Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy sokkal...

Miért van az, hogy sokkal "jobb" ember vagyok itt a neten, mint a valóságban?

Figyelt kérdés
Ha neten keresztül beszélgetek, akkor sokkal értelmesebb vagyok meg kb. minden, olyan jól elbeszélgetek egy csomó emberrel, élőben viszont.. Alig van pár barátnőm, és ők sem azok az igazi barátok. Az egyik ilyen netes ismerősöm már egy találkozót is felajánlott, de elutasítottam.. Mondván élőben biztos nem leszek olyan, vagy konkrétan meg se tudnék mukkani.. :(
2013. dec. 28. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért totális csőd, ha valaki hozzászokik a neten való beszélgetéshez. Azért könnyebb, mert ilyenkor másik féllel nem közvetlen a kontaktusod, míg az életben - jobb esetben - igen.

Semmi értelme itt cseszni az időt, még ha jól is esik! Sokkal fontosabb, hogy képes légy az emberekkel szemtől szemben is kommunikálni. Lehet, hogy most úgy érzed, ez lehetetlen lenne számodra, de ez nem így van. Felesleges azzal takarózni, hogy "túl zárkózott vagy", mert még a legzárkózottabb ember is képes néha-néha megmukkanni, amennyiben megfelelő személyiségű emberekkel veszi körbe magát, és van benne némi hajlandóság afelé, hogy átlépje a korlátait. Talán nálad is csak annyi a gond, hogy nem találtad meg az ideális társaságot, vagy túlságosan rögzült, hogy "te igenis zárkózott és magányos ember vagy". Ezt az érzést el kell engedni, menni fog, csak akaraterő kell hozzá. Nyilván nem valószínű, hogy a továbbiakban te lennél a társalgások motorja, de nem akkora a probléma, amekkorának érzed.

2013. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. :)

Ez azért lehet mert itt mielőtt választ írsz áttudod gondolni, hogy mit is akarsz és így értelmesebb lesz. Illetve név és arc nélkül nyitottabban lehet beszélni bármiről.

2013. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!