Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek, ha valaki annyira...

Szerintetek, ha valaki annyira maga alatt van már hosszú ideje, hogy semmiben nem leli örömét és már az öngyilkosságon gondolkodik, akkor "elfogadható" ha úgydönt kipróbálja a heroint?

Figyelt kérdés
Elvégre már úgysincs igazán veszteni valója, nem? Mit gondoltok? (csak elméleti kérdés)

2013. nov. 24. 21:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
51%
Szerintem hüjeség inkáb probáldki a vices cigit és mindenbe örömöt fogsz látni
2013. nov. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

1


A depresszíót még fokozza is a vicces cigi, de amúgy persze, én is inkább azt javasolnám, mint a heroint. De a kérdés elméleti. Itt egy olyan emberről van szó, aki már lemondott az életéről, nem is célja "helyrehozni" azt. Csupán szeretne valami újat, valami igazán eget rengetőt. Már nincs veszteni valója és ezt ő is tudja. Ti képesek vagytok ezt elfogadni? Szerintetek rendben van?

Szerintem igen.

2013. nov. 24. 22:00
 3/17 Skywalker33 ***** válasza:

A hernyó elveszi tőled ezt az életet és még a következőkre is csúnyán kihat.

Ha esetleg meg vagy keresztelve emlékezz és mond ellent a gonosznak már gondolati síkon is!

Amire gondolsz annak figyelmet/energiát adsz azt erősíted!

Őrt kell állni már a gondolatoknál is! Nincsenek következmény nélküli gondolatok, érzelmek és tettek!

csoki :)

T

2013. nov. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 H.István ***** válasza:
90%
Szerintem nem elfogadható. Aki egyszer kipróbálja, valószínűleg másodszor is fogja. Aztán újra és újra. A beszerzése szerintem anyagilag is megterhelő, így az ember élete még jobban tönkre fog menni. A környezetében élőkre is hatással lesz. Semmiképpen nem ajánlanám, mondom ezt úgy, hogy semmilyen illegális drogot (füvet sem) próbáltam soha.
2013. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 cli_hlt ***** válasza:

Utolsó: ez nem törvényszerű, még a heroinnál sem.


Viszont.


A kérdező által leírt állapot kiváló melegágya a függőség kialakulásának. Ilyen állapotban bármire rá lehet szokni, ami egy kis örömet nyújt a lottózástól kezdve a maszturbáláson keresztül a kávéig.


A heroin nagyon addiktív szer. Nem törvényszerű a rászokás. A híd alatti junkie élet nem a drog hibája, hanem a júzeré (és esetleg a környezetéé).


Bármilyen szokásformáló szerről is legyen szó, a kérdező által lert lelki állapot a legrosszabb helyzet a kipróbálásra.


Az, hogy elfogadható-e, az a szó definíciójától függ.


Egészségügyi szempontból nem elfogadható. Mentálhigiénés szempontból sem.


Lehet-e azzal védekezni, hogy "azért szoktam rá, mert hűderosszvolt nekem"? Lehet. Ha így definiáljuk az elfogadhatóságot, akkor elfogadható.

2013. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Srapnel ***** válasza:

De, van vesztenivalód: miután az depressziós-szuicid hangulatzavar nem túl jó alapja a pszichoaktív szerek fogyasztásának, igen könnyen romolhat tovább a helyzet. Olyan rejtett pszichés kórképek törhetnek a felszínre és eszkalálódhatnak, melyek a drog nélkül soha nem jöttek volna elő.


Egyértelműen azt mondom, hogy drogozni csak annak szabad, ha egyáltalán, aki kiegyensúlyozott, boldog, jókedvű, mindenki másnak csak nagy eséllyel ront a helyzetén.

2013. nov. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Srapnel ***** válasza:
74%

"Csupán szeretne valami újat, valami igazán eget rengetőt."


Akkor lehet menni Afrikába kaját osztani, szociális munkát végezni, El Camino-t végigjárni, vagy bármi ilyesmit.

2013. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
szerintem elfogadható. ha kész meghalni, akkor bármi elfogadható.
2013. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Srapnel ***** válasza:
A gond akkor van, ha nem sikerül meghalni, ellenben kifejetetten rosszul lesz tartós időn keresztül. Vagy ha meggondolja magát közben.
2013. nov. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat :)
2013. nov. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!