Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Öngyilkos akarok lenni. Mit...

Öngyilkos akarok lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok élni. 28 éves vagyok, semmit nem értem el sem magánéletemben, sem a munkában. Járok ugyan most egyetemre de már abból is kiábrándultam, pedig nem lenne sok hátra. Ráadásul bele vagyok rángatva egy jogi procedúrába már lassan 3 éve, amiből már nagyon elegem van. Igazából ez okozta azt hogy már nem akarok élni. Pedig egész vidám fiatalember voltam régen, de most már csak árnyéka vagyok a régi önmagamnak és ez nem is fog visszajönni soha többé. :-(

2013. nov. 16. 12:45
1 2
 1/16 anonim válasza:
74%
Ismerkedj neten, haverkodj, keress magadnak párt, menj el bulizni, menj túrázni, keress új hobbit, tanulj meg főzni, olvass könyveket, nézz filmeket, legyél sokat emberek között, költözz el, ha akarsz.
2013. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Az első válaszolót nagyon adom!(:
2013. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Éld az életet! 1. nek igaza van.
2013. nov. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Tényleg igaza van az elsőnek. Bár ilyenkor az embert valószínűleg ezek közül egyik sem izgatja vagy deríti jobb kedvre. Egyelőre. És mégis, csináld! Ne gondolkozz, csak csináld, előbb-utóbb jobb kedved lesz ezektől, főleg a társasági dolgoktól.

Valamint képzelj el egy képet, mondjuk öt-tíz év múlva. Tartasz valahol az életben, nagyjából rendezted a dolgaidat, nem mindent,de ezerszer jobb kedved van,mint mondjuk most. Visszagondolsz erre az időszakra és eszedbe jut,h úristen, tényleg öngyilkos akartam lenni? Mi van ha így lesz?

Mindenen túl lehet jutni vhogy. Kitartás! :)

2013. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A jogi procedúrán kívül ez rám is igaz. Én is most akartam kiírni egy ilyen kérdést, de igazából felesleges. Elvileg nagyjából tudom mit kéne tennem hogy javuljon az életem, mégsem teszem, és ezért is utálom magam, és nem tudom miért van ez. Az öngyilkosságon én is sokat gondolkozok, igazából nem érzem úgy, hogy lennének szeretteim, akik miatt mégis úgy érezném, hogy maradnom kéne. Pedig elvileg azok is vannak. Velem valami nagy baj lehet szerintem, mert elvileg szinte minden adott ahhoz, hogy megjavuljak. Vagy lehet hogy "csak" én hiányzok már hozzá? Akkor viszont valahol nagyon elveszhettem, mert nem találom önmagam nagyon régóta, és hagytam, hogy ne is találjak magamra. Nem értem, miért van ez, vagy mi okozza ezt. Sokszor már nem is érzem azt, hogy van esélyem "felébredni". Igazából ha komolyabban megnézem az életem, nincs is miért élnem, csak elterelem olyankor a figyelmem valamivel, ami pillanatnyilag enyhíti ezt az érzést. De ez hosszútávon csak ront a helyzeten, ezt már sajnos megtapasztaltam és mégse tudok megváltozni. Most annyira mérges vagyok magamra, hogy addig ütném magam, amíg csak bírom. Nem lehet igaz, hogy létezik nálam nagyobb hülye. Van aki elvileg szeret, elvileg többen is, de nem mozgat meg bennem ez semmit, nem érzem, hogy tényleg így lenne.

Nem segítettem, sőt lehet hogy még jobban elkedvtelenítettelek. Ha így van bocsánat. Majd törlik. Ez van, ahol megfordulok, csak panaszkodni tudok és dől minden össze utánam. Igazából valahogy nehezemre esik jól érezni magam. Ez mi a f***ért van?

Akkor most már nem írok ki egy ilyen kérdést. Itt már kiömlengtem magam.

2013. nov. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Csakhogy itt pont a társasági dolgokkal vannak a gondok. Nem akarok/tudok/merek társágba menni, ismerkedni. Ráadásul előfordul hogy elmegyek inni teljesen céltalanul csakazért hogy berúgjak és elfelejtsem hogy milyen szar minden. Pedig még 5 éve olyan szívesen kezdtem meg az egyetemet, pedig középsulit meg ált, sulit is utáltam de az egyetemet nem. És sajnálom hogy ezt az utolsó örömöt is elvették tőlem.
2013. nov. 17. 10:06
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
buli,drog,pia,szex aztán b*szok a világra :*
2013. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az 5 ik válaszoló, énis pont ilyen helyzetben vagyok.Olyan szörnyű énse tudom mit csináljak, olyan szarul érzem magam...mostis csak itt ülök és panaszkodok, reménykedek, hogy jobblesz...de semmisem változik.
2013. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Gondold el kedves kérdező. Én is itt állok diplomával (2 tanári egyetemi diploma), megfelelő állással, de 28 évesen sem lakással, sem autóval nem rendelkezem. Hiszen elmegy másra a pénz, édesanyám támogatására stb. Érzékeny jellem vagyok, vonzó srác sem vagyok. Egyetlen nő sem hajlandó velem járni, ha összetöröm magamat értük, akkor sem. Nem tudom mit tévő legyek. Én is azon gondolkozom, hogy felesleges élnem. Annyi, hogy mindig az vet vissza, hogy túl fiatal vagyok még az öngyilkossághoz. Meg reménykedek. Bár nem tudom még mennyit, mert évek óta nem változik a helyzet. Aggasztó.
2013. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Ismerős gondolatok... Pár dolog kivételével mintha magamat olvasnám :(
2013. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!