Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért hiszi minden mai fiatal,...

Thedani kérdése:

Miért hiszi minden mai fiatal, hogy az élet csak a buliról, piáról és a d. ugásról szól?

Figyelt kérdés

Ma a fiatalok nagy része csak erre tud gondolni, és ezt értem úgy 14-25 éves korig. Nem érdekli őket semmi, csak hogy mikor és hol rúgjanak be, milyen zenére. Apáink is ilyenek voltak? Fiatalon ők is azt csinálták és mégis rendes emberek lettek, vagy valami megváltozott és az elkövetkező felnőtt nemzedék ebből a csűrhéből fog kialakulni?

V.Dánie 21


2009. nov. 27. 11:11
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
86%

Igen, apáink is ilyenek voltak. Csak más volt a közeg, de a kamaszok mindig kamaszok voltak. A kajlaságot az emberek nagyrésze kinövi idővel, ki előbb, ki később. De a bulizó fiatalokat mindig is csürhének látta a "felnőtt" generáció, és sipákolt, hogy jaj, mi lesz ezekből. Fölösleges.


Amúgy nekem is volt pár ilyen évem, a középsuli második felében. Minden hétvégén buli, csináltunk meredek dolgokat, iszogattunk is, zene, tánc, isteni volt, csodálatos korszaka volt az életemnek. Aztán egyszercsak (már az egyetem alatt) meguntam, mintha elvágták volta. Most államvizsga előtt állok, munkát keresek, lassan babát is szeretnénk a párommal, akivel öt éve vagyok együtt.


Ja és ne hidd azt, hogy aki htévégente buliba jár, azt csak az érdekli! Sosem olvastam annyi szépirodalmat, mint középiskolás koromban, emellett hétközben tanultunk is rendesen. Persze mindig vártuk a hétvégi bulit, de ettől még tettük a dolgunk hétközben.


Fontos, hogy ítélkezz, és ne általánosíts. Azért, mert neked nem fontos a buli, zene, tánc, még másnak lehet az. És az nem feltétlenül rossz ember és nem is lesz az.


A csajok, akikkel és tomboltam tizenévesen mára sokan diplomás emberek, vagy azok lesznek hamarosan, dolgoznak, sőt némelyik mára már édesanyává vált!


25/L

2009. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
42%
Apáitok nem ilyenek voltak.A szexet nem kezdték el tiniként, a lányok végképp nem.Nem voltak diszkók,és csak nagyon kevés fiatal részegedett le,drog pedig szintén nem volt.Általában már 16-18 évesen dolgozniuk kellett,és emiatt a felelősségérzetük is nagyobb volt.Csak az utóbbi 20 évben szabadult el ennyire a fiatalság.
2009. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
48%
Bizony apáink nem voltak ilyenek mint mi, mi vagyunk a kezdet a tinisunák megrontójai mi vagyunk.
2009. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
81%
Mert abban a korban az élet valóban buliról, piáról és dugásról szól. De legalábbis ezek közül bármilyen kettő aktuális kombinációjáról.
2009. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
94%
mert jó lenne, ha tényleg arról szólna, és nagyon lehangoló belegondolni, hogy az élet tulajdonképpen szar. egy idő után mondjuk beletörődnek, és ők is olyan életunt, meghasonlott, enervált emberek lesznek, mint mindenki más. de legalább addig érezzék jól magukat.
2009. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts! Nem minden fiatal ilyen. 25 évesen kikérem magamnak.
2009. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
60%
Miért. Neked miről szól az élet? Tanulás, meló, oszt ennyi lenne az egész? Ez az élet? Szerintem élvezni kell amit lehet addig amíg lehet. Különben nincs értelme az egésznek.
2009. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Örvendezz ifjú a te ifjúságodban...!

Péld nemtommennyi, a Biblakereső kiaggya.

63 évesen azt mondom: ne haggy ki semmit, mer megbánod!

2009. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
73%

Elsővel teljesen egyetértek.

Azért elmesélhetnéd, hogy neked miről szól az életed!

Nem lehet, hogy Te is vágysz időnként a bulira, dugásra, csak estelge nincsenek barátaid és egy nőt se tudsz összeszedni?

2009. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:

Mivel 25 évesen még éppen benne vagyok a kérdező által felvetett intervallumban, sajnos érintettnek érzem magam a szomorú általánosításban, és úgy érzem, nem szabadna mindenkit egy kalap alá venni.

Számomra arról szól az élet, hogy meglegyen a diplomám és kimehessek külföldre tanulni, nyelvet gyakorolni, dolgozni, tapasztalni, és haza akarok hozni egy technikát, de ehhez ott kell élnem néhány évet, hogy kitanuljam megfelelően.

Mivel a szüleim nem raktak alám lakást, kocsit, és nagy pénzeket, bizony, nekem dolgoznom kell, hogy legyen egyszer egy saját lakásom, és ne albérletben öregedjek meg. Elég sok utánajárást igényel, hogy olyan megoldást találjak, amit egyedül is végig tudok vinni, mert nekem nincs, aki segít kifizetni (egy kis kezdőtőkét kapok, az pont arra elég, hogy felvegyem a hitelt), és nincs fedezetként bevonható ingatlanom. Bizony, a munkanélküliség poklát is megjártam már, mivel engem apuci-anyuci nem nyom be egy jól menő cégbe, és senki nem rakja a fenekem alá a többszázezret fizető állást.


Van szórakozásom is, énekelek, színpadon, elmegyek időnként moziba, ha sikerül találni valamit, amit érdemes megnézni, de ehhez is igénybe veszem a kedvezménykártyát, és ahol tudok, spórolok. Ha van időm, elolvasok egy jó könyvet, és nagyon szeretek új recepteket (sütit vagy valami klassz ételt) kipróbálni.


Sose ittam annyit, hogy részeg legyek, és azt hiszem, nem is hiányolom, és nem is dohányzom, ezt se hiányolom az életemből.

2009. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!