Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fojtsam vissza az...

Hogyan fojtsam vissza az érzéseket? Mit tegyek, nem bírom, valaki segítsen.

Figyelt kérdés

Teljesen felemésztenek, nem bírom, nem tudok magamra figyelni, nem tudok aludni, enni, képtelen vagyok rá. Csak zuhanok nagyon mélyre, és nem tudom hogyan állítsam le, de azt sem, hogy akarom-e. Megölnek az érzelmek úgy érzem, belehasad a szívem, mindenem. Csak agyalok egyfolytában, nem tudok kikapcsolni, ellökök magamtól mindenkit, kudarcot vallottam, és fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Nem élek, nem élhetek így. Félek mindentől, félek.... Magamtól, az emberektől. A világtól.

Nagyon fáj.... Semmit nem tudok....



2013. dec. 15. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
helyettesítened kell pozitív érzésekkel.. olvasd el rhonda bryne-tól az erő című könyvet elég jó főleg ha ilyen időszakban vagy. arról szól hogyan tartsd fönn a pozitív életszemléleted és élj harmóniában. ha nagyon durva ahelyzeted akkor menj el pszichológushoz. esetleg olvass önismereti könyveket (pl ennagram) . a legfontosabb hogy ne nyomd el az érzéseket. nem azt mondom hogy nagyítsd fel őket és emészd magad mert az sem jó, de elnyomni sem szabad. úgy tűnik nagyon magad alatt vagy. az hogy eljuss arra a pontra, hogy akarj változtatni, egy kicsit figyelned kell másra, kifelé, mivel túl sokat figyeltél már befelé, befordultál. tölts sok időt barátaiddal, családtagjaiddal, sportolj, olvass könyveket, menj ki a szabadba, hallgass zenét, fedezz fel új dolgokat.
2013. dec. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi a problema gyokere? Miert felsz?
2013. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem elfojtani kell, hanem kiengedni azokat. Ha elfojtod, azzal csak magadat mérgezed főleg hosszútávon. Kb biztos hogy tönkre fogsz menni bele, depressziós leszel, vagy alkoholhoz fogsz nyúlni mikor elpattan az a bizonyos cérna.


Félelem forrását kell megtalálni és szembenézni vele. Ez a legnehezebb út, és kell hozzá egy nagy adag önismeret, meg megbocsátási képesség főleg magad felé, de csak ez menthet meg.

2013. dec. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon rossz irányba mész ha el akarod folytani. Tudom miről beszélek, csináltam és nem jártam jól vele. :(


Nem elfolytani kell őket, hanem: (ez az én technikám, talán segít)

1. ÉSZREVENNI , és BEISMERNI hogy xy érzés zavar (mert ugye tartósak) - lehet összetett is, vagy több dolog is zavarhat. És ezért nem tudod végezni a dolgod.Nem mindíg könnyű....!!!

2. Ha egy érzés zavar: megkell keresned, hogy mi OKZZA ezt.

Ha több érzésed is van,

2.1. egymáshoz kapcsolódnak - akkor azt az érzést ragadd meg amit a legjobban érzel

2.2. nem kapcsolódnak - vedd végig szép sorjában őket, és mindnek keresd meg a legfőbb vezető érzelmét. (harag, hiány...stb)

3. Fő érzelmek mentén nézd meg ezeknek az okát. Ez(ek) lesz az érzelmeid igazi oka(i) a problémák!!

4. Mindíg egy problémáva koncentrálva keresd meg a megoldást mindre.

Javaslom hogy mindíg lengyen 1-1 problémára több megoldási terved is, ABC - A legjobb Z - legroszabb.

Nekem átleg 3 +1 van. A plusz egy az csak akkor ha végképp minden kötél szakadt.

5. Az elhatározásod tudatában, aludj el, egyél stb.. Gondolj arra:

Ha most nem teszem meg amit kell (evés, alvás) akkor a megoldásra sem marad erőm!


Remélem segített.

2013. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!