Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sorstársak, öngyilkosság...

Sorstársak, öngyilkosság gondolata?

Figyelt kérdés
Mostanában sok rossz dolog történt velem, és egyszerűen semmi nem sikerült. És történt még valami,ami miatt elgondolkoztam, hogy nem lenne e jobb nem élni. Elsőként segítséget szeretnék valakitől kérni, örülnék annak,ha lenne valaki, aki esetleg hasonló helyzetben van mint én és lenne kedve esetleg erről beszélni hátha tudunk egymásnak segíteni! L21

2013. dec. 5. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak idők amikor így érzek... mostanában... egyfolytában... 21 vagyok én is
2013. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Engem is ért már (sorozatosan) rengeteg rossz dolog az életben, pedig még csak 19 vagyok.

Sokszor jön rám is a rosszkedv, de hálistennek nem vagyok egy depressziós típus, így még ha eszembe jutott is az öngyilkosság egyből elvetettem.

Amit javasolni tudok neked/nektek:

Először is, amit gondolj át, hogy legalább 1 ember biztosan van az életedben,aki borzalmasan hiányolna ha elmennél, és nagyon fájna neki, amiért nem érezted annyira fontosnak a szeretetét,hogy itt maradj emiatt.

Második fontos pont,amit meg kell értened,hogy az élet erről szól. A rossz és a jó ciklusok folyamatosan változnak az életünkben, mindegyik azért van ,hogy formálja a személyiségünket. Van aki szerencsés, és kevés rossz dolog éri, vagy csak apróságok, van akit pedig rengeteg. AZ a véleményem,hogy minden rossz azért történik,hogy tanuljunk belőle és megerősödjünk általa, így ha jön egy következő, könnyebben vegyünk az akadályt.

Ha úgy élsz,hogy megpróbálod a maximumot kihozni magadból minden téren és küzdesz azért,hogy boldog életed legyen,akkor hidd el,hogy meg fogod kapni.

DE kérlek,hogy semmi esetre se add fel, lehet,hogy csak most van sok olyan szakasz az életedben,ami padlóra küld, de lehet,hogy a későbbi életedben már végig kiegyensúlyozott ,problémamentes életed lesz.

Próbálj meg pozitívan gondolkozni, esetleg nagymértékű változást bevezetni az életedbe, lényeg,hogy kiszakadj az önsajnálkozásból és tegyél meg mindent azért,hogy boldog lehess, hiszen mindenki a maga életének a kovácsa:)

Lehet,hogy közbejönnek váratlan dolgok,de a nagy részét te alakítod! NE ADD FEL!

2013. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia, kedves kérdező!

Nagyon örülök, hogy írtál, mert ezek szerint legbelül te is tudod, hogy VAN REMÉNY.


Egyszer, évekkel ezelőtt egy kedves ismeretlentől csak úgy, az utcán kaptam egy kártyát egy INGYENesen, ÉJJEL-NAPPAL HÍVHATÓ TELEFONSZÁMmal. Az állt rajta: Lelki elsősegély. Nem is tudtam, hogy létezik ilyen. Nézd:

[link]

Skype-on is keresheted őket.


De találtam neked egy másik honlapot is:

[link]


Főleg tinédzser koromban én is jópárszor éreztem így. Sokat sírtam, keseregtem, elbizonytalanodtam. De tudd, hogy vannak kedves és megértő emberek a Földön, és ha csak eggyel is beszélsz/találkozol, már más színben látod a világot, és meg fogod lelni a megoldást a problémákra. Én is az elején szkeptikus voltam, de hidd el, idővel így lesz! Csak kitartás!


Középsuliban két osztálytársnőm is teljesen a padlón volt. Egyikük meg is vágta a csuklóját. És mégis, ma már mindketten jól vannak: utóbbi leányzót sok barát veszi körül, és van egy komoly kapcsolata. A másik férjhez ment, és van két szép gyermeke. Boldogok. Én se hittem volna 21 évesen, hogy egyszer én is elégedett leszek az életemmel, de végülis amit nagyon, de nagyon akartam, sikerült elérni.


Amúgy most megint épp egy hullámvölgyben vagyok, és mikor szomorkodok, megnézek például egy ilyen videót:

http://www.youtube.com/watch?v=KcC3Dsjix_c :)


Remélem tudtam segíteni.

Szívből kívánom, hogy megleld a boldogságot!

L/27

2013. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Kedves panda_pracli!

Neked is szurkolok!

(Az utóbbi hozzászóló voltam. L/27)

2013. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pont ezen gondolkozom. 22l
2013. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is pont ezen gondolkozom már 2 hónapja. A rossz az egészben az az, hogy nem érzem magaménak az életemet és ezért érzem azt hogyha elveszem akkor legalább senki nem zsarnokoskodhat felette. 17 éves vagyok, édesanyám érzelmi zsarolásai között nevelkedek, ő irányítja az életemet, mindent amit szeretek csinálni, megparancsol, hogy hagyjam abba, ha ellenszegülök akkor fejemhez vágja, hogy ez az ő pénze ő lakása és ameddig itt élek azt csinálom amit mond, az egyetlen egy dolog ami életben tart az a barátnőm és a gondolat, hogy egy napon saját életem lesz(egyenlőre sajnos nem tudok itthonról megszökni, mert hova mennék, mit kezdenék?)
2013. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Neeee!!!! Én szeretlek titeket :/
2013. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mármint velem is történt soksok rossz dolog, de én erre még nem gondoltam. És nem is fogok. Mert ha most éppen senki sem szeret, akkor mi van? Lehet hogy még fog. És nem tudnék arra gondolni, hogy ok nélkül élek. Biztos hogy van miét élnem, és ha van feledatom, küldetésem, akkor ki vagyok én ahhoz, hogy azt mondjam: Én nem csinálom végig. ? Harcoljatok!!! >:( AZ öngyilkosság végső megoldásnak sem jó. Ha ilyen gondolataitok vannak, nem látjátok a rejtett jót. Mondjuk mikor leesik az első hó. Csak ott állsz az utcán és érzed, hogy neked havazik. Hogy ez egy csoda, amit TE kaptál, ami csak neked üzen. AZért, hogy téged boldoggá tegyen. Vagy mikor látsz egy kisgyereket mosolyogni. AZ a mosoly olyan őszinte!!!! Látod a gyermek arcán, hogy ő még nem látja a rosszat. Képtelen észrevenni a rosszat. Az ő világában a tengernyi jó elnyomja azt a kevés fájdalmat, amit mi felnőttek olyan nagyon érzünk. Mi képtelenek vagyunk látni az apró jókat. Mi már nem örülünk, ha a kedvenc ételünk van ebédre. Nem kötünk életreszóló barátságot egy szimpla "Leszel a barátom?" kérdéssel. Nem szedünk virágot a kertben, hogy odaadjuk agy szerettünknek, csupán azért, hogy lássuk az arcukon a mosolyt. Nem állunk le beszélgetni csak úgy valakivel. Nekünk ez abszurd. Nekünk az a természetes, hogy nem bízunk az emberekben. Pedig kéne. Mert lehet, hogy a meg nem szólított idegenben a legjobb barátod rejlik.De Nem vagyunk már gyerekek. És ezeket a jó dolgokat vagy megszoktuk, vagy meguntuk, vagy elvárjuk. Panaszkodunk, pedig a legjobb dolgokat az életben észre sem vesszük!!! Én nem azt vallom, hogy a remény hal meg utoljára, hanem azt, hogy a remény soha sem hal meg. A remény adjon nektek erőt az élethez! És még ha nem is gondoljátok ezt komolyan akkor is. Az érdeklődésből lesz a kíváncsiság, a kíváncsiságból a próba....és azt hiszem, ez az egyik olyan dolog, aminek egy próba után nem mondhatod azt, hogy kösz nem.
2013. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És ha bármikor ilyen gondolataitok támadnak, és teszem azt szükség van valami pozitívra, én itt vagyok. Pozitív vagyok, optimista. Nyugodtan üzenjetek, bármikor.
2013. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!