Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változzak meg? Hol...

Hogy változzak meg? Hol kezdjem el? Mi is pontosan az a személyiség zavar? Hány éves korban észlelhető?

Figyelt kérdés

Elviselhetetlen vagyok. Némi személyiség zavart 'észleltem' magamban. Nem tudom, hogy olyan lehet. Főleg így 14 évesen. Azt hiszem ez vall rám: ,,Érzelmileg labilis (határeseti, borderline) személyiségzavar


Igen gyakori, a népesség körében 2-3%-ban fordul elő, gyakorisága folyamatos növekedést mutat. Az ilyen ember hangulati hullámzása rendkívül szélsőséges, hirtelen változásai alig követhetők. Egyik pillanatban még értjük, miről is beszél, aztán hirtelen kivonja magát a valóságból, szinte nem is lehet vele ekkor kapcsolatot létesíteni. Érzelmi, indulati megnyilvánulásai, környezetéhez való viszonya, reagálásai szélsőségesek, kiszámíthatatlanok. Hol kedves és megnyerő, hol elviselhetetlenül indulatos, követelődző, agresszív.


Érzelmeit képtelen kordában tartani. Hol halálosan szeret, hol gyűlöl akár pillanattal később, ugyanazt az embert.


Képtelen a magányra, az szinte mindig erős szorongást okoz nála. Állandóan igényli, hogy törődjenek vele, de itt is szélsőségeket mutat, egyik pillanatban tanácsot kér, máskor meg csak arra kell a társ, hogy önállóságát bizonyítsa.


Kedélye gyakran nyomott, szorongásos rohamok, öngyilkossági késztetések jelentkezhetnek. Üresnek, unottnak éli meg magát, nincsenek szilárd, stabil céljai, tervei, elképzelései. A folyamatos üresség elkerülésére állandóan igyekszik valamilyen akciódús tevékenységben részt venni. Jellemző rá a mértéktelenség: fokozott alkoholivás, kábítószerezés, sorozatos, esztelen szexuális kalandok. A kudarctól, egyedülléttől, kirekesztéstől való félelem magatartásának vezető eleme. A gyógyszerre könnyen rászokik, igen nehezen mond le a főként szorongáscsökkentő, fájdalomcsillapító és altatószerek használatáról, melyekkel folyamatos szorongását próbálja oldani."


Mellesleg mostanában még az önértékeléssel problémám van. Kicsi a mellem, magas vagyok, hullámos hajú és szeplős. A szüleim folyton ordítanak velem. A jegyeim miatt a viselkedésem miatt. De nem tehetek arról, hogy a tanár szigorú vagy nem értem. Ez furcsa mondat lesz: Már mindent leszarok teljes szívemből!

Csak, hogy ezen változtatni szeretnék. Nem akarok csúnyán beszélni, szép divatosan szeretnék öltözködni estébé. Volt egy fiú, akivel barátkoztam és végül is megtudtam, hogy a fiú haverja szerint én csak egy hisztis p***a vagyok, aki gusztustalan mert rockot hallgatok. Rohadtul fájt! Tudom, hogy nem kell ezzel foglalkoznom. De a srác meg iszonyú s***fej volt. Nem beszélünk azóta, pedig beleszerettem!:( Egész este sírtam és elhatároztam hogy megváltozok. Szeretném magam visszafogni és ilyenek. De nem megy. Pedig szeretném, ha menne. Segítenétek? :(



2013. dec. 22. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak alaposabb kivizsgálás után, szakember segítségével lehetne megmondani, hogy van-e személyiségzavarod.

Addig pedig szerintem felesleges minden problémádat egy kalap alá gyömöszölni, egyesével próbáld őket megoldani.

A hangulati ingadozásod a szüleid ordítozásának lehet a következménye, valószínűleg eléggé labilis emberek lehetnek.


Mindig is divat volt az éretlen tinik körében lehurrogni azt, aki nem áll be kényszeresen a sorba kinézet, stílus, zene, stb. tekintetében. Most még nyilván rossz érzés, de később rá fogsz jönni, hogy semmit nem számít mások rólad alkotott véleménye. Érezd jól magad, hallgass rockot, és sz*rd le magasról ezeket. Szerintem egy kölyök sem ér annyit, hogy feladd önmagad, mert egyszer úgyis megtalálod azt, aki pont olyannak szeret, amilyen vagy.

2013. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Joola ***** válasza:

szia! amit leírsz, az inkább a korodból adódik, nem gondolnám, hogy személyiség zavar, az ugyanis elég ritka. ezek az ingadozások idővel enyhülni fognak, ne aggódj, csak most tombolnak a hormonjaid.

egyet értek az előttem szólóval, hogy bár nagyon rossz érzés, ha beszólnak, mégsem hiszem hogy jól éreznéd magad attól, ha nem önmagad vagy. valaki hidd el épp téged irigyel az egyediségedért! egyébként azt vettem észre, hogy sokszor a "menő" tinik később is megmaradnak ezen a sekélyes szinten, huszonévesen már szánalmasnak fogod gondolni a legtöbbjüket. kitartás, és élvezd ki tinédzser éveidet, mert talán a legizgalmasabb korszak:)

2013. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szia!nagyon szimpatikus vagy a leírtak alapján,velem is ez a helyzet,csak a szüleimmel nincs probléma,meg a jegyeim jók.szerintem nincs személyiségzavarod :)
2014. jan. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!