Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember leírja a jó...

Ha egy ember leírja a jó tulajdonságait, akkor rossz, mert tökéletesnek mutatja magát?

Figyelt kérdés

Olvastam egy (16 éves) lány írását saját magáról. Arra volt kíváncsi, milyennek találják őt a leírtak alapján. Egymásra halmozta a jó tulajdonságait, mint például: nem iszik, nem cigizik, nem jár el bulizni, segít otthon, visszafogott, kedvesaranyos, gyakran elsírja magát kevésbé megható dolgokon is, segíteni akar rászorulókon ééésatöbbi. És nincs önbizalma, szóva visszafogott.

Erre a válaszadók fele azt válaszolta, hogy azt hiszi magáról, hogy kis tökéletes, és biztos beképzelt, kibírhatatlan személy, aki azt érezteti másokkal, hogy ő a legjobb, legtökéletesebb, mert még a szivárványt is szereti.

-És itt jön a kérdésem: Én nagyjából ilyen vagyok. Ő mondjuk írt még boroskóláról is, de én azt se iszok, meg hogy szeret vásárolni meg vásárolni, én azt se. Akkor most én is ilyen beképzelt vagyok, ahogy neki mondták? Vagy ezt nem értem. Vagy csak akkor lennék idegesítőnek és beképzeltnek titulált személy, ha én is leírnám tudatosan az összes tulajdonságomat, AMIKRŐL ÚGY IS TUDOM, HOGY JÓK, és megkérdezném, hogy mitgondoltokrólam, közben meg úgy is tudom, hogy ezek alapján rólam csak jót lehet gondolni, és alig várom, hogy nyalják a cipőm talpát?

-Mégegyszer összefoglalva: Képzelj el egy egyoldalas ömlengést, amit végigolvasva megfogalmazódik a személyről egy pozitív kép. És most képzeld el, hogy nem írta le, hanem te ismered őt személy szerint. Van különbség az így elképzelt két alak között? Szereted azt, aki nem írta le, várva, hogy dícsérjék, és ellenszenves az, aki leírta?

(Mondjuk én a szivárványtól nem dobok hátast, és a rászorulókon sem szeretnék segíteni Afrikában, max. egy beteg gyerekekkel foglalkozó intézményben szeretnék tevékenykedni, mivel azt az országot úgy sem tudnám megváltani 50 évre.)


Bocsánat, ha túl bonyolult voltam. Csak a leírt és leíratlan énkép-mutatás közti különbséget szeretném megérteni.


2009. nov. 26. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy mire gondolsz... z emberek az modják, hogy az öndícséret mindg büdös. De akkor ha pl. vki szép és az emberek többsége is elismeri ezt és ezt ő is tudja magáról, akkor az miért baj? Ha vki megkérdezi tőle interneten kereszül, hogy szép-e ez azt mondja hogy igen, akkor már beképzelt pi.csa. Pedig csak őszinte. Most jobb lenne ha álszent lenne és azt mondaná, hogy áh, nem csúnya vagyok? Engem meg pont az álszentség idegesít. Szerntem semmi baj nincs azzal, hogy ha vki tisztában van a jó tulajdonságaival és a rosszal is.
2009. nov. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem senki sem szereti világgá kürtölni a hibáit, negatív tulajdonságait.mindig azt kell kiemelni ami jó tulajdonsága az embernek és előnyös. egyébként a megfogalmazási stílus is sokat számít, lehet hogy az az illető eleve fellengzős beképzelt stílusban írta le ezeket a dolgokat.
2009. nov. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-Ha ír magáról egy 1oldala ömlengést,akkor ne mondja,h nincs önbizalma.Ahhoz már önbizalom kell.

2-Ha valaki nem jár el bulizni,az nem "jó tulajdonság",csak egy tény,amivel néhány ember menőzik,mert azt hiszi,attól lesz nagylány.(Aki meg bulizni jár,az meg azért hiszi magát annak,mert jár...)

3-Mikor másvalaki mond rád rosszat,az is merőben más érzés,mintha magadra mondanád.A jó ugyanez:más hatása van,ha magadra mondod,mintha rád mondanák.Csak fordítva.

2009. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És mégvalami... Ha valaki csak a jó tulajdonságait sorolja fel,és aztán megkérdezni,hogy ezek alapján mit gondolunk róla,annak egyéb más élja nem lehet,mint az,hogy azt várja,hogy dicsérgessék.Ami szintén csak öntelt emberek szokása.Szóval szerintem nagyon idegesítő,önelégült ember lehet..
2009. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez csak egészséges önbizalom, amíg nem kezd másokat kritizálni és elvárni, hogy mindenki megtisztelve érezze magát a társaságától.
2009. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!