Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Annak, hogy a szociális...

Annak, hogy a szociális képességem egy nagy nulla, lehet ez az oka?

Figyelt kérdés

Az, hogy kiskorom, kb. 11-12 éves korom óta az internet világában élek, javarészt ott próbálok ismerkedni, régen, kisebb koromban még sokat chateltem rajzfilmes oldalakon, próbáltam barátokat szerezni. Aztán később máshol, pl. Honfoglalónak a Társfoglaló részében ami már megszűnt, meg más oldalakon próbáltam ismerkedni.

Élőben csak 1-2 emberrel, és valamiért élőben, szóban kevésbé megy a beszéd, nem tudok annyit beszélni, nehezemre esik odamenni az emberekhez.

Ez lehet amiatt, amit írtam, hogy virtuális világban éltem szinte éveken át?

És hogyan növelhetném a szociális képességeimet?

18/F


2013. dec. 23. 19:06
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet.. sőt, elég valószínű!

megoldás: kapcsold ki a gépet, és menj ki:D

najó.. ha 18 vagy akkor mondjuk még tanulsz.. akkor suliban ismerkedj, stb...

2013. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Törekedj rá, hogy inkább az emberek között mozogj.

Próbáld minimálisra csökkenteni az internetezést.


Nem lesz könnyű, mert ez is egy függőség. De lehetséges.

És az emberek között sem könnyű, sok nehézséggel jár.


De szerintem meg kell próbálni szeretni ezeket a nehézségeket, mert ettől fejlődsz.

Ne válaszd a könnyebb, a kényelmesebb utat, a virtualitást, mert az csak rombolja a lelked. Ráadásul úgy, hogy észre sem veszed. Csak akkor veszed észre, amikor már kialakultak a következmények.

Azért ne ijedj meg, mert az, hogy emberek között nem vagy annyira talpraesett, a személyiségedből is fakadhat. Legalábbis részben. De az internet semmiféleképpen nem segít ebben.


Csak az emberek között fejlődhetsz.

Csak ott gyakorolhatod a szeretetet.


Az ember nem arra született, hogy egy számítógépen keresztül beszélgessen a másik emberrel.

Természetesen nagyon csábító a virtuális beszélgetés. Hiszen itt egy csomó nehézséggel nem kell szembesülni, amik egy igazi, élő beszélgetésben ott vannak. Élőben nem lehet elbújni olyan könnyen.


De gondold meg, hogyan akarsz fejlődni, ha nem vállalsz semmilyen nehézséget. Ahogy egy zongorista is mindennap gyakorol (órákat), hogy jobb és jobb legyen, ugyanúgy kell az embernek is gyakorolnia a társasági életet, a beszélgetést, a másikra való odafigyelést, az együttérzést, a szeretetet. Ha nem gyakorolja, akkor ezek a képességek visszafejlődnek. És itt is vannak tehetségek, és van, aki kevésbé tehetséges. De ez nem egy verseny, hogy ki a jobb. A cél közös: minden ember célja, hogy békés közösségben legyen.


Szerintem az alap a másikra való odafigyelés. Próbálj meg teljes figyelemmel figyelni a másikra, követni a gondolatait és nem megítélni a másikat belül. Önzetlenül odaadni a figyelmedet a másik embernek. Ha ezt gyakorlod, szerintem megleled az utat másokhoz és önmagadhoz is.

2013. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát igen.. a virtuális világ illuzórikus. Az élő,eleven világ amúgy is az - de állandóan felsejlik valódi mivolta az illúziók mögött.. Ezt parádésan ki tudod kerülni az interneten - nem tetszik? ugrás el, vagy épp a nem emberi veszekedések is erre utalnak, de úgy alakítod, ahogy kényelmes(ez a baj!) neked... Ha szemtől szemben állsz egy emberrel, nagyon sok mindent másképp érzékelsz. Látod az élő tekintetét.. a tekintet nem anyagi. Az onnan jön, ahonnan kell, az emberi lényegből. Hallod a hangját (technikai torzítások nélkül) a finom rezgései benned is rezgéseket keltenek.. Érzed illatát, ha megérinted, egész különleges kapcsolatba kerül a két "határ" (ebbe most nem megyek bele, de nagyon fontos, a tapintás a legnagyobb érzékszervünkhöz kötődik: 2 m2 a bőr felülete:) Máshogy kapcsolódik a két ember igaziból, mint a technika segítségével. A szociális érzés ez alatt a kapcsolatok alatt bontakozik ki.. Az ember az emberré levést az embertől tanulja. (még a függőleges testhelyzetet sem venné fel, beszélni sem tanulna meg a dzsungelben nevelkedett gyermek (az ellentétes példák irodaalmi jellegűek, sajnos nem tanulna meg-ahhoz egy élő "énlény " kell..)

Első lépésben csökkentsd- nézz körül, menj társaságokba, ahol jól érzed magad..kicsit unatkozni, nézelődni, bambulni.. egyszer csak rájössz magad, hogy mennyire más! Teljesen el is lehet hagyni. Persze ha nem megy kérd addiktológus orvos segítségét. Mert nehéz, mint az alkohol - az is egy illúzióba ringat- persze elmúlik és vissza akar menni..gyorsan megy ez a része, sajnos..

aa

2013. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!