megkérsz valakit, hogy készítsen neked edzéstervet. Majd azt, becsületesen végig csinálni. Nem az első kudarcnál lemondani róla, hanem folytatni. Első hónapokban úgysem fog látszódni semmi, és az edzés is nehezen fog menni, de egy idő után már az sem lesz gond.


Ha nem adod fel, és betartasz mindent akkor garantálom, hogy 1 évvel később legalább 20-30 kilóval kevesebb leszel..


Viszont ha feladod, ha továbbra is zabálsz akkor csakis magadat okold, és ne a szüleidet..


Csak megjegyzem: Nő létemre így fogytam majdnem 30 kilót. Tudom miről beszélek..

2013. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:

Az előző jól beszél, csak annyit tennék hozzá, hogy 163 kilósan NAGYON ÓVATOSAN sportolj. Első körben sétálj csak. Mondjuk napi egy órát és közepes tempóban. Minden nap. A futás eszedbe ne jusson, mert tönkre megy a térded-bokád. Azt majd 100 alatt kezdd el.

Ne akarj gyorsan fogyni. Ez fontos. Tönkre megy a bőröd tőle, aztán mehetsz plasztikáztatni.


Az nem érv, hogy nincs pénzed. Keveset enni olcsóbb mint sokat :)


Vedd meg a Fegyencedzés című könyvet (ha nagyon nincs pénzed, akkor töltsd le) és olvasd el és alkalmazd.


De a nagyobb rész a táplálkozás. Viszont ilyen túlsúllyal az előző által ajánlott adagok nem lennének elegek. Számold ki az étrendedet, a builder.hu-n van rá webes tool. Ne akarj heti 1 kilónál többet fogyni. Az elején kis odafigyeléssel is nagy eredményt lehet elérni. Ehetsz pizzát is simán ilyen súllyal. Csak ne ész nélkül.

2013. nov. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=zjzkNOqzNLQ

És ideje abbahagyni a bűnbakgyártást.

2013. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!